Off-topic ...cu Gogu & Friends

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Liviu Belu » 19 Iul 2010, 00:05

Amsterdamer scrie:
Liviu Belu scrie: Vai mi-au dat lacrimile, mai impresionat de nici nu stiu ce sa fac, la ce destanuire ne-ai facut hmmmm. Poate sunt si alti pe aici care sunt plecati di romanica de peste 25 - 30 ani dar nici macar nu aduc in discutie. Ce conteaza m f de cand esti plecat din tara, acesta este un forum pentru pescari. Atat. De ce nu iti faci un blog al tau personal si poti sa-i inviti pe toti sa-ti planga pe umar ca tie dor de tara.

OFF TOPIC rog un moderator (nu pe tine) sa fie mai vigilent. :-q :-q :-q :-q :-q :-q
Bine a scris gogu steriade
Esti un tip prea sentimental, mey malmoistule, de-ti dau lacrimile asa repede! Si daca lui Gogu, asociatul meu de la Amstel BV :)) , ii permit sa ma flituiasca, tie nu iti permit.

Stima si consideratia pentru Iorgu m-au facut sa compun un raspuns in care sa-i transmit ca sunt de-al lui, ca sunt roman si nu m-am instrainat, cu toate ca am petrecut mai multi ani departe de tara...daca tu ai inteles si ai interpretat in alt mod - ar fi bine sa-ti inghiti si vorbele dar si alte chestii care prisosesc din cand in cand organismului tau...Pofta buna! ..si daca nu te saturi iti mai dau si de la mine.

@Her Gogu, daca mai bagi fitile d-astea la care sa puna botul toti perroquetii te tai de la ratia de Amstel si te trec pe ulei de ricin. :))
Te mai bucurai de mentalitatea celor din Holland, se vede ca nu ti-ai schimbat mentalitatea degeaba traiesti acolo de 11 ani, iar daca iti este asa dor de glie m f nu te-a obligat nimeni acum 11 ani sa pleci , ai facut-o ca alti care ne-au facut de ras in fata occidentalilor, ma rog nu este ptroblema mea ce faci tu sau ce nu faci dar imi pare rau ca sa vad pe un forum de pescari asemenea copilarisme. Deci eu nu te-am flituit m f ti-am scris direct iar daca te deranjeaza inseamna ca ai ceva pe caciula iar acel obiect stim toti ce este. Ma deranjat faptul ca a-ti dat-o in offtopic nimic altceva si se pare ca si acest site + forum o sa se strice ca altele. Pacat, ma asteptam ca conducerea acestui site + forum sa stie sa-si alega moderatori. Bascalie stie toata lumea sa faca dar de aceea sa creat un site cu acest nume. Restul intelegi singur cu cei 11 ani de occindent in care nu ai inteles nimic. Stima bro si multa marijuana.
In continuare daca nu ai inteles discutia este OFFTOPIC bro sa inteleg ca daca ai ajuns moderator ti -se permit niste lucruri sau?

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Liviu Belu » 19 Iul 2010, 00:19

.......... ps. m f = my friend asta ca poate ai inteles altceva

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Amstel » 19 Iul 2010, 00:51

Baiete, de narcomani sau undercoveri sunt si satul si vacinat! Iar de bro, m f, f y...la fel!
Fişiere ataşate
cantgripcopia.jpg

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gogu steriade » 19 Iul 2010, 13:38

domne io faceam goange cu holandezu zburator o:-) daca s tiam ca ie unu cu nume da cimitir care sa oftica bagam una si da la bufetu suedez ! :">
Amstele ,espesialmente for you :
Gogu Beer.JPG
- da s asti ca am umblat toata noaptea sa caut o bere dasta ~x( si finca nam gasit am sculato in miezu noptii pa Bubulina :-SS sa sa duca la Kirianis acasa sa imprumute una ca ala are. >:D< Sa moara bibescu daca am mai vazut vro femeie care sa sara din pat dezbracata #-o ,sa iasa pa geam si sa fuga glont 400 da metri mai tare ca carl Luis :-? direct in patu lu grecu ala 8-> .ce e drept e ca a venit cu berea dupa care am trimiso <:-P si cand am intrebat da ce a durat 6 ore cica a stat sa sa raceasca ! :-?? nu stiu exact ce trebuia sa sa raceasca da stiu sigur ca berea era calda ,nevastamea frigea si cam mirosea a cauciuc incins ! :x
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Amstel » 19 Iul 2010, 17:25

Pai la cutie, mey.Gogule!! De cate ori ti-am spus ca berea-bere e cea la sticla iar asta la cutie e infuzie de aluminiu [-x .
Oricum, iti multumesc pentru intentie si te scutesc de..
Fişiere ataşate
ulei de ricin.JPG
ulei de ricin.JPG (8.32 KiB) Vizualizat de 2625 ori

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Liviu Belu » 21 Iul 2010, 00:47

gogu steriade scrie:domne io faceam goange cu holandezu zburator o:-) daca s tiam ca ie unu cu nume da cimitir care sa oftica bagam una si da la bufetu suedez ! :"> x
Nu imi este rusine de numele meu care mi la dat Dumnezeu la impartasanie chiar daca este numele unui cimitir foarte renumit in Bucuresti. Restul este history prietene si nu incerca cu glume ca nu le citesc ai ceva de spus direct fa-o. Multumesc

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: InfoPescar TV

Mesaj de iorgu » 21 Iul 2010, 02:25

Liviu Belu scrie:
gogu steriade scrie:domne io faceam goange cu holandezu zburator o:-) daca s tiam ca ie unu cu nume da cimitir care sa oftica bagam una si da la bufetu suedez ! :"> x
Nu imi este rusine de numele meu care mi la dat Dumnezeu la impartasanie chiar daca este numele unui cimitir foarte renumit in Bucuresti. Restul este history prietene si nu incerca cu glume ca nu le citesc ai ceva de spus direct fa-o. Multumesc

domnule, numele dumitale ti-a fost dat la botez, nu la impartasanie, dar ai o scuza, parca esti plecat de vreo 30 de ani. Da asa este, ai tot dreptul sa uiti religie, respect si un comportament civilizat pe un site public de valoare, cum este INFOPESCARTV, care este deschis tuturor romanilor din tara asta si nu numai. A dumitale mai este? Tara?
Sunt romani de dincolo, adica din strainatate care tin legatura cu noi, ne incurajeaza (avem si noi greutati acum), se gandesc la noi si ne trimit poze cu locuintele lor si cu lalelele inflorite care se gasesc in gradina casei. Mare lucru si mare caracter au acesti oameni. Sunt romani de la noi din tara care au un mod civilizat de conversatie virtuala si imbina subiectul cu multe ,multe glume. Avem nevoie in momentul asta greu de asa ceva, mai ales ca ne-au postat si ei poze cu locurile de bastina si ne impartasesc din traiul de zi cu zi si seara de seara (vezi Goguta al nostru).
Dar..mai sunt si persoane apatride, care fost (chipurile-romani) si acum isi permit (nu stiu cu ce drept) sa huleasca si sa ia in deradere pe ceilalti cu adevarat romani.
Anul trecut am fost circa trei saptamani in orasul pe care il dati ca locatie. Am ramas uimit de modul civilizat in care traiesc oameni aici. Va asigur ca dumneavoastra nu ati reusit nici acum sa va integrati. Va spun eu ce faceti cei mai vechi apatrizi: vin romanii de 1-2 luni si vor sa se integreze, nestiind limba le este foarte greu. Cei de 15, 20, 30 de ani acolo, mergeti cu ei la supermarket, le umpleti cosurile cu electronice, blanuri, bauturi de lux, produse scumpe si le spuneti sa iasa din magazin pe la portile de aprovizionare. Daca reusesc sa vina la dubitele in care ii asteptati le dati 10%, daca nu, nu-i mai cunoasteti. Cred ca si la spargeri de locuinte, le dati pontul. Cam asa stau lucrurile cu cei care nu-si mai recunosc originile. Cunosc mult mai multe amanunte de dumneavoastra, referitor la comunitatea romaneasca de acolo, obiceiuri, ocupatii, integrari sau nu in societate. Sincer va apreciez pentru faptul ca mai aveti timp sa ne contactati, dar nu sunt de acord cu modul jignitor in care o faceti. In speranta ca nu v-ati simtit jignit, va asteptam in mijlocul nostru (virtual), sa mai schimbam si noi o impresie, o parere, o gluma. Sunt sigur ca aceste lucruri vor fi ferite de un comportament indecent verbal, care nu isi are locul intre niste persoane civilizate.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de pharaoh » 21 Iul 2010, 10:32

pai nea Iorgule, dupa ce-l faci apatrid care nu s-a integrat si-l asociezi cu comportamentul unor hoti, ai speranta ca nu s-a simtit jignit si vrei sa glumeasca in continuare cu noi? :))
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de iorgu » 21 Iul 2010, 13:26

pharaoh scrie:pai nea Iorgule, dupa ce-l faci apatrid care nu s-a integrat si-l asociezi cu comportamentul unor hoti, ai speranta ca nu s-a simtit jignit si vrei sa glumeasca in continuare cu noi? :))

Buna, Mariuse. Nu am inceput noi primii sa jignim. Un dus rece, are de multe ori rolul sa linisteasca si limpezeasca apele cele mai tulburi. Eu sunt patit si mi-a prins bine la momentul respectiv. Sincer nu vad nimic rau ca incercam sa facem un front comun pentru linistea noastra, a celor de pe acest site-forum. Sper sa auzim numai si numai de bine :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mircea62
Veteran
Veteran
Mesaje: 704
Membru din: 06 Apr 2009, 16:04
Localitate: Buzau

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de mircea62 » 21 Iul 2010, 13:42

In 17 Iul 2010, 01:13 Iorgu scria:
" ... Considerand ca am fost nedreptatit ,ma retrag de pe acest site si doresc prietenilor mei toate cele bune "
Repede te-ai mai razgandit!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de vali003 » 21 Iul 2010, 15:04

Prieteni..... ia lasati-o mai usurel , om fi noi la diverse , dar , a-ti luato cam pe aratura , hai sa nu ii stricam topicul lui Gogu , nu de alta da s-ar putea sa ne umple de doamne ajuta :D .

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de Amstel » 21 Iul 2010, 16:20

mircea62 scrie:In 17 Iul 2010, 01:13 Iorgu scria:
" ... Considerand ca am fost nedreptatit ,ma retrag de pe acest site si doresc prietenilor mei toate cele bune "
Repede te-ai mai razgandit!
Si tu la fel!! :))

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de pharaoh » 21 Iul 2010, 16:27

vali003 scrie:Prieteni..... ia lasati-o mai usurel , om fi noi la diverse , dar , a-ti luato cam pe aratura ,
Si care-i drumu` asfaltat?
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de vali003 » 21 Iul 2010, 20:29

pharaoh scrie:
vali003 scrie:Prieteni..... ia lasati-o mai usurel , om fi noi la diverse , dar , a-ti luato cam pe aratura ,
Si care-i drumu` asfaltat?
Drumu asfaltat este ala de ii zice, respect si buna cuviinta , limbajul folosit de unii useri in posturile de mai sus , nu se incadreaza cu acest site , discutati ce vreti , dar in limitele bunului simt , multumit ?????

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de costelino » 21 Iul 2010, 20:59

Da cu bietu' topic alu' GOGU ce a-ti avut?

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”