Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ReluBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 21 Feb 2011, 15:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de ReluBV » 21 Feb 2011, 23:03

cristibuzgo scrie:Nimeni nu vine cu nici un sfat? :(
vrei la Olt? Iti dau eu un sfat: cumpara larve din gara, opreste masina la Podu Olt, chiar la pod, treci podul si mergi in stanga, cauta locurile unde sta apa si pregateste minciocul sau ipod-ul :))
Dar ai vizat permisul pe 2011? :-w
Ia-l ca-i mare!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 21 Feb 2011, 23:09

cristibuzgo scrie:Nimeni nu vine cu nici un sfat? :(
Salut Cristi, daca vrei sa facem o iesire pe balta impreuna si sa inveti lucrurile elementare imi va face mare placere.
iti las nr. de tel sa ma suni atunci cind vrei . 0756598364. **== **== **==
lasa-mi adresa ta de yahoo si-ti trimit unele............. din care poti sa inveti lucruri elementare L-)

Avatar utilizator
TerrorDMC
senior
senior
Mesaje: 157
Membru din: 21 Mar 2009, 12:12
Localitate: Buzau

Re: Zona Brasov

Mesaj de TerrorDMC » 21 Feb 2011, 23:39

ReluBV scrie:Nu intru in polemica....dar intru la concurs daca va permite vremea pentru mansa a 2-a de casting. Eu stiu un loc in Ghimbav unde terenul este ideal de lansari, nu ne incurca stalpii de tensiune; ne putem grupa sa mergem cu masinile daca se doreste...
Sincer nu inteleg de ce te agiti asa. In primul rand nu a fost un concurs, a fost o intalnire amicala intre pescari.
Si daca tot vrei sa concuram cauta niste lansete de 3.9 sau 3.6 nu lansete de surf.
Nascut sa pescuiesc ...... fortat sa muncesc :(( !!!!

Avatar utilizator
cristibuzgo
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 20 Feb 2011, 02:46
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de cristibuzgo » 21 Feb 2011, 23:59

ReluBV scrie:
cristibuzgo scrie:Nimeni nu vine cu nici un sfat? :(
vrei la Olt? Iti dau eu un sfat: cumpara larve din gara, opreste masina la Podu Olt, chiar la pod, treci podul si mergi in stanga, cauta locurile unde sta apa si pregateste minciocul sau ipod-ul :))
Dar ai vizat permisul pe 2011? :-w
Momentan nu sunt in Brasov... o sa merg prin zona pe aici(Vistea,Arpas...).Nu sunt sigur unde sa merg,pe balti sau, pe Olt.De aceea am cerut sfaturi... ;) ...in legatura cu permisul trebuie sa il vizez cand vin in Brasov.De data asta merge si fara :D ... la risc ..... ca sincer nu mai pot sa rabd!
- Azi, draga mea, n-am pescuit nimic.
- Stiam, iubitule, ai uitat banii acasa.

Avatar utilizator
cristibuzgo
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 20 Feb 2011, 02:46
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de cristibuzgo » 22 Feb 2011, 00:02

dragan claudiu scrie:
cristibuzgo scrie:Nimeni nu vine cu nici un sfat? :(
Salut Cristi, daca vrei sa facem o iesire pe balta impreuna si sa inveti lucrurile elementare imi va face mare placere.
iti las nr. de tel sa ma suni atunci cind vrei . 0756598364. **== **== **==
lasa-mi adresa ta de yahoo si-ti trimit unele............. din care poti sa inveti lucruri elementare L-)
Buna!
Merci mult de amabilitate.De mult timp imi doresc sa merg la crap,dar nu am avut ocazia sa merg cu cineva care chiar cunoaste acest "tip" de pescuit.Ma gandesc ca nu o sa fie iesirea de curand tinand cont de vremea asta urataaaaaaaaaa. :((( ... id-ul meu de messenger : cristi_buzgo
- Azi, draga mea, n-am pescuit nimic.
- Stiam, iubitule, ai uitat banii acasa.

Avatar utilizator
ReluBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 21 Feb 2011, 15:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de ReluBV » 22 Feb 2011, 00:07

Stiu ca a fost o iesire amicala. Asa ma agit eu dupa o iarna lungaaa ce nu se mai termina :-??
Ia-l ca-i mare!

Avatar utilizator
ReluBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 21 Feb 2011, 15:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de ReluBV » 22 Feb 2011, 00:13

cristibuzgo scrie:
ReluBV scrie:
cristibuzgo scrie:Nimeni nu vine cu nici un sfat? :(
vrei la Olt? Iti dau eu un sfat: cumpara larve din gara, opreste masina la Podu Olt, chiar la pod, treci podul si mergi in stanga, cauta locurile unde sta apa si pregateste minciocul sau ipod-ul :))
Dar ai vizat permisul pe 2011? :-w
Momentan nu sunt in Brasov... o sa merg prin zona pe aici(Vistea,Arpas...).Nu sunt sigur unde sa merg,pe balti sau, pe Olt.De aceea am cerut sfaturi... ;) ...in legatura cu permisul trebuie sa il vizez cand vin in Brasov.De data asta merge si fara :D ... la risc ..... ca sincer nu mai pot sa rabd!
Daca esti din zona, stii cumva ceva de Balta Colun (langa barajul de la Scoreiu), a lu' Gilu, te lasa la copca? a stabilit taxele pe 2011?
Ia-l ca-i mare!

Avatar utilizator
cristibuzgo
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 20 Feb 2011, 02:46
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de cristibuzgo » 22 Feb 2011, 00:17

@Relubv
Nu stiu de balta.Sa vorbesc maine cu un prieten care s-ar putea sa stie si daca aflu ceva te anunt . ;)
- Azi, draga mea, n-am pescuit nimic.
- Stiam, iubitule, ai uitat banii acasa.

Avatar utilizator
djflor
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 09 Sep 2009, 23:19
Localitate: brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de djflor » 22 Feb 2011, 00:30

pentru brasoveni vand 5 avertizori carp pro folositi 5-6 partide 100 lei toti ,si un penar monturi k-karp cumparat saptamana trecuta cu 40 ron il vand cu 30 ptr k i-am facut trei intepaturi in burete,am pus 3 rig-uri in el.[img][img][img][/img][/img][/img]
Fişiere ataşate
dscf0466r0.jpg
Image0104.jpg

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 22 Feb 2011, 18:21

ReluBV scrie:Salut toti pescarii din Brasov ....si nu numai....
Nu credeam ca va veni cineva avand in vedere vremea care a fost duminica dar am uitat ca pescarul tot pescar ramane indiferent de vreme... Stau in Steagu' si vreau sa va zic ca pe la ora 11 ,duminica, pestii din acvariu au inceput sa se agite (si cred ca si cei din acvariu de langa Carefour) :))
La urmatorul concurs de surfcasting ma bag si eu....am uitat sa ma prezint: sunt baiatul acela la care ceilalti pescari se uitau tematori sa nu dau peste ei spre stanga sau spre dreapta iar dupa ce lansam aveau impresia ca am rupt firul =))
In special la Belini printre movile....si dadeam cu momitor , asta era cel mai intrigant si nu ,nu aveam fire de 0,20 ci de 0,286 =)) dar recunosc telescoapele sunt de 4,20m :D . Sunt doar 2 pescari pe Brasov care ma concureaza unul este Claufishi si celalalt este Laur cel cu cockerul Luck.
La capturi si recorduri stiu mai multi...pestele nu tine cont de distanta ~x(
Salut !!! se poate mai multe detalii sa imi dai ca nu stiu sigur cine esti. Eventual pe privat.

P.S. Ma oftic tare de tot ca nu am putut ajunge duminica insa mi-am schimbat betele si mulinetele si nu am fir p mulinete.

FIR "INCINS" **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 22 Feb 2011, 23:57

Haideti sa stabilim unde ne vedem si cand sapt asta (weekend)

Avatar utilizator
TerrorDMC
senior
senior
Mesaje: 157
Membru din: 21 Mar 2009, 12:12
Localitate: Buzau

Re: Zona Brasov

Mesaj de TerrorDMC » 23 Feb 2011, 00:02

Ti-am zis deja ca eu prefer sambata....dar daca sunt alte propuneri.....sa le auzim
Nascut sa pescuiesc ...... fortat sa muncesc :(( !!!!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 23 Feb 2011, 00:04

eu ma retrag :(
Ultima oară modificat 23 Feb 2011, 00:06 de către davidnicolaie, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 23 Feb 2011, 00:06

Daca va fi sambata voi incerca si eu sa ajung.

**==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
TerrorDMC
senior
senior
Mesaje: 157
Membru din: 21 Mar 2009, 12:12
Localitate: Buzau

Re: Zona Brasov

Mesaj de TerrorDMC » 23 Feb 2011, 00:07

davidnicolaie scrie:eu ma retrag :(
De ce ?
Nascut sa pescuiesc ...... fortat sa muncesc :(( !!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”