CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 12 Iul 2010, 19:49

iorgu scrie:Da, frumos exemplar. Inseamna ca umbla pe la suprafata- cred ca noaptea i-a fost taiata coada, cand de obicei inoata in siajul lasat de barca. Marius, ce te-a retinut sa nu-l ridici tu pe mal? S-au cei cu barca sunt prietenii tai?
Dupa aceasta intamplare, sugerez patrularea zilnica in zona malurilor, poate, poate... ;;)
Coada i-a fost taiata ziua in amiaza mare, eram prezent cand s-a intamplat, a iesit la suprafata de cateva ori dupa ce a plecat in mare viteza, o barca cu 170 CP in coada, care vizitase scurt bazinul. L-am urmarit atunci fara succes, am revenit zilnic si am avut noroc la final. Evident am pastrat secretul. Nu l-am ridicat eu, caci nu puteam singur, nu eram imbracat sau macar incaltat corespunzator la mal fiind piatra cu multa scoica. Mai era necesara transarea ulterioara si eram depasit total de situatie. Totul trebuia facut cat mai repede afara fiind foarte cald. Unul din cei doi, e colegul meu. Referitor patrulare zilnica..mai stati putin, caci acum e randul nostru!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 12 Iul 2010, 19:57

craparulsef scrie:Partea a II-a ...mai railor !!!
Marius, monstrul era deja raposat ? Eu, unul, n-as consuma dintr-un peste mort de cateva ore (si in conditii dubioase) :-& .
Da tare mai erau grabiti "amicii" aia ai tai, probabil lasasera tigaile la incins... :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 12 Iul 2010, 20:29

Hai ma Sorinele, nu fii invidios. Exemplarul mai misca frate. alegerea optiunii cu ridicatul de catre prieteni, este cea mai buna. Marius a recunoscut indirect ca el doar a dat ,,pontul', si-a luat dreptul fara sa mai transeze si sa intre in apa. Cred ca la fel faceam si noi. De, norocul omului prezent zilnic pe malul apelor o:-)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 12 Iul 2010, 20:31

Da, mai misca in bataia valurilor :D
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 12 Iul 2010, 20:34

Pe bune, cand iti cade cineva ,,drag'' nu mai scapa nicicum :)) macar da-i dreptul constitutional, la replica L-)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 12 Iul 2010, 20:47

Cand spuneam eu... caci flacarile violete nu dorm frate!
Deh, ce face dom-le invidia din om...pai la pontul asta am primit un fileu pe cinste, plus o masa pe masura cu un preparat din somnul cu pricina, condimentat si stropit ...nu mai tin minte, chiar atat de bine, cu cate lichide si pot sa va mai spun ceva, ce nici eu nu credeam pana azi: chestia cu somoteiul de 3-4 kile ca ar fi cel mai bun pentru consum e o mare vrajeala!!! Nici nu va inchipuiti ce fileuri de macra se pot scoate dintr-un asemenea submarin!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 12 Iul 2010, 21:18

Asta DA, replica pe masura frate :!! <:-P =D> Mai ales fileul , care, multi dintre noi am avut norocul sa-i cunoastem gustul ;) Or fi pus si niste maioneza, poate l-au bagat si la frigider, cu ceva lamaie si verdeata. Doamne cat or fi baut dupa aia :!! :!! :!!
P.s. Marius cred ca te-ai folosit putin si de exploatarea omului de catre Om :))
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 12 Iul 2010, 21:37

craparulsef scrie:...pai la pontul asta am primit un fileu pe cinste, plus o masa pe masura ...
Fain Marius, deacum poti pune de-un tenis de masa... =)) =)) =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 12 Iul 2010, 22:36

iorgu scrie:...Marius cred ca te-ai folosit putin si de exploatarea omului de catre Om :))
Recunosc cu tristete...am cam profitat!
Nene Iorgule, le-ai intuit toate la fix! Asa a fost, exact cum ai apreciat dumneata.
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 12 Iul 2010, 22:50

Este meritul vostru ,,deltaicii'', voi m-ati format sa gandesc asa =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 13 Iul 2010, 13:25

Lecturand toate discutiile voastre acum la ora asta mi sa facut o foame si o pofta de peste de imi lasa gura apa....Da acum am vazut si eu filmul lui nea Mircea frumos animal ,pacat ca nu a fost capturat in mod sportiv ar fi fost recordul personal al unui pescar ...,dar apropo oare ce manca acesti monstri de cu momelile noastre nu au treaba...dar una peste alta sacrificiul acestui frumos peste ne demonstreaza faptul ca si la noi in Dunare sunt monstri nu doar in alte fluvii din afara tarii...deci fara modestie tot pe d-ta nea Mircea te felicit ptr. faptul ca ai fost descoperitorul lui,bravo...
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 13 Iul 2010, 15:09

iti zic eu ce mananca ciortanei la un kg. asa la micul dejun :))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 14 Iul 2010, 15:39

sorin1362 scrie:...Marius, monstrul era deja raposat ? Eu, unul, n-as consuma dintr-un peste mort de cateva ore (si in conditii dubioase) :-& ..
Raspuns: Am auzit ca la metro baga somn proaspat prins acum cateva zile!!! :-&

Si astfel de comentarii Sorine, sunt chiar haioase...dar am gasit azi un comentariu pe Netlog la videoclip, facut de un oarecare BOGDAN CHIRPAC, pe care in mod evident l-am sters, pentru ca nu facea nimic altceva ... decat sa-mi murdareasca pagina...tot felul de neaveniti incearca sa se bage in seama, pe paginile cele mai vizualizate in speranta ca poate isi vor face si ei un nume!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 14 Iul 2010, 16:54

Bine ca l-ai sters nea Mircea macar nu n-e mai enervam si noi pe degeaba ,apropo cum mai stau apele prin Delta ??Scade ,creste sau cum este ??
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 14 Iul 2010, 18:28

craparulsef scrie:Raspuns: Am auzit ca la metro baga somn proaspat prins acum cateva zile!!! :-&
Marius, ma cam iei in balon... La supermarket somnul (nu cel al ratiunii) este pastrat la gheata, la rece. Eu stiu ca pestele se altereaza foarte rapid in apa, mai ales in apa de suprafata care este cea mai calda. Dar, ma rog, ai putea considera ca e preancalzit pentru ciorba :)) .
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”