Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 27 Ian 2011, 17:37

Bragau Laurentiu scrie:La temperaturile de afara nu cred ca avem vreo sansa anul trecut am fost imediat cum s-a dezghetat adica undeva pe 4-5 martie cred ca mai avem ceva de asteptat
Tin minte iesirea aceea.Parca atunci a-ti prins fitofagul ala mare pe balta noua.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 27 Ian 2011, 21:39

OvidiuBV scrie:
Bragau Laurentiu scrie:La temperaturile de afara nu cred ca avem vreo sansa anul trecut am fost imediat cum s-a dezghetat adica undeva pe 4-5 martie cred ca mai avem ceva de asteptat
Tin minte iesirea aceea.Parca atunci a-ti prins fitofagul ala mare pe balta noua.
ziceau asti la radio ca primavara vine mai devreme anul asta.....dar poate nu in bv. ~x(
care mai sunt taxele la balta noua din belin(movile). am intelea ca 15 in sistemul C&R si 40 lei parca 12 h si 4 sau 5 kg de peste.nu sunt sigur dar asa circula zvonul.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 28 Ian 2011, 08:46

sorinbv scrie:
OvidiuBV scrie:
Bragau Laurentiu scrie:La temperaturile de afara nu cred ca avem vreo sansa anul trecut am fost imediat cum s-a dezghetat adica undeva pe 4-5 martie cred ca mai avem ceva de asteptat
Tin minte iesirea aceea.Parca atunci a-ti prins fitofagul ala mare pe balta noua.
ziceau asti la radio ca primavara vine mai devreme anul asta.....dar poate nu in bv. ~x(
care mai sunt taxele la balta noua din belin(movile). am intelea ca 15 in sistemul C&R si 40 lei parca 12 h si 4 sau 5 kg de peste.nu sunt sigur dar asa circula zvonul.
Asa am auzit si eu Sorin.Chiar daca nu am mers niciodata acolo...hehe...tot mai bine este la Bela
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
crapceanu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 28 Ian 2011, 16:34

Re: Zona Brasov

Mesaj de crapceanu » 28 Ian 2011, 16:41

salut. sunt nou pe site dar ma intereseaza balta de la belin. vreau niste informatii despre taxele pe anul acesta, ca eu am citit ceva pe-aici si am mai auzit si eu de la altii cate si mai cate .
aste adevarat ca se pregateste o taxa la balta cu plopi de 30 lei/24 h c & r? stie cineva ceva?
poate confirma cineva din administratia baltii?
corect ar fi sa se stie din timp care sunt taxele pe anul in curs si care sunt conditiile de pescuit, perioada, acces auto, nr. bete, etc.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 28 Ian 2011, 20:36

Pe balta cu Plopi nu auzit de nici o schimbare.O sa il sun maine pe Bela daca nu uit sa vad daca spune ceva
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 29 Ian 2011, 17:06

ce frumos a fost astazi! ar fi mers de o copca sau un oblete ceva.. :D

Avatar utilizator
rares prapaditu
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 14 Ian 2011, 23:05

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares prapaditu » 29 Ian 2011, 23:37

i-a zii domnu' Ovidiu, ai reusit sa vorbesti la telefon cu Bela , ai aflat ceva vesti despre ce ne asteapta anul asta , ( in afara de raci)? :))

Avatar utilizator
rares prapaditu
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 14 Ian 2011, 23:05

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares prapaditu » 29 Ian 2011, 23:41

si referitor la ce zice "crapceanu" de 30 de lei la Bela ptr C&R la 24 h nu prea i-mi vine sa cred ca ar micsora pretul, macar daca l-ar tine ca si anul trecut la 50 de lei sa nu-l mai creasca ar fii ok , si mai ales daca ar pastra chestia cu eliberatul ptr zile libere... **==

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 30 Ian 2011, 08:56

Am uitat sa sun.Astazi nu sun ca totusi este duminica dar luni vin cu vesti 100%.Sunt cam uituc :noob: **==
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 01 Feb 2011, 19:16

Am pierdut numarul lui Bela.Tre sa fac neaparat rost de el altfel ciuciu rezervare... ---<><
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 01 Feb 2011, 21:17

salutare cu bela am vorbit eu si se pare ca nu vor fi schimbari deocamdata **==
asteptam sa vvvvvvina vvvvvvara ca m-am saturat de frig :-t ---<>< ---<>< ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 01 Feb 2011, 22:16

Numa tu astepti?Trimite si mie numarul lui Bela te rog prin PM.L-am piedut cand am schimbat telefoanele si numa acum am vazut
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 02 Feb 2011, 21:35

nu cred ca este o problema dak il pun pe site oricum este si in interesul lui sa il sune lumea deci:
0744684528 =;
si ---<>< ---<>< ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 02 Feb 2011, 21:45

Mersi pentru numar... ---<><
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 03 Feb 2011, 18:57

bobo_pescar scrie:salutare la toti si LA MULTI ANI! (DE PESCUIT) ---<>< ---<>< ---<><
este buna idea lui claufishi si asteptam in continuare alte "DEZVALUIRI" in privinta d-lui mustacios pe olt dar fara :^O
eu pot sa va spun ca am fost anul trecut pe olt si am pescuit dupa crap cu tot ce "trebuie"(cred) si nu am avut rezultate(la fund =)) ) in schimb la varga de 5 m la viermi si mmlig am luat 2 buc "CRAP"(1,30 kg) si un somotel de 1,50 kg asta se intampla in august 2010 pe barajul de la arpasu pe partea cu padurea la o cabana pe care o detinem mai multi prieteni care are si 2 pontoane( oare mai sunt? :-?? ) in rest am mai vazut crapceni pana la 3-4 kg prinsi la voila (1) la dridif (1) si la arpas acum vreo 3 ani tot 1 :(( cam subtire parerea mea ---<><
in rest pentru perioada asta recomand NOUL ROMAN,OLTET (TEU SAU BALTITA) SI MANDRA (PRIMUL CANAL ACELA DE LA BARIERA IN DREAPTA) pe ultimele doua am fost eu saptamana trecuta si am prins rosioara si biban ca palma =)) lu fim-iu ala mic >:)
asteptam in continuare alte experiente de pescuit indiferent de locatie,de moment sau de anotimp ---<>< ---<><

RAZBOI LA MULINETE SA AVETI 8-> ---<><
chiar nu este nimeni care sa ajute :-?? nu tineti doar pentru voi k nu-i frumos [-x
---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”