DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 09:06

fir intins Mirele **==
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 18 Mai 2010, 08:07

multumesc mult .

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 19 Mai 2010, 23:17

Am fost azi pe Dunare la scrumbie ... am batut zona dintre PF 2 ( barajul mare ) .. pana la Izvoare la cazemate , am dat in 50 000 de locuri , fara rezultate ... Colegul meu a luat vreo 5 bucati in 10 min .. si alea mici si amarate si mie mi-a intrat un salau la 200 g ... de rasul lumii... adevarul este ca a batut naprasnic vantul , din fata si nu mai pun la socoteala apa care intr-o ora a crescut vreo 2 metri aproape si care era tulbure si murdara ca naiba ...
Craparii deja si-au infipt cracanele , au pregatit monturile si asteapta ora 24 sa le lanseze la apa .. sunt pline malurile :)
Din ce am inteles de la localnici , la Izvoare s-a prins f f bine , chiar si in dimineata asta , dar din barca , in curent ...
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 20 Mai 2010, 13:30

asa MARIUS nm decolat si eu la DUNARE ne vedem luni cu ceva poze :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 21 Mai 2010, 11:30

sorprodan scrie:asa MARIUS nm decolat si eu la DUNARE ne vedem luni cu ceva poze :-@

Dupa ce termin munca , astazi , plec si eu la Crivina la carassss :D:D
Maine dupa masa va spun ce / cum a mers .. am niste surprize nemaipomenite ptr dl caras care abia astept sa le incerc , sa vad cum ii plac :D:D .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 21 Mai 2010, 16:22

Fire intinse la toti. ---<>< ---<>< ---<><
MERCEDES S

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 23 Mai 2010, 20:20

cosmin mihut scrie:Fire intinse la toti. ---<>< ---<>< ---<><
Salutare tuturor ,

Asa cum am spus , vineri dupa amiaza am fost la Dunare , la Crivina ... defapt la baltile din padurea de la Crivina , balti provenite din inundarea luncii de catre Dunare .
Am ajuns pe la ora 16.45 si ne-am dus la vestita locatie - balta 24 ... dupa un mic tur am observat ca nu prea prinsese mai nimeni pe acolo ... am zis sa ramanem acolo insa am spus sa mergem si pana la balta 22 sa vedem ce e si pe acolo .. pe 22 s-a prins mult mai bine vineri de dimineata .. atat in baltutza cat si in niste ochiuri , in stanga ei , in papuris ... doar ca trebuia sa intri in apa . Ne-a lasat un localnic locul , in care prinsese undeva la 6..7 kg intre care si bucati trecute bine de jumatate de kg .
Am mai momit putin si pana spre seara am prins vreo 4 bucati doar , dar toti maricei ( la patrat mare de mamaliga ) . Seara am momit si acolo si in balta si am bagat binemeritatul gratar in functie ... dupa stea am incercat sa dam la starlet pana pe la ora 1 , dar fara a prinde ceva ... am mai momit bine locurile si apoi , surpriza ... UN SOMN mare de tot , de vreo 3 kg ..aaaa ore ..pardon :)) pana dimineata la 4 jumate cand am mai momit odata , am baut cafelele si am asteptat rasaritu . Eu m-am bagat tot in stuf , doar ca apa scazuse ... iar colegii au dat in balta .. pana pe la ora 12 am prins undeva la 5 kg , dar toti la palma..putin poate mai mari la rama si cate unul la patratel de mamaliga .
Pana pe la ora 9 nu prea am prins ptr ca sarea de nebun rapitorul acolo .. salau stiuca..avat .. nush ce si pana nu s-a saturat nici carasu nu statea pe momeala..dupa ce s-a linistit rapitoru au inceput si carasii ..
Vreau sa mai spun ca toata noaptea a batut crapul in papura .. nebunie..cred ca erau numai animale trecute de 10 kg ptr ca faceau niste plescaieli de ziceai ca-s crocodili .. la fel si dimineata ... pe la 12 m-am bagat acolo si treceau animalele cu cocoasele pe deasupra de apa pe langa mine .. mai bine nu intram , ptr ca nu aveam cum / cu ce sa-i prind si numa m-am imbolnavit .
Mai jos si cateva foto ..
Asteptam info si de la altii care au mai fost ..
Maine dimineata o sa mergem pe la PF 2 sa incercam la salau la prima ora , apoi ne bagam la scrumbie in jos...
Fişiere ataşate
o parte din captura ... restu - cei maricei erau deja curatati cand m-am gandit sa le fac poza :)
o parte din captura ... restu - cei maricei erau deja curatati cand m-am gandit sa le fac poza :)
3.JPG
in fata - dreapta se vede papurisul in care sarea de nebun crapul ... apa era pana la brau .
in fata - dreapta se vede papurisul in care sarea de nebun crapul ... apa era pana la brau .
1.JPG
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Allen Besnovich » 23 Mai 2010, 20:41

Marius, l-ai pus pe ala mare deasupra sa se vada bine :-)))))))))))))))
ps: de ce nu ai incercat la porumb ? Poate se baga si mustaciosul.
pss: frumos peisajul, asteptam poze noi.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 24 Mai 2010, 00:20

alinuu scrie:Marius, l-ai pus pe ala mare deasupra sa se vada bine :-)))))))))))))))
ps: de ce nu ai incercat la porumb ? Poate se baga si mustaciosul.
pss: frumos peisajul, asteptam poze noi.
ala mare il terminase de curatzat nevasta-mea pana cand "m-am trezit " si eu sa le fac poza ...
am incercat peste noapte pe porumb , dar era iarba multa pe fund si ..am renuntat .. nu prea l-am urmarit pe mustacios, nu era el tinta principala ... nici nu aveam cele necesare la noi pentru crap .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 24 Mai 2010, 08:42

frumos acolo fratica locuri mirifice :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: DUNAREA

Mesaj de cosmin mihut » 24 Mai 2010, 08:58

Da chiar frumos dar apa este totusi mare..
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 24 Mai 2010, 09:00

da si creste :!! :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 24 Mai 2010, 19:20

sorprodan scrie:frumos acolo fratica locuri mirifice :O
Cred ca peste/apa va mai fi acolo cel puin 2 saptamani , asa ca puteti merg linistit ...
Cine doreste . il astept cu un mesaj ptr alte detalii .
Chiar este foarte frumos peisajul si cand mai e completat si de peste .. parca n-ai mai pleca de-acolo :D
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 24 Mai 2010, 19:27

sorprodan scrie:da si creste :!! :O
Am fost astazi de dimineta pe la PF 2 si am dat pana pe la 10 in ecluza dupa salau si avat , fara sa prindem nimic . Am coborat pana la Izvoare si am incercat la scrumbie ( prinsesera vreo 6 bucati niste localnici ) dar n-a mers .. un coleg a luat un avat spre kilogram .. la linguritza , ptr ca ne-am bagat pe el , intrucat sarea in mal .
Am urcat inapoi la PF 2 si am dat si pe cealalta parte dupa avat , la confluenta dintre ecluza si dunarea mica .. fara rezultate desi sarea f mult avatul .. am fost in gura de varsare a Blahnitei in Dunare , dupa stiuca ...clean .. dar n-am putut sta mai mult de 10 minute de tzantzari :)) care erau crescuti bine si ne-au luat in primire de cum am ajuns .. oricum , apa era f tulbure . La tiganasi la baraj nu se putea da , ptr ca se deversa prin toate portile .. Am inteles ca s-au prins ieri vreo 6 somni mai jos de PF2 unde sunt stalpii aia inalti de tensiune , somni intre 3..5 kg pe buchet de rame .
Pe la ora 2 am plecat spre casa multumiti de "capturi" :))
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 24 Mai 2010, 19:50

bravo voua :)) mai incercati................. :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”