CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 23 Iun 2010, 13:27

O poza de anul trecut pe cand Dunarea a fost la locul ei..
Fişiere ataşate
distractie pe timp friguros si ploios oct.2009
distractie pe timp friguros si ploios oct.2009
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 23 Iun 2010, 13:33

Ori acum...inca tot am un gust amar...
Fişiere ataşate
Apa mare tulbure si chiar involburata..
Apa mare tulbure si chiar involburata..
MERCEDES S

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 23 Iun 2010, 18:32

Cosmine, ecluza lacului de acumulare, de langa mine, are 4 porti de eliberarea debitului prea mare de apa din lac. In 15 ani de cand locuiesc aici, o singura data am vazut toate cele 4 porti deschise pentru vreo 2-3 ore pe zi. Astazi am vorbit cu baietii de la punctul respectiv si au spus ca va sta deschisa total vreo 24 de ore, datorita debitului mare de apa care vine din amonte. Aproape toate ploile din tara asta si mult mai multe din Europa vor ajunge in Dunare. Sincer nu cred ca anul acesta nivelul fluviului va ajunge la cota multianuala normala. Este parerea unui locuitor de la ses. Ieri am fost la Giurgiu si apa era cam la limita inundarii fostului santier si a drumului de langa faleza. In rest va urez toate cele bune in privinta traiului zilnic :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 23 Iun 2010, 21:19

iorgu scrie:Cosmine, ecluza lacului de acumulare, de langa mine, are 4 porti de eliberarea debitului prea mare de apa din lac. In 15 ani de cand locuiesc aici, o singura data am vazut toate cele 4 porti deschise pentru vreo 2-3 ore pe zi. Astazi am vorbit cu baietii de la punctul respectiv si au spus ca va sta deschisa total vreo 24 de ore, datorita debitului mare de apa care vine din amonte. Aproape toate ploile din tara asta si mult mai multe din Europa vor ajunge in Dunare. Sincer nu cred ca anul acesta nivelul fluviului va ajunge la cota multianuala normala. Este parerea unui locuitor de la ses. Ieri am fost la Giurgiu si apa era cam la limita inundarii fostului santier si a drumului de langa faleza. In rest va urez toate cele bune in privinta traiului zilnic :-h
............................................................................................
Nene Iorgule ,,sa schimbat calimera nene, clima de acum 20 de ani , e amintire veche nene,Astia tineri nici nu au apucat bre,,astia cred saraci ca asa a fost mereu,probabil,,,anul asta trebuie sa mergem pe ape mari ,,nu prindem ,,dar macar plecam de acasa acolo unde ne place. CA LA ANU ???? NU SE STIE CE VA M-AI FI?

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 23 Iun 2010, 22:40

Ioane, pe langa dezavantajele care conduc la pescuitul in regim sportiv, hai sa vedem si partea plina a paharului. Sunt sigur si voi mai mult decat mine (aveti mai multe informatii reale), ca perpetuerea speciei piscicole, cel putin in acest an va fii mai prolifica. Fac aceasta afirmatie, gandindu-ma la faptul ca fenomenul de braconaj nu va mai atinge acele cote criminale. Sau poate ma insel :-?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de bogdan25 » 23 Iun 2010, 22:56

si aruncau cu pepeni in somni sa stea frumos pe mal la poza :)) si eu i-am vazut toti erau securisticrapari si unul singur era sef ,ala care intepa gonflabile =)) =))

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 23 Iun 2010, 23:03

Ce atata liniste? Razboi...razboi!!

Marius, astea sunt cuvintele tale! Sorprodan nu a facut altceva decat sa-ti realizeze dorinta, nu te-a gasit acolo si te-a provocat aici, unde stie ca stai mai mult,datorita informatiilor reale referitoare la pescuitul crapului si somnului de Dunare ;)
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 23 Iun 2010, 23:15

sorprodan scrie:la mine acasa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,special pt. scepticul de crapar sef >:)
M-ai Sorpodane ,ce faci ma ? ,ai dat bani pe gonflabila,ma? ,pai ce ti-am zis ma ? fibra sau lemn,pai tu vrei sa dai din colacul ala la somn ?,vrei sa ramina nevestele tale ,,VADUVE,, ce dracu ma ? parca ai fi copil.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 23 Iun 2010, 23:20

iorgu scrie:Ioane, pe langa dezavantajele care conduc la pescuitul in regim sportiv, hai sa vedem si partea plina a paharului. Sunt sigur si voi mai mult decat mine (aveti mai multe informatii reale), ca perpetuerea speciei piscicole, cel putin in acest an va fii mai prolifica. Fac aceasta afirmatie, gandindu-ma la faptul ca fenomenul de braconaj nu va mai atinge acele cote criminale. Sau poate ma insel :-?
..............................................................
Da nenicule ,,asa e,va fi peste m-ai mult.
Si cred ca pescari sportivi ,,,mai putini,, criza cred ca ne va tine m-ai mult prin batatura ?
Ultima oară modificat 23 Iun 2010, 23:30 de către Paun Ion, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 23 Iun 2010, 23:27

Ioane, hai ma frate nu-l mai amarati atata [-x Eu sunt sigur ca lumea este invidioasa pe el. Ce tot va luati de barca lui cea alba. Voi nu aveti asa ceva in curte, poate nici curte nu aveti. Ce, voi sunteti in stare ca el sa pescuiti pe Dunare in fiecare zi?
@Sorprodane, din partea lui Iorgu ai toata sustinerea morala pentru investitia de viitor pe care ai facut-o, mai ales in aceste vremuri tulburi de criza =D>
Apropo, ce tara ai sustinut financiar, referitor la articole sportive? Adica ce marca si provenienta este :-?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 23 Iun 2010, 23:46

Paun Ion scrie:
sorprodan scrie:la mine acasa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,special pt. scepticul de crapar sef >:)
M-ai Sorpodane ,ce faci ma ? ,ai dat bani pe gonflabila,ma? ,pai ce ti-am zis ma ? fibra sau lemn,pai tu vrei sa dai din colacul ala la somn ?,vrei sa ramina nevestele tale ,,VADUVE,, ce dracu ma ? parca ai fi copil.
................................................................................................
Ma ,,acu daca ai luato,,asta e,,,ii pui un motoras de 2,3 cai si la treaba,,la crap e buna,,super,,la somn daca vine jupinu teai c***t pe tine,cred ca sti ?(si atunci i-mi vei da dreptate) dar fara motoras esti la mina vintului ,,vislele sint aproape degeaba,cind bate vintul tare.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 23 Iun 2010, 23:56

Mai, parca ati fi copii... Pai pentru discutii de astea este un topic special de barci, morcovi, solarii si alte aberatii.
Iar pe Sorprodan il invit sa ne povesteasca despre barci, solarii si somni din Delta Dunarii. Ori sa se mute la "Pe rauri si Dunare". In caz contrar, Sorprodane, vei lua cartonasul rosu ! Parca ti-am dat cartonasul galben.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 24 Iun 2010, 00:00

sorin1362 scrie:Mai, parca ati fi copii... Pai pentru discutii de astea este un topic special de barci, morcovi, solarii si alte aberatii.
Iar pe Sorprodan il invit sa ne povesteasca despre barci, solarii si somni din Delta Dunarii. Ori sa se mute la "Pe rauri si Dunare". In caz contrar, Sorprodane, vei lua cartonasul rosu ! Parca ti-am dat cartonasul galben.
........................................................................
Ii facem un rating m-ai amplu, lu Mihut, ca el o arde uneori ca pe mes,

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 24 Iun 2010, 00:16

Paun Ion scrie:
sorin1362 scrie:Mai, parca ati fi copii... Pai pentru discutii de astea este un topic special de barci, morcovi, solarii si alte aberatii.
Iar pe Sorprodan il invit sa ne povesteasca despre barci, solarii si somni din Delta Dunarii. Ori sa se mute la "Pe rauri si Dunare". In caz contrar, Sorprodane, vei lua cartonasul rosu ! Parca ti-am dat cartonasul galben.
........................................................................
Ii facem un rating m-ai amplu, lu Mihut, ca el o arde uneori ca pe mes,
Bre Ionica, ai uitat cum se face ratingul ? Mai baga cate o poveste de-a ta cu crapi si somni din delta. Mai presara cate o glumitza, bineanteles. Dar hai sa ne concentram si sa postam in functie de titlul topicului, altfel iese o legumicultura a la Sorprodan.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 24 Iun 2010, 15:21

Paun Ion scrie:
sorin1362 scrie:Mai, parca ati fi copii... Pai pentru discutii de astea este un topic special de barci, morcovi, solarii si alte aberatii.
Iar pe Sorprodan il invit sa ne povesteasca despre barci, solarii si somni din Delta Dunarii. Ori sa se mute la "Pe rauri si Dunare". In caz contrar, Sorprodane, vei lua cartonasul rosu ! Parca ti-am dat cartonasul galben.
........................................................................
Ii facem un rating m-ai amplu, lu Mihut, ca el o arde uneori ca pe mes,
Da dumneata cu o arzi mai nea Ioane...nu tot ca pe mes ,sau ai alta varianta ???
MERCEDES S

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”