Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Sebastian » 21 Iul 2010, 22:47

sorinbv scrie:un domn ca de obicei =D> . am citit posturile tale si stiam de locul tau o sa incerc sa ajung acolo iar cand ma intorc o sa-ti trimit si poze. unde o sa campez o sa-l las asa cum l-am gasit sau poate si mai curat. multumesc inca odata. mult respect!!!
asta DA atitudine ,bravo.off daca toti ar proceda la fel.ma infioara imaginea canalului carol [loc unde se poate ajunge cu masina si pe unde trec eu cu barca in drumul spre loc]efectiv o rampa de gunoi ,basca boxele urland la maxim,si toata lumea mirata exclamind-NU MERGE ,NU ESTE PESTE,NU AM PRINS DECIT TREI PLATICI ,DOI CARASI SI IN CEL MAI FERICIT CAZ UN CIORTAN DE 3.5KG

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 22 Iul 2010, 08:26

cote 22 iulie

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 21:48

Nea Ion spune precum ca la o cota de 300 la Tulcea gasesti ici colo unde sa faci cortul.....da, in conditiile in care ai un astfel de cort...vii cu barca sub el si te arunci direct in dormitor! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Sebastian » 22 Iul 2010, 21:52

tare scula ,mai rau este cind ai oaresce cosmaruri sau ai gustat unele licori cu diverse grade :D .

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de bogdan25 » 22 Iul 2010, 22:36

sau sa nu fii vreun sensibilos si sa zici ca te-a luat cineva in" balon"ca imediat deschizi fermoarul ........... :))

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 22 Iul 2010, 23:05

craparulsef scrie:Nea Ion spune precum ca la o cota de 300 la Tulcea gasesti ici colo unde sa faci cortul.....da, in conditiile in care ai un astfel de cort...vii cu barca sub el si te arunci direct in dormitor! =))
.......................................................
Se poate campa foarte bine la cota de 300
vezi poze la pagina 44 cu iesire la 1 iunie si locul de campare (si pe 30 mai era 346 la tulcea) la 300 e boierie,,dar nu garantez daca se si prinde peste.
Balonul ala e bun sa iti dai drumul in Niagara

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Sebastian » 22 Iul 2010, 23:18

sau pt facut dragoste cu nevasta date fiind formele lui,oricum mai bine decit sa faci pe Diogene :D

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 23:20

Paun Ion scrie:....Se poate campa foarte bine la cota de 300
vezi poze la pagina 44 cu iesire la 1 iunie si locul de campare (si pe 30 mai era 346 la tulcea) la 300 e boierie,,dar nu garantez daca se si prinde peste.
Da nea Ioane, sigur ca sunt locuri ceva mai inalte...ma gandeam doar ca inca sunt umede - deci improprii pentru campare cred eu...dar poate ma insel. Sa nu uitam insa un aspect cred eu important...toata aparaia asta, vine atat din Europa, precum si de la noi si din Ucraina, ajunge in delta de pe multe hectare de teren si se scurge in mare prin numai trei brate...delta acumuleaza caci e imensa, dar se goleste greu si mai ales functie de directia vantului caci de o mare panta de scurgere nu poate fi vorba...nu mai departe la Sulina, dupa cum bine stiti in tot acest timp cat a scazut in amonte Dunarea, de multe ori chiar zeci de centimetri aici cota jongleaza functie de vant in jurul a 115 cm de mai bine de o saptamana! Cand va ajunge la o constanta de cel putin 110 cm pe un interval de o saptamana voi fi mai optimist. Iar cand la Sulina cota va fi de 70 cm. voi merge si eu la crap.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 22 Iul 2010, 23:25

craparulsef scrie:
Paun Ion scrie:....Se poate campa foarte bine la cota de 300
vezi poze la pagina 44 cu iesire la 1 iunie si locul de campare (si pe 30 mai era 346 la tulcea) la 300 e boierie,,dar nu garantez daca se si prinde peste.
Da nea Ioane, sigur ca sunt locuri ceva mai inalte...ma gandeam doar ca inca sunt umede - deci improprii pentru campare cred eu...dar poate ma insel. Sa nu uitam insa un aspect cred eu important...toata aparaia asta, vine atat din Europa, precum si de la noi si din Ucraina, ajunge in delta de pe multe hectare de teren si se scurge in mare prin numai trei brate...delta acumuleaza caci e imensa, dar se goleste greu si mai ales functie de directia vantului caci de o mare panta de scurgere nu poate fi vorba...nu mai departe la Sulina, dupa cum bine stiti in tot acest timp cat a scazut in amonte Dunarea, de multe ori chiar zeci de centimetri aici cota jongleaza functie de vant in jurul a 115 cm de mai bine de o saptamana! Cand va ajunge la o constanta de cel putin 110 cm pe un interval de o saptamana voi fi mai optimist. Iar cand la Sulina cota va fi de 70 cm. voi merge si eu la crap.
Ce ne facem ? daca marea isi mareste nivelul ,,sa zicem cu vreo 30cm (daca nu so fi intimplat deja)iar matale astepti sa scada,cota la Sulina

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 23:35

Paun Ion scrie:...Ce ne facem ? daca marea isi mareste nivelul ,,sa zicem cu vreo 30cm (daca nu so fi intimplat deja)iar matale astepti sa scada,cota la Sulina

Nea Ioane, eu recunosc cu tristete ca nu ma prea pricep la hidrodinamica, hidrologie...sunt poate un simplu observator si din ce vad, va mai impartasesc si dvs. de pe forum. Poate se vor topi ghetarii atat de mult, incat voi acosta cu barca mea la etajul unu langa balcon si voi sari direct in sufragerie...saracu vecinu meu de la parter! Saraca vecina! Oare voi avea crap la subsol?
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cosmin mihut » 22 Iul 2010, 23:39

Intreaba-i nea Mircea poate ca au ceva crap la congelator,vecinii ma refer.
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 23:43

cosmin mihut scrie:Intreaba-i nea Mircea poate ca au ceva crap la congelator,vecinii ma refer.
Pai de unde sa aiba...ca nu le-am vandut nimic!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de cosmin mihut » 22 Iul 2010, 23:46

:)) :)) :)) Intotdeauna sti sa binedispui oamenii.
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 22 Iul 2010, 23:51

cosmin mihut scrie::)) :)) :)) Intotdeauna sti sa binedispui oamenii.
Asa sunt eu...de rasul lumii!
Dar sunt deltaic, om de delta si pot discuta in general tot ce-mi trece prin cap, pana cand mi-o fur si eu de la prietenul Gore si dupa aia ma linistesc! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de bogdan25 » 22 Iul 2010, 23:53

pai si de unde avea vecina peste sa-mi faca plachia aia???????????????????ea a spus ca-i de la tine >:) >:) >:)

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”