Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
madalin180
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 17 Iul 2010, 11:59

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de madalin180 » 18 Iul 2010, 15:46

Salutare si respect tuturor. Am citit aproape tot acest topic si mi-am dat seama daca am vreo nelamurire in legatura cu delta (bineinteles din punct de vedere al pescuitului sportiv), acesta este locul cel mai potrivit in care sa primesc niste raspunsuri pertinente.
Ideea este ca mi-am planificat o iesire in zona canalului sireasa pe data de 29 iulie. Intrebarea mea pentru dumneavoastra este - credeti ca am vreo sansa sa-mi pun in aplicare cu succes aceasta idee avand in vedere inundatiile din ultima perioada? Mentionez ca sunt la inceput de drum in ceea ce priveste pescuitul in frumoasa noastra delta.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri. Respect

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 18 Iul 2010, 16:13

madalin180 scrie:Salutare si respect tuturor. Am citit aproape tot acest topic si mi-am dat seama daca am vreo nelamurire in legatura cu delta (bineinteles din punct de vedere al pescuitului sportiv), acesta este locul cel mai potrivit in care sa primesc niste raspunsuri pertinente.
Ideea este ca mi-am planificat o iesire in zona canalului sireasa pe data de 29 iulie. Intrebarea mea pentru dumneavoastra este - credeti ca am vreo sansa sa-mi pun in aplicare cu succes aceasta idee avand in vedere inundatiile din ultima perioada? Mentionez ca sunt la inceput de drum in ceea ce priveste pescuitul in frumoasa noastra delta.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri. Respect
...........................................................................
Stiu ca zona e inundata,contacteazama saptamina viitoare ca am un prieten in zona si iti pot da informati proaspete atunci

Avatar utilizator
madalin180
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 17 Iul 2010, 11:59

Mesaj de madalin180 » 18 Iul 2010, 16:33

Va multumesc mult pentru raspuns dumnule Paun Ion. O sa incerc sa dau de dumneavoastra in zilele urmatoare. Inca o data mii de multumiri. Sanatate

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de iorgu » 18 Iul 2010, 20:22

Cosmine, frate, faci parte integrala din aceste topicuri, referitoare la Delta Dunarii. Ai participat alaturi de furnicute la deslusirea multor necunoscute noua, cei care apelam la sursa de informatie, pe care cu multa bunavointa ne este pusa la dispozitie de adminii acestui site, <<Infopescartv>>. Am conversat, si vom mai convesa, pe diverse subiecte comune care ne intereseaza referitor la pescuitul sau petrecerea timpului liber in minunata noastra Delta. Am primit informatii, certe si competente, de la cei mai in masura, care au fost si sunt mancati de tantari, de la cei care au experienta reala in pescuitul pe Dunare si in Delta Dunarii, de la cei care de 30 de ani isi rup masinile pe drumurile Deltei Dunarii, de la cei care locuiesc acolo ,,unde se termina harta'' <<tot respectul>>, nu poti sa fii indiferent la toate acestea. furnicutele te respecta si te stimeaza din tot sufletul lor =D> Cand ai de gand sa faci o noua iesire in aceasta minunata zona, care este Delta Dunarii. Cam cate zile ai vrea sa stai? Eu vreau sa merg cu sotia la Murighiol, pentru 3-4 zile si apoi vreau sa merg la acel mare caracter de om, la Sulina, vreo 2-3 zile.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 19 Iul 2010, 00:50

Am incercat sa nu reactionez...dar sincer imi pare rau, ca sa zic astfel, pentru ultimile 24 de ore de viata ale subtopicului. Daca sunteti in asentimentul meu, toti veteranii acestui topic, Delta Dunarii, rugati administratorul asa cum si eu la randul meu il rog sa rada pur si simplu paginile incepand cu pagina 81 pana la ultima postare inclusiv aceasta. Va rog fiti alaturi de mine...nu va uitati inapoi, construiti in continuare si nu ma judecati gresit. Multumesc anticipat pentru intelegere. Va imbratisez pe toti!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorin1362 » 19 Iul 2010, 01:55

Si iata ca se facu putina ordine...si sa stie tot poporul ca atata vreme cat voi fi eu, SORIN, moderator... pe "Delta Dunarii"...voi poporul veti respecta niste reguli ! Respectul fata de moderator domnule iulian ionita, in primul rand. Ionica, Iorgule, daca acceptati conditiile mergem mai departe. Si poate ca vom redeveni prieteni !? Si fara dedublari de personalitate, caci ati aflat cum se pedepseste... ;)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 19 Iul 2010, 02:21

De aici in colo va rog pe toti, sa uitam si sa construim impreuna...cei ce ne vor urma vor putea astfel beneficia si de experienta noastra. Suntem un colectiv minunat, impatimiti ai deltei, toti iubitori ai naturii si pastratori ai frumusetilor ei. Va multumesc ca existati pe topicul Delta Dunarii. Va imbratisez inca o data pe toti si va doresc sa aveti puterea si rabdarea de a cladi impreuna!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de sorin1362 » 19 Iul 2010, 02:33

Marius (pharaoh), prima regula este ca cei care posteaza aici sa fi fost cel putin odata in delta. Urmatoarea regula este : sa se scrie doar despre delta.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 19 Iul 2010, 15:59

Miroase a girla,dar cam tare

Avatar utilizator
cristi-pescar
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 19 Iul 2010, 17:31

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de cristi-pescar » 19 Iul 2010, 17:54

Ca membru in echipajul lui Ion ader la volumul de informatii pe care nea Ion il poate impartasi cu userii acestui forum

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de gor965 » 19 Iul 2010, 23:30

Am facut curat aici si sper ca pe viitor sa postati liber si la subiect !
Discutiile in plus , s-au dus "la sursa" ...Aici !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 20 Iul 2010, 09:23

Cote Dunare 20 iulie

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Paun Ion » 21 Iul 2010, 09:31

Cote Dunare 21 iulie

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de craparulsef » 21 Iul 2010, 15:14

madalin180 scrie:...Ideea este ca mi-am planificat o iesire in zona canalului sireasa pe data de 29 iulie. Intrebarea mea pentru dumneavoastra este - credeti ca am vreo sansa sa-mi pun in aplicare cu succes aceasta idee avand in vedere inundatiile din ultima perioada? ...
Ieri s-a putut pescui pe Sireasa, din barca, cu rezultate bune la biban...pentru campare exclus, poate mai tarziu dupa ce scad apele si se mai usuca malurile....
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Delta Dunarii...oamenii ei...discutii generale !

Mesaj de Sebastian » 21 Iul 2010, 15:53

informare strict confidentiala :D ...renumitele lipitori de pamint care anul acesta am auzit ca au ajuns la 6lei /buc.in sensul giratoriu[tulcea] [-x sunt la3 lei3.5lei in buzau,deci cine are drum pe acolo si incearca la somn pe dunare,se poate aproviziona la un pret cat de cat acceptabil,idem si rimele negre.pina la urma inundatiile acestea au avut un rol benefic [cel putin in ceea ce priveste pestii si implicit pescuitul in delta],am fost informat de catre omul meu din dunavat,cum ca,cel putin canalele sau umplut cu peste[atat puiet cat si exemplare rasarite]iar pe dunare ,desi inca este mare ,in zonele inundate ,la mal ,pestele este prezent in cantitati impresionante ,ba mai mult chiar si rapitorul isi face simtita prezenta[omul vorbea de somn]-SEMNE BUNE ANUL ARE =D> **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”