aditiv

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
roberto
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 19 Aug 2008, 17:54

aditiv

Mesaj de roberto » 01 Sep 2008, 18:18

ma numesc roberto sunt nou printre dumneavoastra am si eu o intrebare daca sunt bune produsele de la nutrabait va multumesc pt raspuns

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: aditiv

Mesaj de Qnyx » 01 Sep 2008, 20:47

Eu consider produsele de la Nutrabaits ca fiind de top.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: aditiv

Mesaj de vali003 » 02 Sep 2008, 03:25

produsele de la nutrabaits sint de super top , singura problema , sa fii sigur ca nu sint contrafacute , cumpara doar de la dealeri autorizati sa vinda aceste produse , cu ceea ce se intimpla in Romania , nu m-as mira sa fie mai multe contrafacute , decit originale :mrgreen: .

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: aditiv

Mesaj de ceangau alexandru » 02 Sep 2008, 05:52

....dai bice...sa ai incredere...vezi ca sunt retete originale cu dozaje precise...si eu folosesc produse NUTRABAITS..nu sunt cele mai ieftine...dar merita incercat....sanatate....fir intins..!!!!

Avatar utilizator
ticu
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 04 Dec 2007, 21:32

Re: aditiv

Mesaj de ticu » 02 Sep 2008, 09:00

An general nu sunt contra facute,sunt botezate si asta a devenit an RO o moda.Acelasi lucu se c-am atampla si cu mixurile.

Avatar utilizator
Ravensun
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 28 Feb 2008, 15:08
Localitate: Bucuresti

Re: aditiv

Mesaj de Ravensun » 02 Sep 2008, 09:22

Uite ce raspunde Ken Townley cand e intrebat de alte nade:
(informatie preluata de pe forumul carpnews)



""Please don't think I was being dismissive of other bait company's products...far from it! There are very few 'bad' bait companies around these days, and Dynamite Baits and Sticky Baits are two of the best. My own carp fishing, however, has been dominated by one company for the past 25 years or so, and that has been Nutrabaits.

I started using a few products that were discovered by Bill Cottam and Tim Paisley (the founders of Nutrabaits) in 1983 and then started as a field tester for a few additives and base mixes in 1984. In 1985 I began work on developing the Addit range of enhancers and attractors, and in 1987, when Nutrabaits was founded, i used their milk protein and birdfood mixes, along with their flavours, oils and natural food liquids. I was instrumental in later sourcing and developing the use of pre-digested fish proteins, first in Big Fish Mix and subsequently in Trigga, Trigga Ice and 3D, and I have also sourced many other products in the Nutrabaits range such as Dried Seaweed, Liquid Kelp, Cream ********, Preservabait and Multimino-PPC, to name but a few.

So I guess you can see that I have been and remain 100% committed to Nutrabaits products and to the company as a whole, which is why I cannot speak with any authority on the mixes, flavours and additives on offer by other bait firms.""

Pe scurt de vreo 25 de ani a ramas fidel Nutrabaits

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: aditiv

Mesaj de iulian petre » 02 Sep 2008, 12:19

roberto scrie:ma numesc roberto sunt nou printre dumneavoastra am si eu o intrebare daca sunt bune produsele de la nutrabait va multumesc pt raspuns
-----------------------------------------

depinde si ce...pt mine mixurile de bile nu sunt pe placut pestilor nostrii din baltile de concurs chiar daca sunt de o calitate mai buna...in schimb multimino si nutramino sunt letale..... :D

Avatar utilizator
ceangau alexandru
membru activ
membru activ
Mesaje: 76
Membru din: 18 Dec 2007, 17:50
Localitate: sfantu gheorghe

Re: aditiv

Mesaj de ceangau alexandru » 02 Sep 2008, 20:14

iulian petre scrie:
roberto scrie:ma numesc roberto sunt nou printre dumneavoastra am si eu o intrebare daca sunt bune produsele de la nutrabait va multumesc pt raspuns
-----------------------------------------

depinde si ce...pt mine mixurile de bile nu sunt pe placut pestilor nostrii din baltile de concurs chiar daca sunt de o calitate mai buna...in schimb multimino si nutramino sunt letale..... :D
.......?????????????? nu inteleg nimic!!! le servesti la micdejun...?????

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: aditiv

Mesaj de iulian petre » 02 Sep 2008, 21:53

da le servesc pestilor la micul dejun ,la pranz si la cina.... :D :D :D noroc ca stiu de gluma dar intreba-l si pe ANDREI VLADEANU asta ... :D :D ...

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: aditiv

Mesaj de Gabriel » 03 Sep 2008, 11:15

Salutare.
Pentru nutramino,amino ppc si altele(gen amino) nu cred ca Nutrabaits are vre-un merit special,cel putin asa reiese dintr-un articol scris in AVP, cind, nu mai stiu sigur cine, cred din Team Senzor ,a intrebat se pare un boss de la Nutra, daca au vre-un procedeu special pentru gama amino,reiese ca singura chestie care o fac este sa cumpere an-gro de la fabrica de profil medicamentos si sa le imbutelieze sub sigla Nutrabaits :mrgreen:
Fir intins!

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: aditiv

Mesaj de iulian petre » 03 Sep 2008, 12:13

asta fac toti...... :D :D

Avatar utilizator
a.adrian
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 09 Dec 2007, 17:44
Localitate: oradea

Re: aditiv

Mesaj de a.adrian » 03 Sep 2008, 20:51

deci sant bune de la toti :!:
adrian

Avatar utilizator
sky_sergiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Iul 2008, 19:20
Localitate: buzau
Contact:

Re: aditiv

Mesaj de sky_sergiu » 07 Sep 2008, 13:47

aditivii proteici de tip multimino sau nutramino (tot de la nutrabaits as vrea sa incerc in masura in care voi gasi la mine in oras :( ) pot fi folositi si cu nadele de tip amestec de seminte? de ex eu as vrea sa folosesc un mix de grau porumb canepa eventual ceva nada din comert si sa torn si niste aditivi proteici peste.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”