Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 25 Oct 2010, 19:25

laurentiule dar unde le-ai tinut in frigider :))

Avatar utilizator
sebys
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2010, 08:11

balta pescuit Brasov

Mesaj de sebys » 27 Oct 2010, 08:30

salut toti pescarii :-h
sunt foarte interesat sa cumpar o balta de cca 8 ha luciu de apa, si restul de 1-2 ha pentru amenajari (casute, umbrare, restaurant, magazin articole pescuit, etc). sunt un impatimit al pescuitului, si ma deranjeaza enorm :-q , efectiv m-am saturat sa merg la pescuit si sa dau 50 ron, iar patronul sa se joace cu mine (gen carbitat balta, umblat la apa, etc). gata imi ajunge :-t . vreau sa deschid acest complex pentru pescari care pe laga capturi frumoase sa aiba si un loc unde sa se simta bine. daca stiti cumva vreo balta de marimi asemanatoare, care este in "paragina", chiar as prefera sa nu fie populata de mult timp (peste am de unde sa aduc- si aici ma refer la peste mult si mare), va rog sa ma ajutati. am un proiect si ca sa il pun pe picioare am nevoie de voi sa ma ajutati, brasovul merita si el o balta unde sa se prinda peste, nu??????????????????????? :-c

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 27 Oct 2010, 12:05

Salut nu stiu daca are vreunul dintre noi informatii de felul acesta cred ca cel mai bine mergi la AJVPS BV cred ca de acolo poti afla ceva informatii.Ar fi foarte frumos sa se realizeze inca o balta de agrement in BV unde pescarii sa se simta bine pe malul baltii in mijlocul naturii

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 27 Oct 2010, 18:16

da laurentiu ar fii frumos dar cred ca va fii foarte greu sa se realizeze in 2-3 ani investitia, e mare iar o balta de 1-2 hectare cum zice el nu stiu sa existe una de vanzare nici pe 100 de km mai degraba sa o ia sub concesionare asa ceva nu se vinde este a statului si e foarte greu in general baltile sunt sub concesionare nu stiu decat pe degete balti propri .sunt cele care sau facut artificial cu sapaturi cu acces la ape curgatoare prin deversor .etc.... asa se fac baltile private dar sa cumpere gata facuta nu cred ca poate .iar daca o face ,multa bafta si noroc ca sigur are nevoie de el
mai degraba multe pile la consiliu judetian ,cred !iar 1-2 hectare stii ce inseamna la pluta sau la rubeziana poate. ACA SE PESCUIESC PE TOATE MALURILE

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 27 Oct 2010, 18:32

Flo omu scrie 8 ha luciu de apa,dar ai dreptate ca e foarte greu de optinut ca de gasit poate se gaseste. **==

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 27 Oct 2010, 22:30

Radu25 scrie:Flo omu scrie 8 ha luciu de apa,dar ai dreptate ca e foarte greu de optinut ca de gasit poate se gaseste. **==
scuze :-B

Avatar utilizator
sebys
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 27 Oct 2010, 08:11

Re: Zona Brasov

Mesaj de sebys » 28 Oct 2010, 13:14

Ok dar astia de la AJVPS BV sunt foarte greu de "convins", traim in **== si aici totul merge pe spaga. Investitia nu este foarte greu de realizat, ca timp dupa proiectul meu in maxim 5 luni ar fi gata. plus ca se va putea pescui si iarna in siguranta. exista un aparat ce ingheata apa special pentru copca. sunt multe de facut dar totul se rezuma la faptul ca trebuie sa gasesc o locatie mlastinoasa. eu caut in continuare, mi-ar parea enorm de rau sa nu gasesc ceva in brasov, si sa fiu nevoit sa accept oferta de teren care o am din ialomita, sunt multe bati acolo dar asa ceva nu cu siguranta.

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 28 Oct 2010, 14:13

Nu stiu cu ce a-s putea sa te ajut o sa ma interesez poate aflu ceva,iti doresc multe succese in planurile tale

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 28 Oct 2010, 17:51

sebys scrie:Ok dar astia de la AJVPS BV sunt foarte greu de "convins", traim in **== si aici totul merge pe spaga. Investitia nu este foarte greu de realizat, ca timp dupa proiectul meu in maxim 5 luni ar fi gata. plus ca se va putea pescui si iarna in siguranta. exista un aparat ce ingheata apa special pentru copca. sunt multe de facut dar totul se rezuma la faptul ca trebuie sa gasesc o locatie mlastinoasa. eu caut in continuare, mi-ar parea enorm de rau sa nu gasesc ceva in brasov, si sa fiu nevoit sa accept oferta de teren care o am din ialomita, sunt multe bati acolo dar asa ceva nu cu siguranta.
de ce nu luati un teren de cateva hectare in paragina .pe marginea oltului ,ghimbasel etc. si faci cum a facut popescu sapi o gloapa la 2 metri pe toata raza din pamantul strans faci dig .si iti faci propria balta si cred ca iesi mai ieftin.pana si bela de la belin largeste acum balta cu buldozeru si creaza mai multe locuri de pescuit poti face si tu asta .iar apa in balta o faci prin acumulare din una dintre apele curgatoare care strabat judetul.intelegi exact ce vreau sa zic si sincer iesi mult mai ieftin cred si nu te mai doare capul de nimic

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 28 Oct 2010, 18:06

mi-a venit in minte acum o balta este una aproape de tarlungeni si sacele laurentiu si radu stie exact despre ce balta vorbesc si este uitata de lume iar teren in paragina este in in jurul la podu olt acolo si peisaju este excelent.

Avatar utilizator
kroken
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 15 Aug 2010, 21:40
Localitate: Brasov

Re: balta pescuit Brasov

Mesaj de kroken » 28 Oct 2010, 23:43

sebys scrie:salut toti pescarii :-h
sunt foarte interesat sa cumpar o balta de cca 8 ha luciu de apa, si restul de 1-2 ha pentru amenajari (casute, umbrare, restaurant, magazin articole pescuit, etc). sunt un impatimit al pescuitului, si ma deranjeaza enorm :-q , efectiv m-am saturat sa merg la pescuit si sa dau 50 ron, iar patronul sa se joace cu mine (gen carbitat balta, umblat la apa, etc). gata imi ajunge :-t . vreau sa deschid acest complex pentru pescari care pe laga capturi frumoase sa aiba si un loc unde sa se simta bine. daca stiti cumva vreo balta de marimi asemanatoare, care este in "paragina", chiar as prefera sa nu fie populata de mult timp (peste am de unde sa aduc- si aici ma refer la peste mult si mare), va rog sa ma ajutati. am un proiect si ca sa il pun pe picioare am nevoie de voi sa ma ajutati, brasovul merita si el o balta unde sa se prinda peste, nu??????????????????????? :-c
salut,ar mai fi o locatie si anume pe partea brasoveana a Oltului,in dreptul localitatii Araci,inainte de pod exista un brat mort al raului.cred ca apatine administrativ de Bod.
bratul formeaza un arc de cerc,trebuie vazut,nu cred ca nu se poate transforma in balta
Support Catch&Release.

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 29 Oct 2010, 12:58

Amai fost cineva pe la peste zilele astea?

Avatar utilizator
dumi302005
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 11 Apr 2010, 11:11

Re: Zona Brasov

Mesaj de dumi302005 » 30 Oct 2010, 12:14

In zona Feldioara langa cetate e un cot al Oltului "La Leone" sau pe drumul spre gara Feldioara pe partea stanga si dreapta este mlastina.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 31 Oct 2010, 17:42

pe dn 13 imediat ce treci de indicatorul cu Maierus la 200 m pe stanga este o balta destul de mare si ff adanca. pacat ca sunt multi tigani pe acolo.

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de sece4u20 » 31 Oct 2010, 22:22

cine stie baltile din brasov ,nu poate ,il rog eu frumos ,sa le precizeze pe toate si cum se poate ajunge pe acolo daca nu cer prea mult??? eu anul acesta am fost de 3 ori la lac pe la rotbav dar nu stiu exact si acum in aceasta iarna vreau sa imi iau si eu o baterie de crap ( daca poate sa ma ajute cineva cu ceva informatii este binevenit, sunt incepator in ale crapului). si de la anul vreau sa merg pe baltile din imprejurimile brasovului.
va multumesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”