Off-topic ...cu Gogu & Friends

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Marian Constantin » 05 Mai 2010, 21:02

gor965 scrie:Imi pare rau ca trebuie sa intervin ,dar Gogu nu este moderator ci doar are statutul de VIP...ptr. e un personaj ceva mai aparte si-n general haios de felul sau ! Acum nu stiu exact sa spun ce l-a deranjat dar ca sa nu mai dam apa la moara pe acest topic mut discutiile unde banuiesc eu ca doreste nea Gogu ! :D


cat de curand o sa spun eu cine este , ... de aici si frustrarea pe care o are .... [-x [-x [-x

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Amstel » 05 Mai 2010, 21:13

Mareane, iar iesi nestrigat la apelul de seara si ma bagi in "vorbe"?
Daca afirmi ca ai inteles de ce atac eu membrii GL-ului, poti sa-mi spui si mie, pe privat?

ps1: ofuscarea lui Cristi e nejustificata - nu stiam cine a venit cu "frica" si, chiar daca stiam, la fel scriam... chiar daca ideea apartinea reginei Olandei, lui Base... sau lui Gogu :))
ps2: eu zic ca "ba" e cel mai bine zis, ca "domnu' " o sa ti se spuna atunci cand o sa cunosti limba romana macar la nivel de clasa a 2-a...ȘIRÉT1, șireturi, s.n... =)) ...


ps la ps2: hai, las-o...sa nu sari de fund in sus acuma ca nu mai am buci libere si pentru cainele tau :)) .

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de gogu steriade » 05 Mai 2010, 21:37

[quote="Marian Constantin"

Cosmin se poate afla cine este acest moderator ? ..... s-au macar o adresa de IP ..... sa vad si eu cat de serioasa este clona asta[/quote]

Io nu sunt Moderator ! [-( Matale ai inceput si mai facut frustrat ! :-w Eu imi cer scuze ca tiam zis ba ,astept reciproca ! :-B

@Admin

Invoc Legea privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice
Numarul 506/2004
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1101 din 25/11/2004


Daca aflu cami publica careva IP sau aduce prejudicii numelui meu, fac plangere penala ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Marian Constantin » 05 Mai 2010, 22:35

iradiatule ,

eu nu am caini ca Mike , eu doar o sa ti dau voie sa ma tragi de sireturi ( vezi daca am scris bine !?? ) sa vedem cat te tine ..

ps .in clasa a doua nu prea am invatat , nu aveam timp , beleam fraieri ca tine .... tari in gura pe net L-) L-) L-) L-)

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de Amstel » 05 Mai 2010, 23:02

Marian Constantin scrie:iradiatule ,

eu nu am caini ca Mike , eu doar o sa ti dau voie sa ma tragi de sireturi ( vezi daca am scris bine !?? ) sa vedem cat te tine ..

ps .in clasa a doua nu prea am invatat , nu aveam timp , beleam fraieri ca tine .... tari in gura pe net L-) L-) L-) L-)
Mareane, nu stiu ce beleai tu in clasa a doua, dar stiu ce o sa belesti de aici incolo.

ps: si mai spala-te si tu, ca ti-a ramas ceva in coltul gurii

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Clubul Sportiv Green Lake-inscrieri

Mesaj de iorgu » 05 Mai 2010, 23:17

Marian Constantin scrie:iradiatule ,

eu nu am caini ca Mike , eu doar o sa ti dau voie sa ma tragi de sireturi ( vezi daca am scris bine !?? ) sa vedem cat te tine ..

ps .in clasa a doua nu prea am invatat , nu aveam timp , beleam fraieri ca tine .... tari in gura pe net L-) L-) L-) L-)

Mariane, cu Gogu nu intra frate in polemica, este cu multe clase inaintea noastra, in ciuda aparentelor. In spatele acestui nume de user se afla o persoana titrata, documentata, educata, spontana si cu mare putere realista-zeflemitoare de comunicare. Sincer nu mi-as dori sa intru cu el in ,,contre". Crede-ma ca am capacitatea de analiza a postarilor lui. Il respect si asa cum a zis si George, este putin (mai mult) diferit de noi. Nu<< bufon>> al site-ului, ci o persoana care persifleaza si aduce un suflu nou!
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de timer » 06 Mai 2010, 13:56

Gogule,nu te lasa! :lol:
Ce mai face nasa Reta?

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Off-topic ...cu Gogu & Friends

Mesaj de vali003 » 06 Mai 2010, 14:12

Hai mai Mariane , aveti concurs pe Chiroiu , mai bine baga si tu niste info despre concurs si lasal pe Gogu , este de apreciat ca tii spatele colegilor din clubul vostru ,fire intinse si sa-ti iasa sa bei o bere cu Gogu .

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: InfoPescar TV

Mesaj de iorgu » 18 Iul 2010, 18:33

Amsterdamer scrie:Florentine, tante Beatrix iti multumeste ca ai pomenit-o in emisiunea matale si iti trimite toata consideratiunea ei :) si a supusilor sai :)

Da, frate am fost pe faza cand i-a adresat multumiri Mariei Sale Regina Beatrix, pentru faptul ca te-a acceptat si te respecta ca un sincer supus al Olandei. Iti meriti cu prisosinta acest drept. Onoare tie =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Amstel » 18 Iul 2010, 19:33

iorgu scrie:
Amsterdamer scrie:Florentine, tante Beatrix iti multumeste ca ai pomenit-o in emisiunea matale si iti trimite toata consideratiunea ei :) si a supusilor sai :)

Da, frate am fost pe faza cand i-a adresat multumiri Mariei Sale Regina Beatrix, pentru faptul ca te-a acceptat si te respecta ca un sincer supus al Olandei. Iti meriti cu prisosinta acest drept. Onoare tie =D>
Trebuie sa va fac o destainuire: sunt rezident in Olanda de 11 ani, am rezidenta permanenta, dar nu am aplicat niciodata pentru cetatenie, cu toate ca am acest drept de mai bine de 6 ani. Ar fi o simpla formalitate si o cheltuiala de 1000 euro...dar m-am nascut roman si vreau sa fiu roman in continuare ;), cu toate ca de cele mai multe ori imi este rusine sa-mi mentionez radacinile >:D< ...deci eu sunt doar un" supus fiscal", nu si unul "moral" ;) , cu toate ca sunt "indragostit" de stilul olandezilor (normali :P ) de a fi si de a se bucura de viata... si ma bucur de orice clipa pe care o traiesc aici, cum ma bucur si de unele clipe petrecute in tara, in Romania. Consider ca onoarea le revine celor din randul carora am venit aici...

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gogu steriade » 18 Iul 2010, 19:43

Amsterdamer scrie:
iorgu scrie:
Amsterdamer scrie:Florentine, tante Beatrix iti multumeste ca ai pomenit-o in emisiunea matale si iti trimite toata consideratiunea ei :) si a supusilor sai :)

Da, frate am fost pe faza cand i-a adresat multumiri Mariei Sale Regina Beatrix, pentru faptul ca te-a acceptat si te respecta ca un sincer supus al Olandei. Iti meriti cu prisosinta acest drept. Onoare tie =D>
Trebuie sa va fac o destainuire: sunt rezident in Olanda de 11 ani, am rezidenta permanenta, dar nu am aplicat niciodata pentru cetatenie, cu toate ca am acest drept de mai bine de 6 ani. Ar fi o simpla formalitate si o cheltuiala de 1000 euro...dar m-am nascut roman si vreau sa fiu roman in continuare ;), cu toate ca de cele mai multe ori imi este rusine sa-mi mentionez radacinile ...deci eu sunt doar un" supus fiscal", nu si unul "moral" ;) , cu toate ca sunt "indragostit" de stilul olandezilor (normali :P ) de a fi si de a se bucura de viata... si ma bucur de orice clipa pe care o traiesc aici, cum ma bucur si de unele clipe petrecute in tara, in Romania. Consider ca onoarea le revine celor din randul carora am venit aici...
mamaaaaaaa mia dat lacrimile . :-< Vadim e mic copil contranitionalist pa langa olandezu asta #-o .da bre numaru matale da telefon pa privat sa te inscriu la Romanika Grande ! ;) te face Prezidente da filiala Amsterdam ! <:-P si o babardim si pa printesa la regina aia ! ;;) daca nare dureaza intre 7 si 9 luni sai facem una ! :x ;)
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Amstel » 18 Iul 2010, 19:50

Gogule,...vrei un Amstel - Maxima? :))

ps: pe siteurile publice...de romani si Romania - numai de bine!!! :))

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: InfoPescar TV

Mesaj de iorgu » 18 Iul 2010, 19:54

Frate, in ultimile sase luni, nu exista postare de a ta, pe care Iorgu nu a citit-o (Iorgu citeste tot). Prin prezenta ta pe acest onorabil site,<< Infopescartv>>, prin remarcile la subiect pe care le-ai facut, prin impartialitatea si duritatea (necesara de multe ori), prin dorul de locurile natale, pe care l-ai afisat public, prin comportamentul tau, fii sigur ca noi cei din tara cunoastem adeziunea ta la glie. Fac apel sa nu se interpreteze aceasta afirmatie a mea, ca un demagogism ieftin, sunt ultimul care as face o asemenea afirmatie. Iti multumim ca iti este gandul la noi, cu toate relele care sunt in prezent. Ne vom revenii si noi odata. Nimic nu poate tine la infinit, cu toate ca si infinitul este relativ. Ne bucura sincer orice postare de a ta =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Liviu Belu » 18 Iul 2010, 21:54

Amsterdamer scrie:
iorgu scrie:
Amsterdamer scrie:Florentine, tante Beatrix iti multumeste ca ai pomenit-o in emisiunea matale si iti trimite toata consideratiunea ei :) si a supusilor sai :)

Da, frate am fost pe faza cand i-a adresat multumiri Mariei Sale Regina Beatrix, pentru faptul ca te-a acceptat si te respecta ca un sincer supus al Olandei. Iti meriti cu prisosinta acest drept. Onoare tie =D>
Trebuie sa va fac o destainuire: sunt rezident in Olanda de 11 ani, am rezidenta permanenta, dar nu am aplicat niciodata pentru cetatenie, cu toate ca am acest drept de mai bine de 6 ani. Ar fi o simpla formalitate si o cheltuiala de 1000 euro...dar m-am nascut roman si vreau sa fiu roman in continuare ;), cu toate ca de cele mai multe ori imi este rusine sa-mi mentionez radacinile >:D< ...deci eu sunt doar un" supus fiscal", nu si unul "moral" ;) , cu toate ca sunt "indragostit" de stilul olandezilor (normali :P ) de a fi si de a se bucura de viata... si ma bucur de orice clipa pe care o traiesc aici, cum ma bucur si de unele clipe petrecute in tara, in Romania. Consider ca onoarea le revine celor din randul carora am venit aici...
Vai mi-au dat lacrimile, mai impresionat de nici nu stiu ce sa fac, la ce destanuire ne-ai facut hmmmm. Poate sunt si alti pe aici care sunt plecati di romanica de peste 25 - 30 ani dar nici macar nu aduc in discutie. Ce conteaza m f de cand esti plecat din tara, acesta este un forum pentru pescari. Atat. De ce nu iti faci un blog al tau personal si poti sa-i inviti pe toti sa-ti planga pe umar ca tie dor de tara.

OFF TOPIC rog un moderator (nu pe tine) sa fie mai vigilent. :-q :-q :-q :-q :-q :-q
Bine a scris gogu steriade

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Amstel » 18 Iul 2010, 23:50

Liviu Belu scrie: Vai mi-au dat lacrimile, mai impresionat de nici nu stiu ce sa fac, la ce destanuire ne-ai facut hmmmm. Poate sunt si alti pe aici care sunt plecati di romanica de peste 25 - 30 ani dar nici macar nu aduc in discutie. Ce conteaza m f de cand esti plecat din tara, acesta este un forum pentru pescari. Atat. De ce nu iti faci un blog al tau personal si poti sa-i inviti pe toti sa-ti planga pe umar ca tie dor de tara.

OFF TOPIC rog un moderator (nu pe tine) sa fie mai vigilent. :-q :-q :-q :-q :-q :-q
Bine a scris gogu steriade
Esti un tip prea sentimental, mey malmoistule, de-ti dau lacrimile asa repede! Si daca lui Gogu, asociatul meu de la Amstel BV :)) , ii permit sa ma flituiasca, tie nu iti permit.

Stima si consideratia pentru Iorgu m-au facut sa compun un raspuns in care sa-i transmit ca sunt de-al lui, ca sunt roman si nu m-am instrainat, cu toate ca am petrecut mai multi ani departe de tara...daca tu ai inteles si ai interpretat in alt mod - ar fi bine sa-ti inghiti si vorbele dar si alte chestii care prisosesc din cand in cand organismului tau...Pofta buna! ..si daca nu te saturi iti mai dau si de la mine.

@Her Gogu, daca mai bagi fitile d-astea la care sa puna botul toti perroquetii te tai de la ratia de Amstel si te trec pe ulei de ricin. :))

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”