salut!va rog!

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 17 Noi 2010, 21:28

salut!sunt un baiat de 18 ani si sunt foarte pasionat de pescuit,nu d emult mi-am luat 3 bete baracuda storm 3.3 find mai usor de transportat,cum nu am masina proprie....am reusit sa prin 9 crapi in vara asta cu ele,asta pe parcursul a mai multor partide.vreau sa imi spuneti daca sunt bune pentru pescuitul la crap?sa le schimb?asta daca as face ar fii un efort mare material,nu stau bine,cum sunt intretinut de parinti...dar as incerca sa ma descurc.va multumesc!

Avatar utilizator
colega
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 24 Oct 2008, 18:03

Re: salut!va rog!

Mesaj de colega » 17 Noi 2010, 21:38

Ultimul metru al ansamblului, ala din apa cu montura, bila, plumb s.a. prinde peste. Din postarea ta rezulta ca betele pe care le ai reusesc sa lanseze istoria asta unde trebuie si aduc si niste pesti pe mal. Esti pe drumul cel bun.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 18 Noi 2010, 09:52

multumesc pt incurajare,chiar am nevoie!

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: salut!va rog!

Mesaj de zfcristian » 20 Noi 2010, 18:33

depinde unde pescuiesti, daca nu mergi pe o balta unde trebui sa atingi distante foarte mari, peste 100 sau ceva de gen atunci asculta ce ti-a zis colegu anterior.
Pestele vede ce este in apa si nu ce scule ai tu pe mal.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 21 Noi 2010, 19:15

aveti dreptate,dar vroiam niste parerei,oriqm am inteles ca nu prea conteaza sculele,ci montura!eu pescuiesc cu un ac si momitor culisant!mai pun si saculet solubil...mai este necesar saculet? daca am momitor?dar fara sa nadesc...de obicei pescuiesc la porumb uscat,la porumb am reusit sa pind ce am prins pana acum cativa crapi...:D

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: salut!va rog!

Mesaj de Ion Mironov » 21 Noi 2010, 19:29

foloseste si saculet ca nu strica...cat mai mic ca ajuta....nici nu se agata acul pe substrat si nadesti si local ...nu strica...ai grija totusi la aruncare sa nu fortezi prea tare...lansetele fiind moi.insista in pescuit ca iti v-a aduce satisfactii nemarginite.... :D ...in iarna asta navigheaaza pe forum si vei gasi o gramada de retete pt porumb nada si tehnici in pescuitul crapului...navigare usoara si cu mare atentie sa prinzi tot...

ps:fir intins
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: salut!va rog!

Mesaj de Madalin Dirla » 21 Noi 2010, 19:30

georgemarian scrie:aveti dreptate,dar vroiam niste parerei,oriqm am inteles ca nu prea conteaza sculele,ci montura!eu pescuiesc cu un ac si momitor culisant!mai pun si saculet solubil...mai este necesar saculet? daca am momitor?dar fara sa nadesc...de obicei pescuiesc la porumb uscat,la porumb am reusit sa pind ce am prins pana acum cativa crapi...:D
George,conteaza si sculele,daca trebuie sa prinzi distanta trebuie sa folosesti un ansamblu mai performant(mulineta+lanseta),e foarte bine daca folosesti si saculet,este nadirea cea mai exacta ;) ,problema este ca folosind momitor si saculet nu poti atinge distante mari,daca zona unde lansezi tu tine peste vei avea sanse mari de reusita cu strategia ta.Sunt multe de discutat pe marginea acestei strategii.
Incerca sa folosesti montura cu autointepare pe viitor,este mai eficienta!
Fire intinse!!!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: salut!va rog!

Mesaj de craparulsef » 22 Noi 2010, 19:31

George, dacă vii la anul la Sulina ... nenea Marius, promite să te învețe toate prostiile pe care le cunoaște el şi dacă nu o să fii mulțumit nu-ți rămâne decât să mai încerci!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: salut!va rog!

Mesaj de ionutniculae » 23 Noi 2010, 11:39

craparulsef scrie:George, dacă vii la anul la Sulina ... nenea Marius, promite să te învețe toate prostiile pe care le cunoaște el şi dacă nu o să fii mulțumit nu-ți rămâne decât să mai încerci!
Sa iti multe autocolante :D
Never give up

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: salut!va rog!

Mesaj de ionutniculae » 23 Noi 2010, 11:41

Graba strica treaba

Sa iti iei multe autocolante, abtipilduri, si iti spune nenea marius tot
Never give up

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 23 Noi 2010, 20:50

va multumesc tuturor pt incurajari..acum as plecat la pescuit,sa mai pun in aplicare sfaturile dumneavoastra!dar cum prieteni mei nu mai merg,spun ca e frig...asta este!:|va multumesc mult de tot!si ce spuneti,daca folosesc saculet sa nu mai dau cu momitor ar fii de preferat ?sa ma axez mai mult pe boabe fierte?s-au uscate?la boilies cred ca nu prea am sanse,cum nu cunosc prea multe...:)

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 23 Noi 2010, 20:53

domnu am ajuns si al sulina!in delta tocmai din giurgiu..;))am fost cu un om mai invarsta!pe sf gheorghe dar nu a mers decat cativa ciortani!o sa va sun cand o sa mai ajung pe acolo.multumesc !ce sunt autocolante?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 23 Noi 2010, 20:59

am niste mulinete tokushima cam asa !cu vreo 6 rulmenti fara battruner!am dat 80 lei pe una,sunt pre slabe?capacitate vreo 0.35. 220 m!sunt bune la ceva ?ce ziceti sa pun si inaintas?sa folosesc fir de 30?35?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: salut!va rog!

Mesaj de georgemarian » 23 Noi 2010, 22:51

multumesc!am vazut ca primesc incurajari chiar si d ela un membru carp zone am auzit foarte multe lucruri bune despre echipa!prin filmarile de le infopescar!merci domnu':)

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: salut!va rog!

Mesaj de ionutniculae » 23 Noi 2010, 23:30

Nu iti mai face atatea griji de echipament, in delta cand ajungi, ideea e sa te simti bine, sa te destinzi, sa iti incarci bateriile, in rest sanatate, stres in fire
Never give up

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”