Discutii "colaterale" !

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Discutii "colaterale" !

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 14:50

D.M., cu ultimul post ai dat-o la intors, nu stau acum sa-l analizez aici pe toate partile..probabil ca ajungem iar unde nu trebuie. Si mai am una pe care o abtin, referitor la ce echipament folosim. Ai strecurat cu buna stiinta o eroare acolo...stii tu care...
Despre plumbi nu am ce sa zic, nu ii folosesc, eu practic un pescuit bazat exclusiv pe momitor, din acest motiv sunt un pic dezamagit de tija. Dar dupa cum ti-am spus am inlocuit-o cu leadcore si e ok.
Preturile bune, zic eu...reclama cam agresiva, zic altii...

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de pharaoh » 07 Feb 2012, 15:08

Nu vreau sa tin cu ursu`, dar reclama nu mi se pare agresiva deloc. Pare, pt. ca se vorbeste mai mult pe site-ul asta si inclusiv Dan ne da feedback-uri mai mult decat binevenite, zic eu, despre produsele sale. Sunt multe alte firme promovate pe alte site-uri cu reclama mult mai "agresiva".
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 15:29

Laurentiu scrie:D.M., cu ultimul post ai dat-o la intors, nu stau acum sa-l analizez aici pe toate partile..probabil ca ajungem iar unde nu trebuie. Si mai am una pe care o abtin, referitor la ce echipament folosim. Ai strecurat cu buna stiinta o eroare acolo...stii tu care...
Despre plumbi nu am ce sa zic, nu ii folosesc, eu practic un pescuit bazat exclusiv pe momitor, din acest motiv sunt un pic dezamagit de tija. Dar dupa cum ti-am spus am inlocuit-o cu leadcore si e ok.
Preturile bune, zic eu...reclama cam agresiva, zic altii...
Eu mai de graba cred ca ma cauti cu salteaua !
Asa cum o faci cu Carp-Zone , cu Victor Petcu si Moara Vlasiei , cu vre-o 20 de membrii ai acestui forum , cu Hakuyo si cu toti cei care ai ocazia. Asta din ce stiu eu ! Nu mai exista nimeni ca tine pe acest forum ! Te legi constant de toata lumea !

Ai dat doua zile cu momitoare si vii pe un topic in care cer pareri despre PLUMBI ( CELOR CARE II FOLOSESC !!! )sa-mi spui ca ai rupt tu 10 tije in doua zile ,ca dai cu leadcore si ca stii mai bine ca mine ce scule am ( dar te abtii :D )

Eu cred ca in varianta pozitiva esti o CLONA apartinand acestui site care prin intrigi vrei sa intretii traficul sau in varianta negativa esti un om cu probleme...
Rugamintea mea este sa nu te mai bagi in discutii cu mine si despre mine . Esti periculos !

P.S. Eu nu "o dau la intors " !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de gor965 » 07 Feb 2012, 16:08

Dan Mitranescu scrie:................

Eu cred ca in varianta pozitiva esti o CLONA apartinand acestui site care prin intrigi vrei sa intretii traficul .......
:)) :)) :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 16:29

pharaoh scrie:Nu vreau sa tin cu ursu`, dar reclama nu mi se pare agresiva deloc. Pare, pt. ca se vorbeste mai mult pe site-ul asta si inclusiv Dan ne da feedback-uri mai mult decat binevenite, zic eu, despre produsele sale. Sunt multe alte firme promovate pe alte site-uri cu reclama mult mai "agresiva".
Pentru mine sunt mai mult o lauda acesti plumbi.
O lauda ca am reusit sa injumatatesc pretul produselor similare.
O lauda cu inovatia plumbului cu tija si sistem "autoantepare".
O lauda cu inovatia momitorului cu tija cu "autoantepare"
O lauda ca PRODUC ceva ...
O lauda ca gandesc si-mi transpun cunostintele din pescuit in utilitatea sculelor.
Sunt un laudaros ! :D

Reclama si "bataie de cap" se fac cu produse care-si merita castigul .
Sa traiasca cine vrea din adaosul pe care il am la acesti plumbi ! :D

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 16:33

gor965 scrie:
Dan Mitranescu scrie:................

Eu cred ca in varianta pozitiva esti o CLONA apartinand acestui site care prin intrigi vrei sa intretii traficul .......
:)) :)) :))
;) :-$ Fac un fel de psihologie cu el ! :D
L-am invitat GRATIS la concursul de casting si nu a venit ...
Incercam asa ...poate tine ! :D

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 07 Feb 2012, 16:36

Nicio sansa cu el!
De fiecare data el are ceva de comentat si culmea el e detinatorul adevarului absolut restul......
Daca a pus el o eticheta la ceva sau cineva pai asa trebuie sa ramana FOR EVER altfel.... albie de porci mioritica!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de pharaoh » 07 Feb 2012, 16:36

Eu am mai descoperit niste chestii folositoare, pentru mine cel putin, in "agresivul" tau magazin online. Care, ambalate frumos si cu o sigla pe ele, costa triplu. Alte diferente intre astea si cele de firma nu am gasit.
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 16:57 de către pharaoh, modificat 1 dată în total.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 16:40

Ai uitat sa precizezi ca pescuiesti cu mtx 14 de cinci ani cand de fapt ele sunt cam de doi ani pe piata. Ah, pardon, probabil a fost un lot top secret, sorry...

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de pharaoh » 07 Feb 2012, 16:41

se referea la blanc
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 16:46

Da, si au am si precizat ca era la secret mtx 14 inca de acum 7 ani. o:-)

Si nu vin la concursul tau ca ma obligi sa dau cu firele tale sarmoase si supradimensionate si cu plumbii tai. Eu am firul meu secret si plumbii magici. :-$ :D
Ultima oară modificat 07 Feb 2012, 17:00 de către Laurentiu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 16:52

pharaoh scrie:se referea la blanc
Multumesc. Asa este.

Lansetele mele au fost initial MTX12 pe care le-am modificat in MTX14 . Am avut 6 .
Acum am 6 blank-uri vechi de 5 ani si doua de doi ani jumatate . Asta este "minciuna mea " ... pe acel topic si asta a fost tot ce a putut sa inteleaga omul din acea postare.

Facem praf si acest topic pentru ca obsesia este prea mare :

"Mie, in clipa cand obs ca exista o reclama agresiva sau laude peste laude la un anume produs, deja imi provoaca repulsie si nu il mai cumpar nici sa fie singur pe piata. Mai ales ca am cumparat produse laudate, fiind luat de val si am ramas dezamagit. Sunt pe lista mea niste produse umflate artifical si cu care nu as pescui cu ele nici gratis."

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Laurentiu » 07 Feb 2012, 16:59

Sa fie clar: tu l-ai facut praf. Eu numai mi-a exprimat o parere cu care nu ai fost de acord. Te rog sa recitesti topicul de la inceput. Pe tine te-a deranjat ca am pus leadcore in loc de tija rupta.
Apoi ai inceput sa pui gaz pe foc.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 07 Feb 2012, 17:01

Laurentiu scrie:Da, si au am si precizat ca era la secret mtx 14 inca de acum 7 ani. o:-)

Si nu vin la concursul tau ca ma obligi sa dau cu firele tale sarmoase si supradimensionate si cu plumbii tai. Eu am firul meu secret si plumbii magici. :-$
Daca vii si masori toti tamburii pe care ii am si gasesti un singur fir SUBDIMENSIONAT ( asa se spune , adica trecuta pe eticheta o valoare mai mica decat grosimea reala a firului ) atunci mananc eu tamburul respectiv . Daca firul are exact cat este pe eticheta il mananci tu ? De elasticitate nu vorbes pentru ca si asta este o scorneala ...
Ti-am spus ca poti sa vii cu plumbii tai si cu firul tau ( ca de obicei caz tratat special ) ... Tot nu ai vrut ! De ce ?


P.S.1 Esti clona ? ... pe bune ?
P.S.2 multumesc pentru reclama la fir ! :D )

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOII PLUMBI Dan Mitranescu

Mesaj de zfcristian » 07 Feb 2012, 17:06

Am eu 2 tamburi incarcati cu un 0,25 mm maroniu la tine la magazin Dane , care per total e un fir ok pana am luat pentru linia principala Krystonite de 0,25 mm si ..... :D surpriza m-au pacalit astia de la Kryston mi-au dat un fir mult mai subtire ai dracu >:)
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”