Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 30 Iun 2010, 21:15

Cine a incercat sa va ironizeze, eu sunt neica nimeni ?
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 30 Iun 2010, 21:46

ma dar altceva decat sa va scoateti ochii nu stiti.... [-x

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 30 Iun 2010, 22:18

D.le Iorgu daca sunt io' ala care considerati ca v-am ironizat va rog sa mai cititi odata ce sa postat la pag 53 si sa va dati seama cine pe cine a ironizat .
Nu intentionez sa ne certam pe un site, mai ales ca nu ne cunoastem si impresia lasata de fiecare ascuns in spatele tastaturii poate fi inselatoare.
Va rog sa nu mai veniti cu jigniri si atacuri la persoana, e o discutie poate uneori in contradictoriu, nu putem avea toti aceleasi pareri/ cunostinte in pescuitul crapului.

PS: din punctul meu de vedere putem continua discutia , va rog sa stergeti ce ati postat ultima data .
Numai bine ! **==
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Zona Brasov

Mesaj de iorgu » 30 Iun 2010, 22:26

costin vlasceanu, asta este postarea dumneavoastra de la pag. 53 :
,,Domnule Iorgu v-ati bagat in discutie sa pareti interesant ?''
In rest, no comment :!:
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
costin.vlasceanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Mai 2010, 21:38
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de costin.vlasceanu » 30 Iun 2010, 22:58

Asta e toata postarea:
Domnule Iorgu v-ati bagat in discutie sa pareti interesant ?
Daca aveti vreo solutie si doriti sa dati din casa , postati va rog concret ce momeala le aruncati.- e vorba de bucati de peshtishori/scoici taiate bucatzele? **==

Am continuat prin a va pune o intrebare... d'aia inchisa.
Mi-ati dat si dvs. un raspuns ironic imediat.Da mai era nevoie sa postati azi prostiile'alea(mai cititi odata poate va dati seama d c vorbesc)?
De ce nu le stergeti, nu stiti de unde sau stiti ca asa sunt ? **==
Fiecare... cum doarme asa isi asterne !

Avatar utilizator
Razvan_Bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 01 Iul 2009, 17:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Razvan_Bv » 01 Iul 2010, 10:54

Are mare dreptate domnul Iorgu cand spune ca multi pescari nu posteaza pt ca sunt luati la mishto.
Ar trebuii sa invatam unii de la altii , sa explicam ce si cum celui care ne solicita ajutorul, cred ca asta e si scopul unui forum informarea ,nu sa ne intrecem in mishto-uri.
Decat sa postez si sa fiu luat la caterinca de unu si de altu' , mai bine ma las pagubas.
Daca am scris despre o partida de pescuit in care nici macar nu am mentionat numele baltii, a sarit lumea ca fac reclama deci ... sa mai postezi ceva? Categoric NU!
Pe zi ce trece constat ca bunul simt a disparut iar cuvantul "multumesc" e rostit tot mai rar... pacat.
Fir intins! ;)
Prinzi...Fotografiezi...Eliberezi

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 01 Iul 2010, 12:16

De pescuit mai vorbim???Stie cineva starea baltilor de la Belin dupa inundatie pentru ca eu nu reusesc sa dau de nici uni la tel??? **==

Avatar utilizator
Bogdybad
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 13 Mai 2010, 14:19

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdybad » 01 Iul 2010, 16:33

dragan claudiu scrie:Cei care vor reteta de nada pentru balta lui bela aveti id meu de mes si am so dau cu toata placerea fara retinere +momelile la care merge.
Fire intinse tuturor. **==
salut te rog imi trimiti si mie reteat pe mail, la adresa Nicolae.Moraru@bench.com
Multumesc frumos
eu sunt cam novice in ale pescuitului, am fost si eu de cateva ori la bela, si am avut si partide frumoase, in care am prins si 5 crapi, bine nici unul mai mare de 3 kg, dar au fost si partide cand nam prins nimic.
Despre balta, ca loc este super fain, doar ca nu-mi plac 2 lucruri la balta: unul ar fi aglomeratia din weekend, si doi faptul ca cei care se inteleg bine cu bela au prioritate intotdeauna, nu pot spune ca am ceva cu bela, chiar ma inteleg f bine cu el doar ca nu merg asa de des ca altii.

Deci in concluzie fiecare e liber sa-si aleaga locul unde pescuieste si cum pescuieste.
Asa ca nici o balta nu e mai presus ca cealalta, ci doar omul care are puterea de a alege locul unde sa pescuiasca.
Eu personal prefer in perioada asta sa merg pe olt, unde nu ma inghesuie nimeni.

Fir intins.

Avatar utilizator
florinmacri
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Oct 2009, 16:38
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de florinmacri » 01 Iul 2010, 16:47

Pentru a scapa de raci, din informatiile citite si probate de altii,eu nu am avut ocazia pana acum, langa zona unde aruncati monturile , lateral stg sau dr. la aprox. 10-20 m aruncati niste bucati de carne. Probabil cu racheta ar fi o solutie sau cu catapulta , facute bile cu pamant in care inglobati aceste bucati de carne.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 01 Iul 2010, 17:28

florinmacri scrie:Pentru a scapa de raci, din informatiile citite si probate de altii,eu nu am avut ocazia pana acum, langa zona unde aruncati monturile , lateral stg sau dr. la aprox. 10-20 m aruncati niste bucati de carne. Probabil cu racheta ar fi o solutie sau cu catapulta , facute bile cu pamant in care inglobati aceste bucati de carne.
Este adevarat.Dar asta o folosesti cand stai mai mult.O metoda mai eficienta este cu porumb uscat folosit ca momeala
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 02 Iul 2010, 18:55

cred ca mai dureaza ceva timp pana o sa folositi momeala la belin. oltul a revarsat si a luat baltile

Avatar utilizator
Dragosj
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 12 Mai 2010, 21:42
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Dragosj » 02 Iul 2010, 22:14

sorinbv scrie:NU INTELEG DE CE ATATEA DISCUTII DESPRE O BALTA A UNUI UNGUR SCARBOS. CA UNII II FAC RECLAMA PT NISTE ZILE SE VEDE F. BINE. PESCARII SUNT AIA CARE SE DUC PE OLT SAU ALT RAU SAU BALTA SALBATICA SI PRIND PESTE. NU UNDE PATRONUL ITI ARUNCA PESTELE IN BALTA IAR TU IL SCOTI. ASTA E O LABAREALA SA TE DISTREZI(ASA CREDEM NOI DAR UNII FAC BANI DIN ASTA SI NOI NE MAI SI CERTAM). DE CE NU MERGEM PE OLT SA NE SIMTIM BINE SI SA NU-I MAI FACEM PE ASTIA(PATRONI DE 2 BANI CARE NU INTELEG ESTENTA AFACERII LOR) CU P..A MARE. IN CURAND O SA FIE CRIZA PE NOI SI O SA MAI VEDEM NOI CARE SE DUC SA-L PUPE IN GURA SI SA0I DEA DRUMUL SAU SA STEA CA MUCEA PE MAL SI SA NU PRINDA NIMIC. MULTA SANATATE **==
Asta da filozofie de pescuit.....o sa o inramez si o sa o transform in crezul meu....de pescar....
EU O SA ELIBEREZ TOT TIMPUL PESTELE PE CARE O SA IL PRIND(fie in balta fie in olt fie in delta)..POATE O SA MA AFECTEZE SI PE MINE CRIZA...O SA IMI LIMITEZ IESIRILE PE BALTA.......oricum postul este de exceptie......limbaj,mod de exprimare....totul este de vis....nu stiu ce ne-am face daca nu am avea asemenea "pescari"printre noi... 8-> 8-> 8->
Viata a inceput in Apa !!!

Avatar utilizator
Dragosj
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 12 Mai 2010, 21:42
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Dragosj » 02 Iul 2010, 22:15

Am inteles ca a maturat si tot pestele din balta...oare e adevarat?
Viata a inceput in Apa !!!

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 02 Iul 2010, 22:39

Eu nu mai inteleg nimic am vorbit cu paznicul de la Popescu pe la ora 15 00 si a spus ca are 10 pescari pe balta si ca au si prins ceva peste si ca balta e ok acum nu mai stiu nimic de balti daca are cineva informati va rog sa postati sa stim care este situatia. **==

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 03 Iul 2010, 09:39

Asta da filozofie de pescuit.....o sa o inramez si o sa o transform in crezul meu....de pescar....
EU O SA ELIBEREZ TOT TIMPUL PESTELE PE CARE O SA IL PRIND(fie in balta fie in olt fie in delta)..POATE O SA MA AFECTEZE SI PE MINE CRIZA...O SA IMI LIMITEZ IESIRILE PE BALTA.......oricum postul este de exceptie......limbaj,mod de exprimare....totul este de vis....nu stiu ce ne-am face daca nu am avea asemenea "pescari"printre noi... 8-> 8-> 8->[/quote]

dar dute ma unde iti e locul.. la MUZEU (poate ANTIPA). DIN ASTIA DE DAU DIN GURA SUNT SATUL DAR PE BALTA NU AM VAZUT NICIUNUL DIN ASTA. E UN TREND SI ELIBERATUL ASTA SI VREI SA FII LA MODA. SCUTESTE-MA O SA INCHEI DISCUTIA CU TINE AICI :-@

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”