SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Madalin Dirla » 14 Noi 2010, 18:03

Felictari tuturor participantilor precum si organizatorilor si dlui. Petcu Victor!!
Mitranescu & CO nu se dezminte :D ,bravo baieti!!!

Avatar utilizator
Galante
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 04 Mai 2009, 00:08

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Galante » 14 Noi 2010, 19:01

Nu numai mamaliga a fost cheia succesului . Avea Dan ceva pe langa momitor de facea pestele sa coboare. Bv lui , ne-a demonstrat inca o data ca este un pescar de valoare insa oboseala se pare ca si-a spus cuvantul in ultima noapte , ne reusind sa mai prinda ca in prima , altfel poate asistam la un nou record.

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de sece4u20 » 14 Noi 2010, 19:11

din ce am citit aici a fost frumos concursul insa nu am gasit nicaieri nici un video cu concursul. daca poate cineva sa posteze un link ceva sa vad si eu capturile din concurs.

felicitari tuturor participantilor si organizatorilor, abia astept sa merg la bucuresti sa intru in magazin la domnul Mitranescu si sa imi cumpar niste echipament.

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de vioril » 14 Noi 2010, 19:41

daca stam putin si meditam , sa ne aducem aminte , de trei saptamani aproape toti concurentii participa intens in concursuri > tancabesti , MV2 si iar MV2. poate ca nu se simte imediat oboseala ,dar se aduna ,credeti-ma , din experienta poroprie ( nu concursuri ci munca ) .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de florentiniuga » 14 Noi 2010, 20:24

sece4u20 scrie:din ce am citit aici a fost frumos concursul insa nu am gasit nicaieri nici un video cu concursul.
Ai citit prea repede si ti-a scapat informatia de pe pagina anterioara.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de iulian petre » 14 Noi 2010, 21:28

Felicitari castigatorilor

Dane ai o mare problema ca daca era finala campionatului national .....erai pe 3 :))

Lot Mitranescu punctaj

A = 3 PUNCTE
B= 1 PUNCT
C=3 PUNCTE
----total 7 puncte

LOT PASA

A=2 PUNCTE
B=3 PUNCTE
C=1 PUNCT

TOTAL 6 PUNCTE

LOT IORGOS

A=1 PUNCT
B=2 PUNCTE
C=2 PUNCTE

TOTAL 5 PUNCTE

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de florentiniuga » 14 Noi 2010, 21:33

In CN-ul de anul asta sau de anul trecut sau... din ce an? :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Razvan Garcea » 14 Noi 2010, 21:36

Felicitari castigatorilor precum si participantilor la acest concurs, cred eu reusit.
Multumesc si lotului din care am avut placerea de a face parte.
Inca o data MV2 se dovedeste a fi o pista exceptionala cu exemplare frumoase, dovada cea mai concludenta fiind ca la cantarul din aceasta dimineata, din 17 pesti am insumat cca 120 kg printre ei numarandu-se si captura concursului in greutate de 14,6 kg ,urmat de inca un exemplar de 14,2 kg luat dupa cantar.Media celor mai mari 5 pesti fiind undeva la 63 kg (din pacate nu a punctat)
De retinut ca echipa formata din:Radu Badica ,Iohann Krauss,Mihai Pripon si subsemnatul, am pescuit exclusiv la boilies marca Radu Badica.
o seara buna
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de iulian petre » 14 Noi 2010, 21:37

de anul asta ......ca la Moara a fost finala pe LOTURI **== pentru cei care nu au ajuns acolo au facut o reeditare :))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de florentiniuga » 14 Noi 2010, 21:45

Era retorica Iulica, nu trebuia sa te mai deranjezi. Crezi ca mai era cineva care nu-si inchipuia raspunsul tau? :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
gabalau
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 01 Mai 2010, 23:43

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de gabalau » 14 Noi 2010, 21:53

iulian petre scrie:Felicitari castigatorilor

Dane ai o mare problema ca daca era finala campionatului national .....erai pe 3 :))

Lot Mitranescu punctaj

A = 3 PUNCTE
B= 1 PUNCT
C=3 PUNCTE
----total 7 puncte

LOT PASA

A=2 PUNCTE
B=3 PUNCTE
C=1 PUNCT

TOTAL 6 PUNCTE

LOT IORGOS

A=1 PUNCT
B=2 PUNCTE
C=2 PUNCTE

TOTAL 5 PUNCTE
Mai bine taceai,tu ai participat la toate editile de la moara si nu ai fost in stare sa iesi niciodata pe podium sa nu mai zic ca nici in primele 5 echipe >:).Ar trebui sa iti cer scuze fata de dl. Mitranescu. ;) are multe clase peste tine si in pescuit si la propiu. :-$
Lazar Gabriel
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa confirmi.

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Victor Hodorog » 15 Noi 2010, 10:35

Felicitari invingatorilor dar si invinsilor pentru acest ultim concurs oficial al anului ..cred.
Felicitari Dan city & Razvan Ulmeanu pt organizare si Dlui Petcu pt pista de concurs exceptionala si echilibrata pt un concurs pe loturi.
Felicitari lui Dan Mitranescu si Florin Mirea pentru depasirea pragului de 1 tona si a recordului personal. <:-P

Intrebare catre Dan in relatie si cu celelalte recorduri de pe MV2 de la CN ( luand in calcul diferenta evidenta de temperatura, apetit etc) : cam cat de greu e sa faci tona? ...cat timp ati dormit?...care a fost ritmul de schimbat lansete?... alte detalii tehnice despre partida, ca de galceava ne-am saturat toti sa povestim.. Merci !

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Noi 2010, 11:06

iulian petre scrie:Felicitari castigatorilor

Dane ai o mare problema ca daca era finala campionatului national .....erai pe 3 :))

Lot Mitranescu punctaj

A = 3 PUNCTE
B= 1 PUNCT
C=3 PUNCTE
----total 7 puncte

LOT PASA

A=2 PUNCTE
B=3 PUNCTE
C=1 PUNCT

TOTAL 6 PUNCTE

LOT IORGOS

A=1 PUNCT
B=2 PUNCTE
C=2 PUNCTE

TOTAL 5 PUNCTE
In primul rand multumim pentru felicitari . Multumim celor care ne apreciaza felul in care pescuim.

Iulian tu ai dreptate : o selectie reala pe loturi se face cu punctaj pe sector. Asa este si la campionatul mondial.
A fost un concurs privat cu reguli pe care le-am respectat si am castigat.

Si spre surprinderea ta daca era finala de CN tot noi castigam . :-B Toate echipele au pescuit cu trei oameni si trebuiau eliminate !!! :-B Numai noi si Iorgos am pescuit in echipa de doi ,iar diferenta ne scotea invingatori. :-B

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de xdocx » 15 Noi 2010, 11:09

Victor Hodorog scrie: Felicitari lui Dan Mitranescu si Florin Mirea pentru depasirea pragului de 1 tona si a recordului personal. <:-P

Intrebare catre Dan in relatie si cu celelalte recorduri de pe MV2 de la CN ( luand in calcul diferenta evidenta de temperatura, apetit etc) : cam cat de greu e sa faci tona? ...cat timp ati dormit?...care a fost ritmul de schimbat lansete?... alte detalii tehnice despre partida, ca de galceava ne-am saturat toti sa povestim.. Merci !
Felicitari si din partea mea.
Ca si Victor, si eu as vrea sa stiu cum a fost, vazut din "interior".
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: SUPER CUPA CAMPIONILOR -MOARA VLASIEI 2-editia 1-Desfasurare

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Noi 2010, 11:33

Victor Hodorog scrie:Felicitari invingatorilor dar si invinsilor pentru acest ultim concurs oficial al anului ..cred.
Felicitari Dan city & Razvan Ulmeanu pt organizare si Dlui Petcu pt pista de concurs exceptionala si echilibrata pt un concurs pe loturi.
Felicitari lui Dan Mitranescu si Florin Mirea pentru depasirea pragului de 1 tona si a recordului personal. <:-P

Intrebare catre Dan in relatie si cu celelalte recorduri de pe MV2 de la CN ( luand in calcul diferenta evidenta de temperatura, apetit etc) : cam cat de greu e sa faci tona? ...cat timp ati dormit?...care a fost ritmul de schimbat lansete?... alte detalii tehnice despre partida, ca de galceava ne-am saturat toti sa povestim.. Merci !
Multumim Victor pentru felicitari.
Recordul personal de 1021kg pentru Florin vrei sa spui ... :D . Pentru ca eu anul acesta la Cupa Acvila pe Tancabesti am prins 1064kg . :D

Ma bucur de aceste rezultate si prin faptul ca fac dovada ca pentru mine pescuitul este sport. Daca acum ,la concursul de pe Moara ,am avut nevoie sa tragem pentru a ne ajuta colegii , la celelalte concursuri am tras pentru pentru o lupta cu noi chiar daca aveam si 300kg avantaj.

Sunt multe de spus despre modul in care trebuie abordat un astfel de concurs cu cantitati inpresionante. O sa le discutam in alt topic mai pe larg. Momentan sunt cu treburile in urma si putin obosit... :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”