Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 15 Ian 2011, 18:52

din pacate deja vad prieteni care enumara mai sus ca nu mai am ocazia sa pecuim inpreuna ~x(

Avatar utilizator
kroken
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 15 Aug 2010, 21:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de kroken » 16 Ian 2011, 08:53

Bragau Laurentiu scrie:NU sunt acea persoana anul trecut nu am fost deloc pe Vadu Rosu am fost mai mult pe Belin balta cu movile si acolo am dat pesti la multi pescari sa nu mearga cu mana goala acasa :)
scuze,sper sa nu te fi deranjat interpelarea mea! :D
Support Catch&Release.

Avatar utilizator
kroken
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 15 Aug 2010, 21:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de kroken » 16 Ian 2011, 09:04

sorinbv scrie:anul asta sunt hotarat sa merg pe olt. imi vizez permisul si nu ma mai doare capul. lasi masina la mama dracului, cari bagajul, te mai prinde si o ploaie, frig.....si toate cele. pt ce? asa ca voi merge pe olt. am un vecin ce merge pe acolo merg si eu cu el, invat locurile si apoi fac o echipa de max 2 baieti si mergem pe olt. mult mai frumos si nu te streseaza paznicul, ca treb sa stai numai ziua .....Pt mine pescuitul noapte este cel mai frumos. stai pe balta ziua(la movile) cand nu merge aproape deloc si cand se apropie noapte si incep trasaturile treb sa pleci :-q
perspective cam sumbre pt.ca vei schimba stresul cauzat de paznic cu cel adus de nesimtirea altor pescari **== care-ti vor pune manele :O ,vor dinamita ,vor plasui,vor umple de jeg Oltul inainte,in prezenta si dupa plecarea ta ~x(
Support Catch&Release.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 16 Ian 2011, 14:49

noi suntem singurii vinovati pentru tara asta in care traim. ce isi face omul cu mana lui se numeste lucru manual. o sa-mi fac curat in locul unde pescuiesc si o sa-l las curat, iar despre manele....dracu sa le ia :-&

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 18 Ian 2011, 16:48

nu facem o echipa care sa mergem pe olt ? cate 2 intr-o masina si stam cate 2 zile sau 1 depinde de cum merge si daca m-ai avem chef. sunt in jur de 80 km si sigur iesi mai ieftin ca la baltile astora.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 18 Ian 2011, 17:09

Ar fi o idee buna insa cred ca trebuie sa stam mai multe zile ca sa putem prinde crap pe olt.
Eu unul am mai mers insa nu am prins crap niciodata desi am dat la crap si am stat cam 3 zile , insa niciun crap.
Probabil sunt anumite locuri pe care cred ca nu le-am batut in cautarea crapului.
Eu am mers p la scoreiu pe partea cealalta insa de ceva timp s-au cam privatizat terenurile pe acolo si au ingradit . Aici era superb....................pacat. Am mai fost pe la arpasu de jos tot pe partea opusa dalelor si crap deloc (am momit am stat trei zile si nimic eu cu inca 3 prieteni) in schimb am luat individual 40 kg de caras si un somn de 7 kg.
Daca este cineva care a fost pe olt in 2010 si a luat crap (nu un ciortanel la nimereala) rog mult a ne spune si noua prin ce zona si la daca nu cer prea mult.

Sanatate va doresc , si fire "INCINSE" !!! **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 18 Ian 2011, 17:20

ca e somn, crap sau...caras important e sa ne simtim bine. ar fi interesant sa iesim odata **== decat sa le dau bani patranilor de balti, care vor sa se imbogateasca peste noapte, mai bine imi vizez permisul si nu ma doare capul

Avatar utilizator
kroken
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 15 Aug 2010, 21:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de kroken » 23 Ian 2011, 18:38

"Daca este cineva care a fost pe olt in 2010 si a luat crap......"

Am"batut"Oltul tot anul 2010.Dridif,Voila,Oltet,Feldioara,Ucea.Am prins carasi multi si mari,insa crap,n-am vazut decat unul prins de niste batranei simpatici.3,la numar.Avea cam spre 4 kg,dar lung,cum era,cam greu de aproximat!S-au chinuit ceva sa-l scoata...Le-am admirat perseverenta inca de la coborarea din tren,pt ca toti mergeau sprijinandu-se in cate un baston.Se strigau,tare,pe nume...Norocosului ce a intepat crapul ii spuneau Fane Secol.La plecare aveam sa aflu ca implinea in aceea zi 90 de ani <:-P .Totul se intampla la Voila,in dreptul"insulei"
Support Catch&Release.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 23 Ian 2011, 20:12

multa sanatate lui fane!!! Eu tot voi merge. Daca e sa mearga bine, daca nu asta e. Cat o fi prohibitia am sa merg pe baltile astora. Dar am observat anul trecut, ca odata cu criza, patroni nu mai baga bani in balta dar vor profit imediat. Stiti vorba aia: prost nu e ala care cere e ala care da.

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 23 Ian 2011, 21:12

salutare la toti si LA MULTI ANI! (DE PESCUIT) ---<>< ---<>< ---<><
este buna idea lui claufishi si asteptam in continuare alte "DEZVALUIRI" in privinta d-lui mustacios pe olt dar fara :^O
eu pot sa va spun ca am fost anul trecut pe olt si am pescuit dupa crap cu tot ce "trebuie"(cred) si nu am avut rezultate(la fund =)) ) in schimb la varga de 5 m la viermi si mmlig am luat 2 buc "CRAP"(1,30 kg) si un somotel de 1,50 kg asta se intampla in august 2010 pe barajul de la arpasu pe partea cu padurea la o cabana pe care o detinem mai multi prieteni care are si 2 pontoane( oare mai sunt? :-?? ) in rest am mai vazut crapceni pana la 3-4 kg prinsi la voila (1) la dridif (1) si la arpas acum vreo 3 ani tot 1 :(( cam subtire parerea mea ---<><
in rest pentru perioada asta recomand NOUL ROMAN,OLTET (TEU SAU BALTITA) SI MANDRA (PRIMUL CANAL ACELA DE LA BARIERA IN DREAPTA) pe ultimele doua am fost eu saptamana trecuta si am prins rosioara si biban ca palma =)) lu fim-iu ala mic >:)
asteptam in continuare alte experiente de pescuit indiferent de locatie,de moment sau de anotimp ---<>< ---<><

RAZBOI LA MULINETE SA AVETI 8-> ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 24 Ian 2011, 22:14

Ce vesti noi de la Belin?
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 26 Ian 2011, 21:53

OvidiuBV scrie:Ce vesti noi de la Belin?
nimeni nu stie nimic :O

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 26 Ian 2011, 22:09

sorinbv scrie:
OvidiuBV scrie:Ce vesti noi de la Belin?
nimeni nu stie nimic :O
Se pare ca nimeni nu mia stie nimic....Oricum dupa gerul din ultimele zile cred ca sunt inghetate tun
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 27 Ian 2011, 00:15

belin plopi sau movile? :-??
inghetate sunt sigur amandoua :-SS
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 27 Ian 2011, 14:13

La temperaturile de afara nu cred ca avem vreo sansa anul trecut am fost imediat cum s-a dezghetat adica undeva pe 4-5 martie cred ca mai avem ceva de asteptat

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”