Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de shopy » 07 Iun 2010, 09:41

besliu scrie:care dintre ele ori Mihailesti balta mare ori Canalul Cornetu ??
si in lacul mare, si jos, la pietre, sunt obleti peste tot.

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 14 Iun 2010, 14:39

Am fost sambata si duminica la Rusanesti.Slab rau de tot.Caldura mare ziua si noaptea nici o trsatura.Probabil sa fi fost nivelul apei care crestea si scadea in continu.

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de shopy » 14 Iun 2010, 14:49

Margescu Romeo scrie:Am fost sambata si duminica la Rusanesti.Slab rau de tot.Caldura mare ziua si noaptea nici o trsatura.Probabil sa fi fost nivelul apei care crestea si scadea in continu.
Salut Romeo! Ai dat in partea cu lacul sau jos unde curge? Ai incercat la salau?

Avatar utilizator
tady
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 09 Mai 2010, 18:11

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de tady » 15 Iun 2010, 20:28

Daca a fost cineva la Rusanesti de curand as dori si eu ceva informatii .
Ce momeli a folosit si in special locurile mai accesibile ma refer fara vegetatie multa .
Cine imi poate spune si mie ce fel de montura sa folosesc atunci cand este vegetatie multa , caci am fost saptamana trecuta la Maruntei si nu puteai da la peste din cauza vegetatiei . Cand recuperam cred fara exagerare ca aveam 2 kg de vegetatie .

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 16 Iun 2010, 23:33

Am dat in partea cu lacul.Am luat salau dar numai mic.Vegetatie nu era decat pe marginea taluzului,daca tineai varfurile mai sus nu erau probleme.Apa a fost tot timpul in miscare.Jos de baraj nu am dat din cauza ca este barajul foarte scazut.Am inteles ca este o fisura si sunt ceva probleme.

Avatar utilizator
tady
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 09 Mai 2010, 18:11

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de tady » 17 Iun 2010, 08:51

Ce or avea astia cu barajele caci daca o tin tot asa sau zis locurile de pescuit pe Olt .
Barajul de la Draganesti este gol nu stiu cel de la Frunzaru . La Maruntei am fost barajul este plin , dar foarte putini pescari si nu se poate pescui .Pentru a ajunge la Rusanesti care este drumul mai bun , cel prin Slatina , Slatioara sau cel prin Maruntei , Draganesti .
Inca o data va rog un model de montura pe care o folositi pe Olt si da randament .

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Butaru Gabriel » 18 Iun 2010, 16:58

Asta a fost montura care am folosit-o zilele acestea pe Olt pentru crap, caras.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de gogu steriade » 18 Iun 2010, 17:04

Multa Bafta scrie:Asta a fost montura care am folosit-o zilele acestea pe Olt pentru crap, caras.
ce palaria mea e chestia aia maro ? :-?? dai la bomba ? >:) chiar nu mai stie nimeni sa dea la peste cum era o data ? :-? un cocolos discret la carlig ca gamalia da ac , o patratica mica ,un marmalac , :-B pfffff sa ales prafu da pescuitu nostru rustic si rudimentar care ne facea fericiti ! #:-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Butaru Gabriel » 18 Iun 2010, 17:54

gogu steriade scrie:
Multa Bafta scrie:Asta a fost montura care am folosit-o zilele acestea pe Olt pentru crap, caras.
ce palaria mea e chestia aia maro ? :-?? dai la bomba ? >:) chiar nu mai stie nimeni sa dea la peste cum era o data ? :-? un cocolos discret la carlig ca gamalia da ac , o patratica mica ,un marmalac , :-B pfffff sa ales prafu da pescuitu nostru rustic si rudimentar care ne facea fericiti ! #:-S
De mai nea Gogule daca l-au invat sa manance hândel pai cu hândel trebuie sa dai bre :-B

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin013 » 20 Iun 2010, 00:59

Am fost la barajul din Bascov si am luat o dintoasa la 2.4 kg si un prieten a lua 2 una la 1.5 kg si una mica sub 1 kg ... Site cineva dak a inceput sa manance salaul la Golesti ?

Avatar utilizator
FISHFAMILY
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 21 Iun 2010, 19:51

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de FISHFAMILY » 23 Iun 2010, 16:04

NOI AM FOST VINERI SI SAMBATA LA SALCIOARA.A MERS BINISOR ,AM PRINS CRAP,PLATICA,NOVAC SI CARAS.
TAXA E DE 60 DE LEI PTR BARBATI SI 10 LEI PTR FEMEI(INSOTITOR).
A FOST FOARTE CALD.
AM AUZIT CA AR FI SI RAPITOR ACOLO,DAR NOI NU AM VAZUT.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de pharaoh » 23 Iun 2010, 16:22

FISHFAMILY scrie:NOI AM FOST VINERI SI SAMBATA LA SALCIOARA.A MERS BINISOR ,AM PRINS CRAP,PLATICA,NOVAC SI CARAS.
TAXA E DE 60 DE LEI PTR BARBATI SI 10 LEI PTR FEMEI(INSOTITOR).
A FOST FOARTE CALD.
AM AUZIT CA AR FI SI RAPITOR ACOLO,DAR NOI NU AM VAZUT.
Este rapitor, dar nu in balta de 60.
Puteti da detalii despre dimensiunile pestelui prins? Ma refer in principal la crap.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
FISHFAMILY
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 21 Iun 2010, 19:51

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de FISHFAMILY » 24 Iun 2010, 10:24

cel mai mare a avut 2.5 kg.nu e mare.dar noi ne-am bucurat,mai ales ca suntem incepatori in domeniu asta.

Avatar utilizator
tady
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 09 Mai 2010, 18:11

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de tady » 27 Iun 2010, 21:26

Am fost astazi la Budeasa . Nu am reusit decat 4 bibani cat bricheta . Nici cei cu barcile nu au facut nimic , s-au plimbat toata ziua pe baraj. Unde o fi carasul bagat de curand ? Am stat de la 06.00 pana la 14.00 . Am fost in zona intrarii de la politie .La intoarcere am trecut si pe la deversor , ce de lume era acolo nu mia venit sa cred . ce poate face pescuitul din om .
Daca a mai fost cineva la Rusanesti va rog spuneti-mi si mie cu detalii daca se poate , cai eu nu am ajuns inca .

Avatar utilizator
Madalin013
membru activ
membru activ
Mesaje: 122
Membru din: 15 Ian 2009, 00:29
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Madalin013 » 28 Iun 2010, 01:03

tady scrie:Am fost astazi la Budeasa . Nu am reusit decat 4 bibani cat bricheta . Nici cei cu barcile nu au facut nimic , s-au plimbat toata ziua pe baraj. Unde o fi carasul bagat de curand ? Am stat de la 06.00 pana la 14.00 . Am fost in zona intrarii de la politie .La intoarcere am trecut si pe la deversor , ce de lume era acolo nu mia venit sa cred . ce poate face pescuitul din om .
Daca a mai fost cineva la Rusanesti va rog spuneti-mi si mie cu detalii daca se poate , cai eu nu am ajuns inca .
Din cate stiu eu carasul si crapul bagat de curand a fost cu un baraj in aval nu la Budeasa .. in barajul din Bascov a fost facuta popularea in mare parte fitofag pt a nanca iarba vegetatia in general pt a se putea tine concursuri de caiac . dar cu ploile astea au dat drumu la baraje si acum se prinde binisor caras si ciortan ca palma de la mall ceva mai la vale dar ee pacat de el si sunt multi care baga la traista si cortanica deo palma :
Aa si apropo am fost Duminica in baraj la Bascov si am prins o marlitza la'0,800 kg si a mai scapat cineva una la fel de mica la 20 m de mine dar apa a fost tulbure si cred ca dak nu ploua in urmatoarele 2 zile ma duc iar :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”