Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 29 Iun 2010, 14:09

dan.bv scrie:si eu am fost la popescu sambata pana duminica...un baiat de langa mine a luat un oglinda cam la 2 kg, eu am luat 4 carasi:(. sorin unde mergi in delta? si eu vreau sa fac cu prietenii o aventura de vreo sapt ,prin 10-15 sa plecam dar nu am mai fost niciunul. ai ceva informatii?
sunt mai multe subiecte pe forum asta. le-am citit pe toate si asa am aflat cate ceva. daca vrei sa vb mai mult da-mi adresa ta de mess. si vb. eu ma duc cam pe 22-23 iulie o saptamana.

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 29 Iun 2010, 14:24

Domnule David am o rugaminte la dumneavoastra si nu mai indemnati oameni sa mearga la Bela.
Pute a reclama aici.Cunosc balta aia mai bine ca dumneavoastra am prieten care are cabanuta acolo,si mergeam inainte si de 3 ori pe saptamina,dar domnul Bela ar trebui sa mai invete bunele maniere.
La el bunul simt lipseste cu desavirsire.Sa descriu un pic balta ca sa-si faca fiecare o idee.
1.maninca rar (crapul)am stat si 6 zile si n-am avut trasatura
2.e plin de raci
3 nici nu apuci sa scoti pestele pe mal ca Bela e linga tine cu gura pina-n cer
4. sint oameni pusi de bela sa-i faca reclama(cind nu maninca crapul ei intra pe site si scrie ca sa prins...)
5 iti pot dovedi,au fost zile cind prietenul meu era pe balta la cabanuta lui si nu se prindea nimic si pe site(uri) scria ca se prinde in draci.
6 cunosc si oameni care nu mai merg acolo din cauza asta.
te rog mult domnule David sa va mai retineti din a face reclama unui om fara bun simt.
cred ca in mare parte ai habar despre ce am scris.
va doresc numai bine si fire zbuciumate oriunde ati pescui. **==

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu29 » 29 Iun 2010, 15:31

nu cred ca e fara bun simt, e maghiar, si e mai iute la manie poate e inteles gresit, daca nu ar fi asa de drastic si de agresiv cred ca in acest moment nu ar mai avea nici un peste in balta , oricate defecte i-ai gasi tot ramane cea mai buna balta din jud BV pe langa doripesco balta 4 care sincer sunt la fel de aroganti si "nesimtiti "ca si Bela :)) oare de ce? :-t
Cel putin cu mine s-a purtat de fiecare data corect si nu ezit sa ma duc la pescuit la el cand am ocazia !
fir intins

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 29 Iun 2010, 16:13

quote="dragan claudiu"]Domnule David am o rugaminte la dumneavoastra si nu mai indemnati oameni sa mearga la Bela.
Pute a reclama aici.Cunosc balta aia mai bine ca dumneavoastra am prieten care are cabanuta acolo,si mergeam inainte si de 3 ori pe saptamina,dar domnul Bela ar trebui sa mai invete bunele maniere.
La el bunul simt lipseste cu desavirsire.Sa descriu un pic balta ca sa-si faca fiecare o idee.
1.maninca rar (crapul)am stat si 6 zile si n-am avut trasatura
2.e plin de raci
3 nici nu apuci sa scoti pestele pe mal ca Bela e linga tine cu gura pina-n cer
4. sint oameni pusi de bela sa-i faca reclama(cind nu maninca crapul ei intra pe site si scrie ca sa prins...)
5 iti pot dovedi,au fost zile cind prietenul meu era pe balta la cabanuta lui si nu se prindea nimic si pe site(uri) scria ca se prinde in draci.
6 cunosc si oameni care nu mai merg acolo din cauza asta.
te rog mult domnule David sa va mai retineti din a face reclama unui om fara bun simt.
cred ca in mare parte ai habar despre ce am scris.
va doresc numai bine si fire zbuciumate oriunde ati pescui. **=
ok te-am inteles perfect acum iti raspund.nu sunt nici platit si nici nu sunt sifonarul lui bela ,daca m-ai cunoaste personal iti vei schimba parerea .in primul rand nu ma cheama david, e numele fiului meu .
eu nu ma contrazic cu nimeni eu imi spun doar punctul de vedere .
nu ma intereseaza ce cred unii dar un lucru e clar si va voi spune parerea mea dar repet s-ar putea sa ma insel.
balta lui bela este exact cum spui uneori dar asta depinde mult de pescar nu de balta intradevar sunt zile ca poti sa faci ce vrei si nu trage .dar acestea nu sunt decat in procente de 30 la suta din timpul petrecut pe balta .
punctul 1al tau scuzama ca-ti spun dar in sase zile incontinu, nici o trasatura inseamna ca dai bani pe scule degeaba baiatule fara sa te superi nu e cu rautate .ca mananca rar se stie dar asta e din vina ca are peste mare si e superstitios peste masura cum bine stii ca sunt pesti mari.iar numarul lor nu este atat de mare .dar cu siguranta are pesti mari care in jurul brasovului nu exista decat la doripesco dar si aceea acolo se prind rar.
punctul 2da este plin de raci dar ai cautat vreodata metoda si aio gasit-o sa scapi de ei eu am gasit-o in proportie de 60 la suta iti spun sigur ,,pe carlig suta la suta mai lucrez pe nada .
punctul 3bela nu are incredere in nimeni nici macar in rude dapai in tine (el are reguli si stie ,ce peste are in balta si face tot posibilu sa le respecti ,daca nu te forteaza )
punctul 4nu stiu ce sa zic daca sunt pusi sau nu dar cert stiu ca el stie cine prinde si cat fara a intreba poate ii se comfirma de uni asta e alta treaba
punctul 5aici nu imi dau cu parerea important nu este ce zic uni pe ici pe colo sa se laude important este ce crezi tu iar cei ce se lauda nu ii consider pescari .(in pescuit nu trebuie sa existe decat o concurenta cu tine insuti si nu cu ceilanti asa cred eu)
punctul 6si eu cunosc oameni care nu mai merg dar care nu ii mai primeste iar pe cei pe care nui primeste vor fii din ce in ce mai multi te asigur si poate din cei care spun ca nu mai merg oare te-ai intrebat poate unii dintre ei nu mai sunt primiti si de ce ,(bine le face ,furtul capturilor de peste 5 kg ,muzica ,cearta etc. tii se par cumva calitati de pescar >mi-e nu :daca tie da atunci avem pareri diferite
si apropo ma cheama florin daca conteaza intr-un fel

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 29 Iun 2010, 16:42

vreau sa mai spun atat .nu e balta lui bela cea mai buna dar nu cred ca e pentru toate gusturile .asta e o diferenta .e ca in viata niciodata nu inpaci pe toata lumea din partea mea nu mergeti la el pt. mine e mai bine gasesc mai liber pe balta si nu mai sunt nevoit sa merg in cursu saptamani sa prind ceva si voi putea merge si la sfarsitul saptamani .eu am ales-o momentan si va spun de ce eu tanzesc dupa lates in primul rand ca am si fost acolo si voi mai merge .iar cand merg prin apropiere merg la bela 80 la suta si 20 la popescu .la popescu nu merg decat primavara ca la bela trage pestele tarziu.iar daca pe mine nu ma lasi noaptea sau sa car de bete si altele mai bine stau acasa .asa cred eu.si nu am de ales decat dintre bela si popescu si doripesco .la doripesco este scump la 24 de ore si acolo nu atragi tu si iti pui mintea la contributie prea mult ca e sistem de crescatorie si oricat de amator esti tot prinzi .fac pariu ca daca stau cu acul gol si cu monitor tot prind unu acolo in 24 de ore (balta 4 ma refer)popescu ma inerveaza ca e aglomerat si dau tarani la arici si de doua ori am prins muzica ,bataie (de a venit politia),si erau 4 o data langa mine cat muntele si de plictiseala vara trecuta sareau cap si inotau ,cine avea curaj sa le zica ceva si ce parere aveti voi nu am dat bani degeaba acolo langa ei.si se ia peste ca-n codru si nu va fii niciodata peste (crap,amur,etc.)mare si pe o parte se baga pe alta se scoate ca aceea sunt adusi din crescatorie de la san-paul si nu stiu decat sa manance ca haplea si trebuie sa le dai decat sub bot.iar eu am pretentia ca pescar sa ma depasesc pe mine insumi de la an la an in capturi.spuneti-mi voi cand voi prinde crap sau amur de peste 5 kg .la bela pot depasi acest record chiar daca sunt reguli si mai primesc si zile libere la eliberare (unde mai primesc asa ceva )combin placerea cu speranta de a aduna zile libere .bela are pesti mari vazuti cu ochi mei si uni prinsi de mine si stiu ca mai exista in balta si bela ca om sincer trebuie sa-l intelegi si apoi nu vei avea probleme cu el apoi e un om ca oricare altul care isi apara investitia si apropo pot prinde la pluta cand merge destui carasi chiar kg frumusele cand merge binenteles .balta ma provoaca in continuare si asta imi place si imi puna sansa si speranta cu mintea in acelasi timp .iar asta da provocare.balta lui bela nu e pentru pescari care nu respesta pestele in primul rand si este o provocare .dar nu o recomnd decat pescarilor care vor sa se depasesca si nu prin numarul pestilor prinsi si doar prin captura.in rest nu va duceti acolo ca veti da bani degeaba ..

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 29 Iun 2010, 21:01

davidnicolaie scrie:
quote="dragan claudiu"]Domnule David am o rugaminte la dumneavoastra si nu mai indemnati oameni sa mearga la Bela.
Pute a reclama aici.Cunosc balta aia mai bine ca dumneavoastra am prieten care are cabanuta acolo,si mergeam inainte si de 3 ori pe saptamina,dar domnul Bela ar trebui sa mai invete bunele maniere.
La el bunul simt lipseste cu desavirsire.Sa descriu un pic balta ca sa-si faca fiecare o idee.
1.maninca rar (crapul)am stat si 6 zile si n-am avut trasatura
2.e plin de raci
3 nici nu apuci sa scoti pestele pe mal ca Bela e linga tine cu gura pina-n cer
4. sint oameni pusi de bela sa-i faca reclama(cind nu maninca crapul ei intra pe site si scrie ca sa prins...)
5 iti pot dovedi,au fost zile cind prietenul meu era pe balta la cabanuta lui si nu se prindea nimic si pe site(uri) scria ca se prinde in draci.
6 cunosc si oameni care nu mai merg acolo din cauza asta.
te rog mult domnule David sa va mai retineti din a face reclama unui om fara bun simt.
cred ca in mare parte ai habar despre ce am scris.
va doresc numai bine si fire zbuciumate oriunde ati pescui. **=
ok te-am inteles perfect acum iti raspund.nu sunt nici platit si nici nu sunt sifonarul lui bela ,daca m-ai cunoaste personal iti vei schimba parerea .in primul rand nu ma cheama david, e numele fiului meu .
eu nu ma contrazic cu nimeni eu imi spun doar punctul de vedere .
nu ma intereseaza ce cred unii dar un lucru e clar si va voi spune parerea mea dar repet s-ar putea sa ma insel.
balta lui bela este exact cum spui uneori dar asta depinde mult de pescar nu de balta intradevar sunt zile ca poti sa faci ce vrei si nu trage .dar acestea nu sunt decat in procente de 30 la suta din timpul petrecut pe balta .
punctul 1al tau scuzama ca-ti spun dar in sase zile incontinu, nici o trasatura inseamna ca dai bani pe scule degeaba baiatule fara sa te superi nu e cu rautate .
Sa sti ca n-am dat bani degeaba pe scule si nici n-am scule scumpe si am citeva capturi frumoase la Bela.
tu n-ai prins vremurile cind baga azot in apa sa raceasca apa sa nu manince crapul,sau sa mergi la pescuit vinerea dimineata platesti te instalezi pe un ponton si la 13 simbata vine bela si-ti spune ca trebuie sa eliberezi locul ca e rezervat dar cind ai platit pe 48 ore n-a zis nimic ca locul e rezervat.
si am ajuns aproape sa ne luam la bataie. din cauza ca e un nesimtit, cum poti merge la cineva care ti-a platit 48 ore sa instalat pe ponton cu stirea ta si n-ai zis nimic iar adoua zi te duci si ai ceri sa elibereze locul. Ai putea face asa ceva? eu nu.
Si multe altele,nu e vb de peste ca noi gasca noastra care mergeam nu am luat niciodata nici un crap acasa,mergeam sa ne simtim bine faceam o braila si atit.
Chiar acum am vb cu un prieten care a fost la Bela de vineri pina luni seara si a luat doar un crap de 2kg.
Si e un pescar bun.
Poate ne vom cunoaste domnule Florin si ne veti impartasi si noua cite ceva din cunostintele dumneavoastra sa putem prinde si noi crap la Bela.
Citi pescari buni si care nu luau crap acasa a pierdut Bela? multi foarte multi.
Eu am fost si la popescu si nu mai merg din motivele enumerate de dumneavoastra,insa niciodata nu am insinuat ca ai fi platit sa faci reclama,dar cunosc pescari care erau pusi de Bela,iar in schimb primeau zile gratuite. Si daca o sa ne cunoastem am sa va pun fata in fata cu acei pescari sa vedeti ca ce am vb e purul adevar..
Imi cer scuze daca te-am jignit ,nu am vrut sa sune asa postarea mea.
Iti doeresc fire intinse si sa ne auzim pe balta. **==

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 29 Iun 2010, 21:33

dragan claudiu scrie:Domnule David am o rugaminte la dumneavoastra si nu mai indemnati oameni sa mearga la Bela.
Pute a reclama aici.Cunosc balta aia mai bine ca dumneavoastra am prieten care are cabanuta acolo,si mergeam inainte si de 3 ori pe saptamina,dar domnul Bela ar trebui sa mai invete bunele maniere.
La el bunul simt lipseste cu desavirsire.Sa descriu un pic balta ca sa-si faca fiecare o idee.
1.maninca rar (crapul)am stat si 6 zile si n-am avut trasatura
2.e plin de raci
3 nici nu apuci sa scoti pestele pe mal ca Bela e linga tine cu gura pina-n cer
4. sint oameni pusi de bela sa-i faca reclama(cind nu maninca crapul ei intra pe site si scrie ca sa prins...)
5 iti pot dovedi,au fost zile cind prietenul meu era pe balta la cabanuta lui si nu se prindea nimic si pe site(uri) scria ca se prinde in draci.
6 cunosc si oameni care nu mai merg acolo din cauza asta.
te rog mult domnule David sa va mai retineti din a face reclama unui om fara bun simt.
cred ca in mare parte ai habar despre ce am scris.
va doresc numai bine si fire zbuciumate oriunde ati pescui. **==
Cind am spus eu prima oara ce spui mai sus te-ai suparat pe mine si ai spus ca am ceva cu Bela nu stiu cum ai ajuns la parerea asta dar ma bucur si eu am prins treaba cu azotul si cu pontoanele cind te lasa sa te asezi linistit si dupa citeva ore cind terminai cu naditul si instalare iti spunea ca trebuie sa te muti ca a venit omul care are cabana (nu va ginditi ca nu stia ca vine omul pentru ca cei care aveau cabane anuntau telefonic faptul ca vin) **==

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 29 Iun 2010, 21:57

nu contest nimic din ce spuneti eu merg de 6 ani la el si nu am avut probleme de genul asta il banuiam si eu de multe auzeam multe .dar am incercat si in alte parti si mai incerc in functie de prieteni cu care merg.darsincer in ultimi 2 ani nu mai am ce comenta am prins peste mi-a dat zile libere nu am avut niciodata probleme cu pontonul sau locul nu am gasit mereu locul dorit dar ce era sa fac. acum am acelasi loc de 2 ani si sincer sunt multumit.sunt zile bune si rele dar sincer 2 zile rele am nimerit mai rar dar 1 zi proasta am nimerit de obicei cand stau sambata spre duminica ceea ce nu va sfatuesc ca stati degeaba si alegeti cursul saptamani e mai de preferat.inca ceva bela se uita la om si trage concluzie si apoi te trateaza si cum incepe cu tine asa ramane .pe uni ii inseala cu zilele la alti nu indrazneste din respect fata de ei .am observat si eu asta si ultimi 2 ani am ineput sa-l cunosc din ce in ce mai bine .un lucru important este cu cine mergeti .si cu ce oameni ai deaface apoi iti spune cine esti cam asa stau lucrurile .va dau un sfat sa va convigeti mergeti o data cu mine sau cu prietenul meu si ve-ti vedea ca nu are nimeni si nimic treaba cu voi .ma refer la dubiile furtului sau altele si veti vedea ca daca isi arunca dubiile cum va resppecta si nu va pacaleste.respectul v-il castigati singuri nu cu ajutorul nimanui si doar prin seriozitate si fara rol de interpretari.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 29 Iun 2010, 22:00

dragan claudiu scrie:Domnule David am o rugaminte la dumneavoastra si nu mai indemnati oameni sa mearga la Bela.
Pute a reclama aici.Cunosc balta aia mai bine ca dumneavoastra am prieten care are cabanuta acolo,si mergeam inainte si de 3 ori pe saptamina,dar domnul Bela ar trebui sa mai invete bunele maniere.
La el bunul simt lipseste cu desavirsire.Sa descriu un pic balta ca sa-si faca fiecare o idee.
1.maninca rar (crapul)am stat si 6 zile si n-am avut trasatura
2.e plin de raci
3 nici nu apuci sa scoti pestele pe mal ca Bela e linga tine cu gura pina-n cer
4. sint oameni pusi de bela sa-i faca reclama(cind nu maninca crapul ei intra pe site si scrie ca sa prins...)
5 iti pot dovedi,au fost zile cind prietenul meu era pe balta la cabanuta lui si nu se prindea nimic si pe site(uri) scria ca se prinde in draci.
6 cunosc si oameni care nu mai merg acolo din cauza asta.
te rog mult domnule David sa va mai retineti din a face reclama unui om fara bun simt.
cred ca in mare parte ai habar despre ce am scris.
va doresc numai bine si fire zbuciumate oriunde ati pescui. **==

Domnule Claudiu am fost si eu la Bela si ca sa stiti au venit langa mine doi unguri.Fiecare la cabana lui cu scule de scule.Dar stie care e faza tare?Au venit de odata cu mine.Eu mi-am scos sculele mele (max 200 lei toate)si m-am apucat de pescuit.Eu am scos 2 crapi in juma de ora.Ei nimic.L-am chemat pe fiul unui ungur si i-am pus in momitor nada mea si in carlic momeala mea.A scos copilu crap la 2 kg.Chestia interesanta e ca eu am mai scos peste.Dar si mai interesant k in 48 de ore ei nu au avut nici o trasatura.Nui nica k nici cei care erau dupa ei nu au prins nimic.Dar eu am prins.Oare dc?



Raspuns:Ma invatat Florin cu ce si cum sa pescuiesc.Inainte sa critici pe cineva cred k ar trebui sa il cunosti.Florin e un om de nota 10
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 29 Iun 2010, 22:02

NU INTELEG DE CE ATATEA DISCUTII DESPRE O BALTA A UNUI UNGUR SCARBOS. CA UNII II FAC RECLAMA PT NISTE ZILE SE VEDE F. BINE. PESCARII SUNT AIA CARE SE DUC PE OLT SAU ALT RAU SAU BALTA SALBATICA SI PRIND PESTE. NU UNDE PATRONUL ITI ARUNCA PESTELE IN BALTA IAR TU IL SCOTI. ASTA E O LABAREALA SA TE DISTREZI(ASA CREDEM NOI DAR UNII FAC BANI DIN ASTA SI NOI NE MAI SI CERTAM). DE CE NU MERGEM PE OLT SA NE SIMTIM BINE SI SA NU-I MAI FACEM PE ASTIA(PATRONI DE 2 BANI CARE NU INTELEG ESTENTA AFACERII LOR) CU P..A MARE. IN CURAND O SA FIE CRIZA PE NOI SI O SA MAI VEDEM NOI CARE SE DUC SA-L PUPE IN GURA SI SA0I DEA DRUMUL SAU SA STEA CA MUCEA PE MAL SI SA NU PRINDA NIMIC. MULTA SANATATE **==

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 29 Iun 2010, 22:04

Si pana sa ma invete Florin ce si cum sa fac nu am prins peste mai mare de 200g.Dupa ce mi-a explicat el cum sta treaba am sarit deodata la 2-3kg.Sincer nimeni nu mia spus nimic,decat minciuni.FLorin a fost singurul care mi-a spus toate secretele lui de pescar.El este un pescar adevarat dupa mine =D> =D> =D> =D>


Toata stima si respectul ptr Florin
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 29 Iun 2010, 22:09

**== =D>

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 30 Iun 2010, 08:12

Belin si Belin Vale sunt inundate.Nu se mai poate ajunge acolo.
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 30 Iun 2010, 09:14

:O :O :O chiar ma pregateam sa plec acolo :O :O :O

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 30 Iun 2010, 10:15

OvidiuBV scrie:
dragan claudiu scrie:Domnule David am o rugaminte la dumneavoastra si nu mai indemnati oameni sa mearga la Bela.
Pute a reclama aici.Cunosc balta aia mai bine ca dumneavoastra am prieten care are cabanuta acolo,si mergeam inainte si de 3 ori pe saptamina,dar domnul Bela ar trebui sa mai invete bunele maniere.
La el bunul simt lipseste cu desavirsire.Sa descriu un pic balta ca sa-si faca fiecare o idee.
1.maninca rar (crapul)am stat si 6 zile si n-am avut trasatura
2.e plin de raci
3 nici nu apuci sa scoti pestele pe mal ca Bela e linga tine cu gura pina-n cer
4. sint oameni pusi de bela sa-i faca reclama(cind nu maninca crapul ei intra pe site si scrie ca sa prins...)
5 iti pot dovedi,au fost zile cind prietenul meu era pe balta la cabanuta lui si nu se prindea nimic si pe site(uri) scria ca se prinde in draci.
6 cunosc si oameni care nu mai merg acolo din cauza asta.
te rog mult domnule David sa va mai retineti din a face reclama unui om fara bun simt.
cred ca in mare parte ai habar despre ce am scris.
va doresc numai bine si fire zbuciumate oriunde ati pescui. **==

Domnule Claudiu am fost si eu la Bela si ca sa stiti au venit langa mine doi unguri.Fiecare la cabana lui cu scule de scule.Dar stie care e faza tare?Au venit de odata cu mine.Eu mi-am scos sculele mele (max 200 lei toate)si m-am apucat de pescuit.Eu am scos 2 crapi in juma de ora.Ei nimic.L-am chemat pe fiul unui ungur si i-am pus in momitor nada mea si in carlic momeala mea.A scos copilu crap la 2 kg.Chestia interesanta e ca eu am mai scos peste.Dar si mai interesant k in 48 de ore ei nu au avut nici o trasatura.Nui nica k nici cei care erau dupa ei nu au prins nimic.Dar eu am prins.Oare dc?



Raspuns:Ma invatat Florin cu ce si cum sa pescuiesc.Inainte sa critici pe cineva cred k ar trebui sa il cunosti.Florin e un om de nota 10
Ovidiu daca ai citi inca odata postarea mea,ai sa vezi ca eu nu-i critic cunostintele in pescuit,ci doar faptul ca am tot vazut cum indeamna oameni sa mearga la bela.
M-ai vazut pe mine sau altii sa tot pomeneasca de o balta in fiecare zi (aproape)?,nu cred.
Si sa-ti mai spun ceva si eu mai merg acolo la pescuit dar rar,pentru ca sint alte balti unde esti respecata ca om in primul rind .
Si daca esti curios de fire intreaba-l pe bela de baieti din Tarlungeni,cam ce pescari sint si daca ei prind peste cind merg.
Iti doresc fire intinse si numai bine. **==

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”