Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 18 Aug 2010, 13:18

Bravo Ovidiule.Ai auzit cumva care mai sunt conditiile de pescuit pe acolo?? **==

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 18 Aug 2010, 13:40

A venit unu care a zis ca plateste 8 mil/an.Dar dupaia am vorbit cu un ungur de pe acolo si a zis ca cei care administrau lacul sunt cautati de politie.unul este la inchisoare .Barbatul care strange bani ptr masini si corturi a zis ca poti pescui linistit si daca vine careva sa iti ceara bani sa nu ii dai nica ca nu are nici un drept.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 18 Aug 2010, 13:41

Chestia este ca au venit uni care dadeau la fund dar nu am auzit niciodata senzori.Numa la pluta langa padure si in padure.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 18 Aug 2010, 14:52

Multumesc de info auzisem eu ceva dar nu eram sigur. **==

Avatar utilizator
kroken
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 15 Aug 2010, 21:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de kroken » 18 Aug 2010, 18:49

poti sa dai cu multe momeli dar daca nu-i dai ce-i place mergi doar sa faci plaja :D[/quote]

cui nu i-ar place sa stie ce-i place sa manace?Ce-am observat eu este ca preponderent fundul baltii este namolos;daca ridici momeala iei platica;locurile in care se prinde frecvent crap sunt cele care,in trecut,au fost ridicate regulat malurile cu pietris,pietris care a fost dus de valuri pe fund.Ar mai fi canalul din mijloc,daca-l nimeresti....Si cu plaja..asta e modul preferat de a umple o zi la pescuit! :D
Support Catch&Release.

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: Zona Brasov

Mesaj de bucuka » 19 Aug 2010, 19:10

stie cineva daca a mai scazut apa la chichis ?

Avatar utilizator
jupanu0111
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 16 Aug 2010, 16:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de jupanu0111 » 20 Aug 2010, 11:20

am fost ieri la vadu rosu ceva caras cateva platici si cam atata.in schimb soare cat cuprinde bere rece si plaja cel mai bun mod de a-ti petrece ziua.niste prieteni au fost la belin balta noua rezultat :crap la 2 kg prins la porumb cu aroma de usturoi si vreo 20 de carasi .

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 20 Aug 2010, 11:35

Si eu am fost la Belin de miercuri pina ieri seara si am luat 7 crapi unul peste 3 kg si restu pina in doua kg
am stat intre primele doua movile de la intrare. eu am fost super multumit,am prieten care a ramas sa mai stea 24 de ore si acum am vb cu el zicea ca a mai luat azi noapte inca 4 ciortani.
momeala la care i-am prins porumb cu tuica si miere+o boaba de porumb sintetic, la usturoi n-a pus gura ,si nici la restu....etc. **==

Avatar utilizator
Bogdybad
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 13 Mai 2010, 14:19

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdybad » 20 Aug 2010, 11:47

Salutare,

Am fost miercuri la balta de la Reci, deoarece am auzit ca au populat cu peste (cei de acolo ziceau ca au bagat cam o tona de crap). Am ajuns dimineata pe la 9, balta s-a deschis de la 6 (dupa fiecare populare balta se inchide aproximativ 10 zile), era full. De obicei eu pescuiam pe partea opusa hotelului (daca stie cineva), fiind full am mers pe partea cu hotelul chiar in coltul dinspre drumul principal. Ne-am apucat de pescuit pe la 9.30, pana la ora 15.00 aveam prins 5 crapi (intre 1kg si 2kg) si foarte mult caras. Pana la apusul soarelui am mai prins 2 crapi si caras. In total cam 17 kg de peste (ca sa nu ne arunce nimic inapoi am mai platit un bon, limita era de 5 kg). Noaptea nu am pescuit ca eram f obosit.
Dimineata ne-am pus iar pe pescuit, pana la ora 9.30 cand ne expira bonul nu am avut nici macar o trasatura.
Deci in concluzie ceva sa intamplat deoarece nici carasul nu mai tragea, din cate am vazut eu cred ca sa umblat la apa. oricum a fost o partida de pescuit reusita, doar ca am avut noroc, acum daca merg sa pescuiesc nu cred ca voi mai prinde nici 3 kg de peste. Asa ne pacalesc pe noi administratorii.

Fir intins

Avatar utilizator
kroken
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 15 Aug 2010, 21:40
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de kroken » 20 Aug 2010, 12:58

Salut,imi poti spune detalii?Cat e taxa,cam pe unde trebuie sa cauti crapul,momeli etc.?Multumesc!
Support Catch&Release.

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 20 Aug 2010, 19:17

Sal acum am venit de pe balta de la belin (movile) si rezultat 14 bucati luati la capsuna+cauciuc a fost foarte bine si vremea excelenta dar bate vantul cam tare.A ramas Radu pe locul unde am pescuit eu astept sa vad ce face.

Avatar utilizator
jupanu0111
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 16 Aug 2010, 16:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de jupanu0111 » 21 Aug 2010, 13:18

pe care balta ati prins?cea noua sau la plopi?o sa merg luni cel mai probabil o sa stau 24 de ore sau ceva de genu.o sa iau ceva porumb la borcan cu arome de scoica (am avut rezultate la belin)capsuna si miere.sa vedem .
bere rece si multa rabdare

Avatar utilizator
jupanu0111
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 16 Aug 2010, 16:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de jupanu0111 » 21 Aug 2010, 14:19

daca se poate sa imi recomandati un magazin bun pentru achizitionarea de momeli conservate gen porumb de cate ori am cautat nu prea am gasit combinatii gen miere &tuica scoica &miere etc.

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 21 Aug 2010, 17:24

jupanu0111 scrie:daca se poate sa imi recomandati un magazin bun pentru achizitionarea de momeli conservate gen porumb de cate ori am cautat nu prea am gasit combinatii gen miere &tuica scoica &miere etc.
miere cu tuica stiu ca au aparut pe piata dar eu personal n-am vazut,singura varianta sa-ti faci singur porumbul. **==























<a href=http://theypoker.com/ >full tilt poker<

Avatar utilizator
jupanu0111
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 16 Aug 2010, 16:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de jupanu0111 » 23 Aug 2010, 13:26

ceva recomandari de balti pentru rapitor? stiuca..........

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”