Recomandare lansete!!!

Moderatori: gor965, florentiniuga

Închis
Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Recomandare lansete!!!

Mesaj de vio_z2007 » 06 Dec 2010, 20:24

Salutari tuturor.O mica rugaminte as avea celor cu mai multa experienta decat mine.In urma cu vreo 2 luni mi-am achizitionat doua mulinete Shimano Tribal XTA 5500 la un pret super. Acum ma aflu intr-o dilema si anume nu sunt hotarat cu ce lansete sa la imperechez.
Daca cineva detine aceste mulinete si ma poate ajuta cu un sfat v-as fi profund recunoscator.
Multumesc tuturor si fire cat mai intanse **== .
Catch and Release!!!

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Recomandare lansete!!!

Mesaj de mirceasd » 06 Dec 2010, 21:39

Eu stiu pe unul care le-a pus pe Hakuyo MTX 12 ,asa ca poti sa-ti inchipui ca merg pe orice.
Eu le-as folosi totusi pe o lanseta usoara ca tot ansamblul sa fie light dar oricum lanseta se alege pentru tipul de pescuit pe care vrei sa il practici si apoi mulineta.Oricum mulineta merge cu orice lanseta vrei si merge chiar si la plantat de vreme ce i se spune si "the little big pit",este puternica si amicul meu dupa un an de exploatare "grea"as zice eu le are inca in condtii foarte bune si fara uzura vizibila.
Felicitari pentru alegere si orienteza-te totusi spre o lanseta usoara si performanta.
Multumesc si fire intinse.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Recomandare lansete!!!

Mesaj de alexx » 06 Dec 2010, 23:00

Si eu am aceleasi mulinete si le-am asociat cu lansetele cu acelasi nume ,asa am crezut eu ca e mai bine.Atat ca lansetele TRIBAL XTA sint destul de scumpe si nu stiu daca se mai produc acum.Eu sint extrem de multumit de ele.Gandeste-te eventual si la o asemenea varianta.TOATE CELE BUNE.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: Recomandare lansete!!!

Mesaj de vio_z2007 » 06 Dec 2010, 23:27

alexx scrie:Si eu am aceleasi mulinete si le-am asociat cu lansetele cu acelasi nume ,asa am crezut eu ca e mai bine.Atat ca lansetele TRIBAL XTA sint destul de scumpe si nu stiu daca se mai produc acum.Eu sint extrem de multumit de ele.Gandeste-te eventual si la o asemenea varianta.TOATE CELE BUNE.
Mersi pentru sfat ...sincer si eu m-am gandit tot la fel.Lansetele sa mai produc inca si pretul imi este accesibil dar ma gandeam ca poate ar fi mai bine sa cer intai cateva opinii celor cu mai multa experienta decat mine.
Salutari si fire cat mai intinse. **==
Catch and Release!!!

Avatar utilizator
vio_z2007
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2010, 20:01

Re: Recomandare lansete!!!

Mesaj de vio_z2007 » 29 Dec 2010, 02:35

Topicul se poate inchide.Multumesc tuturor pentru sfaturi.
Sarbatori fericite si fire cat mai intinse **== .
Catch and Release!!!

Închis

Înapoi la “Undite si lansete”