Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de serban_31 » 06 Iun 2010, 21:43

Tin sa multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor pentr efortul depus, in special castigatorilor care au luptat pana in ultima secunda, D-lui Cristian Bebesel care este un exemplu de urmat, baietilor de la GREN LAKE pentru performanta obtinuta, fratilor mei de la XTR- ROYAL cu mentiunea Dane la Dalvari ai puso ca ma joc si eu :D :)) .
PS: Sa nu uitam ca acest concurs a fost in memoria colegului nostru drag Gabi Neamtu va rog cand cititi acest mesaj sa va ganditi ca el a meritat tot acest efort, stima si respectul nostru. Dumnezeu sa te odihneasca GABI, te voi iubi mereu.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian505ro » 06 Iun 2010, 22:03

serban_31 scrie: PS: Sa nu uitam ca acest concurs a fost in memoria colegului nostru drag Gabi Neamtu va rog cand cititi acest mesaj sa va ganditi ca el a meritat tot acest efort, stima si respectul nostru. Dumnezeu sa te odihneasca GABI, te voi iubi mereu.
Serbane, cand te-am felicitat azi pentru reusita si stoicism, mi-ai raspuns foarte simplu si barbateste : " nu aveam alta cale". Repet ce am spus mai devreme ca regret ca nu l-am cunoscut pe Gabi, dar uite a ramas acest memorial dupa el si sper sa ne adune cat mai des.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian505ro » 06 Iun 2010, 23:50

[quote="serban_31"]fratilor mei de la XTR- ROYAL cu mentiunea Dane la Dalvari ai puso ca ma joc si eu /quote]

Sper sa ajung si eu la Darvari. Iti dai seama ce sarba iese cu Dan la mijloc ? Vezi ca baietii au experiente mari de prin Serbia, Ungaria, etc. Se mai ridica noaptea cu cate 2-3 cobre si fac prapad, eu am fost langa ei, imi taia semnalu' si pe Orange si pe Vodafone. Sunt baieti cool de tot!
Ultima oară modificat 06 Iun 2010, 23:51 de către cristian505ro, modificat 1 dată în total.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de dan-hd » 06 Iun 2010, 23:51

Felicitari organizatorului pt. acest frumos concurs pe o balta minunata cu un mare potential , administrata de un pescar si iubitor al naturii asemenea noua . Felicitari tuturor concurentilor pt. felul in care au luptat si s-au comportat . Ma bucur din toata inima ca v-am cunoscut si sper sa ne mai intalnim cat de des posibil . Sper ca in fiecare an sa ne intalnim si sa cinstim memoria celui care a fost Gabi Neamtu .Va multumim pentru simpatia cu care ne-ati primit in randul vostru si e o onoare pentru noi sa ne fiti prieteni .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de dan-hd » 06 Iun 2010, 23:55

Cuvintele pe care le-am scris nu pot exprima cat de mult va apreciem si ce dragi ne sunteti . In rest ce sa mai zic ? Mai vorbim maine , acum sunt obosit la maxim . Noapte buna tuturor !
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian505ro » 06 Iun 2010, 23:56

dan-hd scrie:Felicitari organizatorului pt. acest frumos concurs pe o balta minunata cu un mare potential , administrata de un pescar si iubitor al naturii asemenea noua . Felicitari tuturor concurentilor pt. felul in care au luptat si s-au comportat . Ma bucur din toata inima ca v-am cunoscut si sper sa ne mai intalnim cat de des posibil . Sper ca in fiecare an sa ne intalnim si sa cinstim memoria celui care a fost Gabi Neamtu .Va multumim pentru simpatia cu care ne-ati primit in randul vostru si e o onoare pentru noi sa ne fiti prieteni .

Dane, ma bucur ca ati ajuns acasa sanatosi , da o calcati frate nu va lasati, la fel ca si la peste! Va felicit ! Ma bucur ca v-am cunoscut si mi-ati fost aproape , foarte aproape! Noi Bucurestenii cu suflet incercam sa va punem de o sarba la Darvari.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian505ro » 07 Iun 2010, 00:02

dan-hd scrie:Cuvintele pe care le-am scris nu pot exprima cat de mult va apreciem si ce dragi ne sunteti . In rest ce sa mai zic ? Mai vorbim maine , acum sunt obosit la maxim . Noapte buna tuturor !
Noapte buna Dane, cand consideri ca am mobilu' incarcat da-mi un bip sa nu mai consum benzina, sau tu zici ca e bine sa las motoru' usor turat, asa-i?
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
tibi_m
Veteran
Veteran
Mesaje: 593
Membru din: 07 Mai 2009, 16:25
Localitate: Bucuresti

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de tibi_m » 07 Iun 2010, 09:19

Vreau sa multumesc si sa felicit si eu organizatorii.Jos palaria pentru modul cum a inceput aceasta balta, si cunoscandul pe Cristian Matei am convingerea ca asa o sa fie si in continuare si prezic ca in maxim 3 ani o sa fie o balta de top 3. Felicitari si lui Serban pentru sufletul si efortul depus. Acest concurs a fost cu siguranta un castig pentru toata lumea. Toti am avut de invatat cate ceva si toti avem convingerea ca daca s-ar repeta concursul saptamana viitoare am avea o prestatie mult mai buna. Pentru mine personal castigul este si mai mare, pentru ca dupa acest concurs partenera mea de concurs si de viata, isi doreste noi concursuri si planuieste investitii in echipament:) Multumim Gabi Neamtu, ca de acolo de sus ai avut grija de noi si ne-ai luminat aceste 3 zile.
Felicitari participantilor, castigatorilor, si lui Cristi Bebesel

Ma opresc aici cu multumirile si felicitarile caci incepe sa semene cu un discurs de la premile oscar :)

P.S. despre ce concurs este vorba la Darvari?

Avatar utilizator
cristian matei
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 28 Apr 2010, 15:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian matei » 07 Iun 2010, 09:59

este vorba de: "CUPA LIGII ROMANE de CRAP
PARTENER MEDIA Televiziunea „PV TV”
5-8 August 2010 DARVARI
Maxim 60 de echipe de cate 2 pescari.4 lansete
"
Cristian Matei

Avatar utilizator
thomas
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 29 Oct 2009, 13:38

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de thomas » 07 Iun 2010, 12:28

Felicitari echipei XTR-Royal si celor din dreapta mea pentru locul 3 si captura, precum si tuturor participantilor.

Tin sa multumesc organizatorului si administratorul baltii pe aceasta cale pentru faptul ca am avut ocazia sa intru in lumea concursurilor de pescuit la crap ocupand un loc 2 mai mult decat onorabil.

A fost un concurs care m-a epuizat fizic la maxim avand in vedere ca este primul concurs la care particip si nu am dormit aproape deloc pe parcursul celor 48 de ore, dar pana la urma efortul mi-a fost rasplatit si mai mult de atat am invatat foarte multe din aceasta experienta si la urmatorul concurs o sa ma prezint si mai pregatit astfel incat sa nu mai scap primul loc printre degete :D .

Va doresc o zi buna si odihna celor care nu sunt la servici ca mine. I-)

Avatar utilizator
cristian matei
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 28 Apr 2010, 15:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian matei » 07 Iun 2010, 13:15

ati lucrat frumos baieti, felicitari si sa o tineti asa ca sunteti pe drumul cel bun. :D
Cristian Matei

Avatar utilizator
ady91
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Feb 2010, 13:04

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de ady91 » 07 Iun 2010, 13:22

ieeeee am INFRANT :))

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian505ro » 07 Iun 2010, 18:34

[quote="thomas"] ca am avut ocazia sa intru in lumea concursurilor de pescuit la crap ocupand un loc 2 mai mult decat onorabil.

Felicitari, cat mai multe concursuri si podiumuri !
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de cristian505ro » 07 Iun 2010, 21:52

florentiniuga scrie:
Revin, felicitand castigatorii si in special pe Cristian, care am inteles ca a pescuit singur ocupand locul 4!
Multumesc frumos Florentin ! Mai repet inca o data, pentru a nu stiu cata oara pe acest site, ca datorita tie sunt pescar de crap ( de competitie). Am fost doar la 6 concursuri in 14 luni, la toate am pescuit singur, primul a fost anul trecut in aprilie cand am avut placerea sa te si cunosc personal, alaturi de foarte multi pescari de top din carpfishingul nostru. Sper cat de curand sa fac o echipa stabila,ceea ce imi doresc de mult, caci sincer e greu de unul singur. Cel mai greu mi-a fost acuma cand in stanga mea erau hunedorenii de la XTR, echipa foarte tare care a inceput in forta, iar cand am vazut ca primele 10 ore nu aveam nimic, am zis ca ma vor face varza!
Dar ceea ce am invatat si perfectionat de la tine, si-a facut efectul si am inceput sa prind din ce in ce mai bine.
In ultima noapte am avut si ghinionul, ca din cauza oboselii am pus 2 lansete cu firul pe langa averizor, timp in care am si dormit cam 3 ore. Trasese la amandoua, nu auzisem nimic si erau ambele in agatatura. Cand m-am sculat si am vazut ce am facut, am tras tare pana dimineata si am recuperat.
Te asigur inca o data de toata stima si respectul pe care il meriti!
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
gabryx
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 19 Apr 2010, 11:14

Re: Memorial " GABI NEAMTU" 4-6 IUNIE 2010

Mesaj de gabryx » 07 Iun 2010, 22:56

Felicitari domnilor pt reusita concursului (Serban si Cristi Matei), felicitari castigatorilor, si nu in ultimul rand jos palaria in fata tuturor participantilor care au facut ca acest memorial sa fie unul deosebit.Sper doar ca sa ne revedem la anul cu totii la acelas concurs.

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”