Suparare sau nu

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Suparare sau nu

Mesaj de Allen Besnovich » 01 Aug 2010, 12:49

O discutie intre mine si un prieten>
IONUT C: misto
djalinuu: vreau sa plec la peste la noapte
IONUT C: bv
IONUT C: bafta
djalinuu: **********
djalinuu: in pescuitul crapului nu ai nevoie de bafta, ci doar de o montura buna,o momeala la fel de buna si o balta in care sa fie peste, restu' tine de tine :D
IONUT C: sper sa se puna ploaia si vantul :D

Stiu pescari care ar fi amanat o partida important, daca ar primi o asemenea urate.
Voi cum ati reactiona?
**==
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
85alexe
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 26 Iun 2010, 13:35

Re: Suparare sau nu

Mesaj de 85alexe » 01 Aug 2010, 13:06

daca ai postat asta inseamna ca si tu crezi ca e nevoie de bafta ca altfel erai pe balta cum aveai planuit :D

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Suparare sau nu

Mesaj de Allen Besnovich » 01 Aug 2010, 13:21

Am planificat sa plec in noaptea asta, nu acum :D
Sincer, poti sa-mi urezi orice.. eu tot plec la peste. Eventual poti sa ma si bati si ma duc si batut:))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Suparare sau nu

Mesaj de pharaoh » 01 Aug 2010, 13:28

Aline, astea-s glume proaste care nu se fac intre prieteni. Normal ca nu m-ar impiedica asa ceva sa plec la pescuit, dar mi-ar lasa un gust amar vis-a-vis de acel "prieten". E ca si cum s-ar duce la un examen important si tu i-ai ura sa-i pice cele mai grele subiecte si pe care nu le-a invatat sau ar iesi la o plimbare cu masina si tu i-ai ura sa aiba parte numai de pene de cauciuc. Eu personal nu apreciez glumele de genul asta.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Suparare sau nu

Mesaj de iorgu » 01 Aug 2010, 13:54

alinuu scrie:O discutie intre mine si un prieten>
IONUT C: misto
djalinuu: vreau sa plec la peste la noapte
IONUT C: bv
IONUT C: bafta
djalinuu: **********
djalinuu: in pescuitul crapului nu ai nevoie de bafta, ci doar de o montura buna,o momeala la fel de buna si o balta in care sa fie peste, restu' tine de tine :D
IONUT C: sper sa se puna ploaia si vantul :D

Stiu pescari care ar fi amanat o partida important, daca ar primi o asemenea urate.
Voi cum ati reactiona?
**==

Daca prietenul tau,, bun'' este pescar, cred ca a glumit - nu pune la suflet [-x
Daca prietenul tau,,bun'' nu este pescar, cred ca nu a stiut - nu pune la suflet :))
Esti tanar, educatie corespunzatoare ai, Q.I. nu te vaiti, in final Alinuu iti sugerez sa nu ai prejudecati la asemenea urari. Astea sunt idei preconcepute si tu sunt sigur ca nu le iei in seama ;)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Suparare sau nu

Mesaj de Allen Besnovich » 01 Aug 2010, 15:26

Omul a glumit, bineinteles.
Eu nu faceam referite strict la aceasta discutie, ci la altele in genul acestora.
O cunostinta , anul trecut, dupa ce a cumparat un borcan de porumb dintr-un magazin.. dupa ce a primit o urare de bafta, s-a intors si a returnat produsul plecand din magazin injurand.

:D
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Suparare sau nu

Mesaj de costin.vlasceanu » 01 Aug 2010, 20:33

Chiar daca esti pescar chiar daca nu esti nu are nici o importanta din punctul meu de vedere,NICIUNA.
Probabil numai cei care cred in astfel de superstitii pot fi afectati .
Asa ca ... :D fir intins !
PS:erau niste pescari la Avrig, la plecare le-am urat "Fir intins!" si unu ma injurat, a zis ca sa zic cakt in traista ca ce am zis io' e ghinion. Apoi hai ca ne lungim prea mult . **==
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Suparare sau nu

Mesaj de Amstel » 01 Aug 2010, 23:12

Tocmai am citit un articol pe Hotnews care incepea asa:"Romanii sunt unii dintre cei mai religiosi si superstitiosi europeni,..."
La 'portocalii', a ura 'succes' unui pescar este ceva obisnuit: dupa ce iti faci cumparaturile la un magazin de specialitate primesti obligat o urare de genul "multumim si succes la pescuit", la fel se intampla daca vreun vecin te vede cand iti pui sculele in masina..dar peshte tot prinzi - deci..."SUCCESURI" LA TOTI si nu mai dati atata atentie la nimicuri~! :P

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Suparare sau nu

Mesaj de iulian petre » 02 Aug 2010, 10:01

cand eram si eu mai mic cred ca aveam 13-14 ani ma duceam cu trenul la pescuit si-l luam din gara obor. Aveam ora fixa de plecare cand stiam ca trece prima masina 101 care ma ducea in zona si pe urma cu autopicioarele pana la gara in viteza a cincea sa nu pierd trenul. Si nu stiu cum se facea ca de fiecare data in statia de masina ma intalneam cu un vecin de la etajul trei si el pescar care de fiecare data ura bafta =)) ...."bafta Iulica sa prinzi numai mare ". Nu prea prindeam peste si toata ziua ma gandeam la nea Aurel (vecinul) care-mi urase "Bafta". O data ,inca o data si se tot repeta fenomenul intalnirii de gradul 0 cu vecinul. Pana la urma sa scap de urarile vecinului am inceput sa plec cu doua ore mai devreme de acasa si o luam cu autopicioarele de nebun de la 3 noaptea. Acum rad de aceste amintiri dar si acum sunt superstitios cand vad popi mai ales cand ma deplasez spre un concurs .

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Suparare sau nu

Mesaj de gogu steriade » 02 Aug 2010, 17:50

Ba nene io sunt cel mai mare supertitie dan cate exista pa fata pamantului ! ;) asa mia zis nevastamea ca da cand ma intalnit pa mine nu mai are suces la barbati ! #-o
da sa stiti da la mine ca superstitile are legatura nefasta cu vicile :-B adica cu baturura si alcolul plus femeile ,la aia care e mai iubareti . :"> asa ca mine :x ,care daca le combin pastea iese jihadu mare ! <:-P
eram o data la vecina da la 2 ,zugraveam :^O si asa in mijlocu serii ma zguduie asta dan somn si zice :ba Gogule a venit barbatimiu acasa mai davreme asa ca dute ! :( io cum eram buimac da somn ,da la atata zidarie si zugraveala :"> iam zis ; unde sa ma duc fa la 3 noaptea ? :-? si ia cica : dute la peste ! >:D< nam intels pa moment ca imi cautam halatu da zugrav si nu gaseam dacat capotu la femeia asta #-o si cum ma chinuiam io sa ma imbrac cu iel am mai intrebato pasta iar : la care peste fa ? @-) si ia cica la pestele lui barbatimiu ca voi stiti unde draco va duceti mereu cu noaptean cap! :)] ei asta e fatalitate ca io stiam ca pestele lu barbasu ie Kirianis :-c ca asta a fost cu fete la produs in Turcia dupa 89 ca asa a facut bani da sia luat carciuma si sa facut ospatar ! ;;)
si ca sa vedeti iar superstitie cand mam dusa la grecu la 3 noaptea in capotu da femeie =P~ a lu aia ma dau bot in bot cu bubulina la usa lu grecu :-w si ma ia aia in politica ca sunt travestit #-o si ca o fac da rusine in sat ! :P piaza rea ba frate ,daca zicea aia sa ma duc la pescuit putea sa zica si bafte si sucesuri si felicitatiuni diverse numa la peste lu barbasu nu trebuia ca io sint superstitios o:-) si cand dau da nevastamea suparata X-( nu mai prind decat primu taxi ca sa fug acasa. :)]
inca ma mai gandesc cum draco da io sunt piaza rea a lu bubulina :-? ca da cate ori vrea si ia sa iasa la o plimbare ,la un mic ,la o bere,la un grec 8-> ,ma intalneste pa mine si sa alege prafu da sucesu iei ! ~x( si vioceversa ie reciproca avantajoasa :-B adicatelea , cand ma intalnesc io cu ea ,nimeni nu mai vrea sa bea cu noi ca mam maritat cu sugativa mondiala >:D< care suge tot ce ie lichid si are minim 5 % alcol ! :"> iar legat da pescuit nu va mai zic cate superstitie e pe capu meu si pa capu iei :^O . io dacami rad mustata nu mai vad picior da peste pa durata da o luna pana creste la loc :-S . Bubulinka daca isi ia slipu tanga si face toples la malu balti :-& sa dus draco partida da pescuit ca sa strange lumea ca la urs <:-P si pesti dan balta ie terorizati foc ,stau gramada uni in altii si tipa ca la cutremur :-/ numa da gandu ca e posibil sa intre baracuda aia in lac si sai sufoce ! =((
ufff unde masa ma gasit superstia asta pa mine :-?? nu mai stiu ca ieram asa da biat cand ma intrebat primaru daca o iau o data ;;) de bunavoie si obligat da nimeni :x pe numita Babardel Bubulina si io am zis DA ! #-o ,cami dadeam coate cu grecu siam zis :frate o iau eu dupa aia o iei si tu ,o ia si Garcea si primaru , posta romana o facem ! <:-P da asta ie superstitie : ca cand mam trezit aveam siun copil facut cu ia ! @-) data vitoare nu mai beau niciodata (apa >:D< ) inainte la marele pas al casniciei :-& , pentru ca apa face rau la fier sil face sa ruigineasca iar eu sunt tare ca fieru ,asa mia zis odioasa in noaptea nuntii L-) si daia mam oxidat in timp ! :-S
Ea si cu alcoolitii ei ie superstitia mea :( ca mia mancat o juma da viata da pescuit linistit in cartier :-S ,ca inainte prindeam zilnic ba o blonda ba o bruneta :x , mai cadea si cate o maicuta da la schitu dan deal #-o ...bah ce vremuri ! (:| #:-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
arapaima_45
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 31 Iul 2008, 17:53

Re: Suparare sau nu

Mesaj de arapaima_45 » 03 Aug 2010, 12:53

@mi-e cel putin imi place cand mi se spune :sa ai noroc la pesti:

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Suparare sau nu

Mesaj de tavimai » 03 Aug 2010, 12:56

Incet , incet,Gogule , se ofileste trandafiru ...si asta nu mai este deloc superstitie ! =)) =)) =))

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Suparare sau nu

Mesaj de Allen Besnovich » 06 Aug 2010, 14:03

@-)
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”