modificare frana mulineta

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
mariusangler
senior
senior
Mesaje: 188
Membru din: 02 Dec 2008, 12:31

Re: modificare frana mulineta

Mesaj de mariusangler » 09 Feb 2011, 21:58

Ar fi totusi o problema.Dupa aparitia clipului,cei de la Daiwa au facut capacele piulitelor nedemontabile,folosind in locul suruburilor nituri de plastic,care se topesc dupa montarea capacului.Cam greu mai faci tuning la modelele acestea.stiti cum este,afacerile,trebuie sa se vanda si convertorul de baitspool sistem de la ei. :) de la Emblem ,Entoh,ST5000 toate au acum noul model de piulita.
Team Select Baits Romania

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: modificare frana mulineta

Mesaj de elephunk » 10 Feb 2011, 15:36

mariusangler scrie:Ar fi totusi o problema.Dupa aparitia clipului,cei de la Daiwa au facut capacele piulitelor nedemontabile,folosind in locul suruburilor nituri de plastic,care se topesc dupa montarea capacului.Cam greu mai faci tuning la modelele acestea.stiti cum este,afacerile,trebuie sa se vanda si convertorul de baitspool sistem de la ei. :) de la Emblem ,Entoh,ST5000 toate au acum noul model de piulita.
intr-un fel e normal sa vanda ceva facut tot de ei, ca e un pic riscant sa te apuci sa modifici astfel de mulinete, trebuie sa stii ce faci :P
oricum, nu este cazul meu, inca nu imi permit mulinete din categoria aia de pret :)

numai bine! ---<><
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
a_c_s
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 01 Feb 2010, 21:22

Re: modificare frana mulineta

Mesaj de a_c_s » 14 Feb 2011, 22:11

mariusangler scrie:Ar fi totusi o problema.Dupa aparitia clipului,cei de la Daiwa au facut capacele piulitelor nedemontabile,folosind in locul suruburilor nituri de plastic,care se topesc dupa montarea capacului.Cam greu mai faci tuning la modelele acestea.stiti cum este,afacerile,trebuie sa se vanda si convertorul de baitspool sistem de la ei. :) de la Emblem ,Entoh,ST5000 toate au acum noul model de piulita.
Salut Marius
se pot modifica si Entoh-urile fara probleme
am facut pina acuma vreo 15 bucati ,dar eu schimb si discurile de frictiune ptr o frana mai eficace

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”