Casting amical

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Casting amical

Mesaj de Laurentiu » 10 Ian 2011, 11:32

gor965 scrie:e ce nu te bagi sa arunci cu lanseta ?...e prea mic terenul ?! :D :))
In primul rand nu m-am dat niciodata mare aruncator si chiar daca as poseda o tehnica bine pusa la punct, nu m-ar ajuta lansetele mele de 2.75 livre. :D
Insa eu ma bucur si ii felicit pt modestia lor, ca exista aruncatori romani ca Mitranescu, Sandu Podaru si altii unde nu vuieste netul de ei, care arunca in gluma la o reuniune amicala de dumnica 175 metri cu niste lansete si mulinete ieftine si fara mari pretentii. **==

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Casting amical

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Ian 2011, 14:57

Laurentiu scrie:
gor965 scrie:e ce nu te bagi sa arunci cu lanseta ?...e prea mic terenul ?! :D :))
In primul rand nu m-am dat niciodata mare aruncator si chiar daca as poseda o tehnica bine pusa la punct, nu m-ar ajuta lansetele mele de 2.75 livre. :D
Insa eu ma bucur si ii felicit pt modestia lor, ca exista aruncatori romani ca Mitranescu, Sandu Podaru si altii unde nu vuieste netul de ei, care arunca in gluma la o reuniune amicala de dumnica 175 metri cu niste lansete si mulinete ieftine si fara mari pretentii. **==

Vino cu ce ai si vedem la fata locului.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Casting amical

Mesaj de Ion Mironov » 10 Ian 2011, 15:17

cu toate ca eu am propus treaba asta imi cer scuza fata de colegi si de cei prezenti ca nu i-am putut onora cu prezenta....am plecat in cursa insa am fost cu gandul la voi....abia astept urmatoarea intalnire

duminica vin si eu sa vad daca mai stiu sa arunc.

ps:una peste alta sa mai racit treaba cu sfantu ion si am scapat si de cinste...ca bani de pastrama...... :D =))

mitranescu e mitranescu....felicitari sandu....mari si sarpe....pe maxx nu il pomenesc ca m-a dezamagit cu distanta de 150 m ai lui...la cat e de mare si musculos trebuia sa arunce cel putin 200 m cu tot cu saculet... =)) =)) =)) =)) =))

ps:concluzie:lasa-te de pescuit =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :D
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Casting amical

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Ian 2011, 15:22

Bine...te astept sa iti dau tot ce am eu de pescuit...moca.
Senzori, lansete, mulinete, etc.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Casting amical

Mesaj de Ion Mironov » 10 Ian 2011, 15:31

Alexandru Mihai scrie:Bine...te astept sa iti dau tot ce am eu de pescuit...moca.
Senzori, lansete, mulinete, etc.
[-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Casting amical

Mesaj de Marian Constantin » 10 Ian 2011, 15:41

jonny_23 scrie:cu toate ca eu am propus treaba asta imi cer scuza fata de colegi si de cei prezenti .....
Jonny si Serban , nu trebuie sa va supere aceasta intalnire ....

castingul amical a fost propus de mine si cativa colegi de club sambata seara ...

L-am invitat pe Dan sa vina cu lanseta MTX pentru ca sunt vreo 2 colegi interesati sa cumpere , l-am sunat si pe Madalin sa vina stiind ca si el vrea sa iasa la un casting ...

dupa cum suna titlul topicului a fost doar o simpla intalnire a unor prieteni si nu sa aratam fiecare cat de musculos este ...

va asteptam duminica viitoare sa incercam sa aruncam cel putin cat Dan si o sa incercam sa dam cu PVA-ul cel putin .....!? sa nu ne creasca nasul :^O

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Casting amical

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Ian 2011, 15:48

Propun sa ne intalnim la ora 11.

Avatar utilizator
mikey_h84fun
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 20 Mai 2009, 00:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Casting amical

Mesaj de mikey_h84fun » 10 Ian 2011, 16:40

daca ar fi fost sa merg ca sa ma dau mare ....nu aveam ce cauta acolo cu cei 100m =)) nici eu nu am scule bune sunt cele mai ieftine posibile......am fost doar pt admosfera prieteneasca si pt ami imbunatatii tehnica si pt a avea placerea sa lansez si eu cu un ansamblu care este mai bun si mai scump decat tot ce am eu ce tine de pescuit :)
OveRTen my love

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Casting amical

Mesaj de Ion Mironov » 10 Ian 2011, 18:09

sal mary.stai linistit ca nu e nici o problema...eu cu maxx mai glumim ca sa treaca iarna mai repede...il respect pe el cat si pe cei care ma respecta pe mine...este iarna si e placut sa mai razi in fata calculatorului.imi pare nespus de rau ca nu am fost si eu.duminica daca nu plec la constanta vin negresit...oricum ma dau lovit macar sa pot face cateva lanseuri alaturi de voi.

ps:daca nu aveti nimic impotriva as vrea sa ne vedem la 11 pt ca dupa amiaza plec si as avea si eu mai mult timp in compania voastra...

ps2:maxx daca imi dai mie sculele de pescuit tu cu ce mai arunci?mai sunt copaci pe acolo sa poti lua vreo craca din ei?mulineta iti imprumut eu.cand ne vedem ti-o dau in mana :D
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Casting amical

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Ian 2011, 18:45

ps2:maxx daca imi dai mie sculele de pescuit tu cu ce mai arunci?mai sunt copaci pe acolo sa poti lua vreo craca din ei?mulineta iti imprumut eu.cand ne vedem ti-o dau in mana

...pana atunci sa il pupi din partea mea... :D
...stai calm k mai am prin casa 6 lansete de carrefour luate acum 10 ani, mulinete de la obor. cu fir de 0,30...ce sa mai complet echipate...mai are Maxx scule...am si un cort mic...ma descurc eu...nu pot sa las un coleg de club fara scule...ti pooop ...

....mai bine vi doar sa privesti ca nu vrea sa muncesc la balize pana in 100 de metri...nici macar pt tine nu pot pune balize la 60-70 de metri... :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Casting amical

Mesaj de Madalin Dirla » 10 Ian 2011, 19:54

....mai bine vi doar sa privesti ca nu vrea sa muncesc la balize pana in 100 de metri...nici macar pt tine nu pot pune balize la 60-70 de metri... :D[/quote]

Aruncatorule care esti aruncator.............merg pe mana lui Jony pe o bere?te bagi?

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Casting amical

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Ian 2011, 20:18

Madalin007 scrie:....mai bine vi doar sa privesti ca nu vrea sa muncesc la balize pana in 100 de metri...nici macar pt tine nu pot pune balize la 60-70 de metri... :D
Aruncatorule care esti aruncator.............merg pe mana lui Jony pe o bere?te bagi?[/quote]

Merge!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Casting amical

Mesaj de vioril » 10 Ian 2011, 21:41

merg si eu pe mana lui Maxx ,pe o bere fara alcool , mare grija ca Maxx de la un timp in coace vizeaza numai casele primarilor si stalpii de curent electric =D>

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Casting amical

Mesaj de Ion Mironov » 10 Ian 2011, 22:17

tin partea ta viorele.... :D
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: Casting amical

Mesaj de Marius Vintila » 11 Ian 2011, 07:00

Parerea mea, (acu' nu ca ma bag dar cred ca ar fi interesant), invitati-l si pe Vlad Pavlovici. Poate vine cu hi-s200 ca sa acopere argumentele fu faptele (ma refer la topicul: 3.60=PT. CEI SCUNZI , 3.90=PT. CEI MAI INALTI =MIT SAU NU? ). Cred ca toata lumea e curioasa la confruntarea MTX vs. Hi-s200. Si ca sa fie cat mai frumos ar fi misto daca ar veni si domnul Florentin Iuga.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”