Sos de soia

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Sos de soia

Mesaj de Clabuc » 10 Mai 2009, 21:48

O sa radeti dar citind intamplator eticheta unui sos de soia care mie imi place foarte mult, am observat urmatoarele ingrediente : apa, zahar brun, sirop de glucoza fructoza, extract de soia(apa, boabe de soia, grau sare), melasa, sare, extract de drojdie, extract de plante aromate, acid lactic, colorant. Eh :)) :)) , va dati seama ca toate elementele astea m-au dus cu gandul la eficacitatea lui in partea lichida a bilelor sau macar ca si parte componenta a unui dip. Ce parere aveti ?

Avatar utilizator
faraon tudor
membru activ
membru activ
Mesaje: 99
Membru din: 20 Iul 2008, 21:38
Localitate: bucuresti

Re: Sos de soia

Mesaj de faraon tudor » 14 Mai 2009, 11:01

Cine te opreste sa incerci si poate ne spui si noua rezultatele :-?

Avatar utilizator
grasscarphunter
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2009, 01:59

Re: Sos de soia

Mesaj de grasscarphunter » 11 Iun 2009, 01:40

Clabuc scrie:O sa radeti dar citind intamplator eticheta unui sos de soia care mie imi place foarte mult, am observat urmatoarele ingrediente : apa, zahar brun, sirop de glucoza fructoza, extract de soia(apa, boabe de soia, grau sare), melasa, sare, extract de drojdie, extract de plante aromate, acid lactic, colorant. Eh :)) :)) , va dati seama ca toate elementele astea m-au dus cu gandul la eficacitatea lui in partea lichida a bilelor sau macar ca si parte componenta a unui dip. Ce parere aveti ?
salut,da ai gasit ceva bun,incerca sos cili,eu folosesc oyster sos 1flcon, 2cutii de porumb cu zeama lor,canepa fiarta cu zeama in care a fiert,totul amestec cu pelete de marimea 3,6,8 mm si sa nu uit E621 (potentiator de aroma)+3cutii conserva de ton cu sos (ulei) 90%garantat sparge tot.incerca

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”