Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 03 Mai 2008, 20:45

Am fost la Mozacu,iera an bataie si manca foarte rar.In rest ploaie si noroi la greu.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 19 Iul 2008, 22:46

Maine o sa merg la o stiuca la Budeasa -Arges.Va astept si pe voi :roll:

Avatar utilizator
cippy
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 20 Iun 2008, 11:09
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cippy » 19 Iul 2008, 22:58

Margescu Romeo scrie:Maine o sa merg la o stiuca la Budeasa -Arges.Va astept si pe voi :roll:
unde anume? :) o sa ma duc si eu dar seara ca de dimineata au intervenit niste probleme in familie si nu pot sa ajung. sa poftati si ce ati facut. fir intins.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 21 Iul 2008, 10:28

In Bascov la vaporas,am luat 2 stiuci si am scapat 4 ,cum o intepai cum intra in bradis si de acolo ....... Tu ai fost ? Ce ai facut ?

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 05 Aug 2008, 00:09

Am fost ieri pe Olt la Cimpul Marae,slabut rau de tot .Am incercat mai mult la salau dar nu am avut nici o trsatura

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de shopy » 05 Aug 2008, 10:19

[quote="Margescu Romeo"]Am fost ieri pe Olt la Cimpul Marae,slabut rau de tot .Am incercat mai mult la salau dar nu am avut nici o trsatura[/quote]

Ciudat! In perioada asta la baraj la Campu' Mare e plin de salau, majoritatea micut, ai dat din barca? Te-ai pozitionat unde curge apa? in torent? de-acolo daca aveai barca n-aveai voie sa pleci fara peste!

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 05 Aug 2008, 12:19

Am fost mai jos in dreptul Zavideniului acolo unde se construeste balastiera aia noua,se vede de sus de pe baraj. Sarea salaul de te inbolnavea dar nimic,numai la pluta maruntis.Zicea un localnic ca nu mai merge la deversor de vreo 2 saptamani.Cred ca nu , pentru ca barajul de sus era plin ochi si nu deversau deloc.

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 05 Aug 2008, 14:46

Margescu Romeo scrie:Am fost mai jos in dreptul Zavideniului acolo unde se construeste balastiera aia noua,se vede de sus de pe baraj. Sarea salaul de te inbolnavea dar nimic,numai la pluta maruntis.Zicea un localnic ca nu mai merge la deversor de vreo 2 saptamani.Cred ca nu , pentru ca barajul de sus era plin ochi si nu deversau deloc.
La Zavideni n-am mai fost de mult..In schimb,acum o sapt. am fost la Babiciu...Pe partea stanga cam 500m de baraj..Loc bun de lansete si de prajina...La lanseta n-a dat nimic...La unditza cateva platici si doi carasi...In rest liniste....peste tot ,nu numai la noi...A crescut Oltul pe timp de noapte..Aproape s-ajunga la cort...Si s-a mai starnit si o furtuna de cateva minute(a doua zi ,spre seara)....Nu stiu ce se-ntampla cu Oltul....Poimaine incercam la Dunare,la Nedeia...Am auzit ca ar misca crapul...momit cu porumb uscat (bulgarasi cu namol)..Naiba stie,unde sa te mai duci...?Braconierii stiu de ce...

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 05 Aug 2008, 22:51

Mi-am adus aminte de o intamplare de acum vreo 8,9 ani,eram pe o insula si a crescut oltul brusc in acelas timp cu o furtuna puternica si cu piatra cat oul de bibilica.La furtuna aia puternica a zburat barca peste insula si sa dus vreo 5,6 km pe partea cealalta a oltului.Problema spinoasa era ca mai ramasese din insula cam 1 metru patrat,ca un musuroi care se umpluse de coropisnite iesite din cauza apei.Am crezut ca o sa fie ultimul pescuit din viata mea,noroc ca eram 3 si unu a iesit la mal innot sa ia o barca de tabla ancorata la mal.A fost cel mai de groaza moment din viata mea.Apropo de coropisnite ,cu 2 zile innainte cautasem o jumatate de zi prin toate gunoaiele si gasisem decat vreo 10 pe care le folosisem deja la somn(suna a intoarcerea mortilor vii)

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin Dirla » 06 Aug 2008, 20:37

Am fost la Albele,am luat 4 novaci 2buc la 5kg , 1buc la 7.50kg , 1 buc la 8 kg......am nadit cu spartura de porumb amestecat cu lapte de la George....iar pe ac am pus pufi......FIR IN DRILL!! :)

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 06 Aug 2008, 23:02

Sa fi iubit si la mai mare. Cand te mai duci ?

Avatar utilizator
cippy
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 20 Iun 2008, 11:09
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cippy » 07 Aug 2008, 17:50

duminica de dimineata ma duc si eu pe budeasa dupa stiuca. sper sa nu mai fie vreo furtuna sambata. ca ultima furtuna mi-a stricat toate planurile...

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin Dirla » 07 Aug 2008, 20:02

MDI scrie:Am fost la Albele,am luat 4 novaci 2buc la 5kg , 1buc la 7.50kg , 1 buc la 8 kg......am nadit cu spartura de porumb amestecat cu lapte de la George....iar pe ac am pus pufi......FIR IN DRILL!! :)
Te anunt cu 2 saptamani inainte Romeo :) !!

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 10 Aug 2008, 12:52

Aline.....ai fost la Budeasa ?Ce ai facut?

Avatar utilizator
cippy
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 20 Iun 2008, 11:09
Localitate: Pitesti/Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cippy » 10 Aug 2008, 15:06

Margescu Romeo scrie:Aline.....ai fost la Budeasa ?Ce ai facut?
am vrut sa ma duc pe ponton. la 6 eram acolo , dar cand am ajuns am plecat imediat. era apa cu 1m si ceva scazuta, iar de pe ponton nu puteam sa arunc de plauri :( asa ca am fost mai sus unde se varsa raul in budeasa si am dat la caras cu rama... am prins numai daia mici, din care am oprit vreo 10 sa am pt stiuca saptamana asta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”