CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 18 Mai 2010, 10:49

sorprodan scrie:problema e ca ma duk la pescuit mai mult singur nea SEBASTIENE asa ca nu are cine sa stea cu camera pe mine asa ca atunci cum ajung acasa iese si poza :))
sa intelegem ca esti un singuratic? :)) baga bre un trepied in husa pt lansete si sudeaza un temporizator pe aparatul foto,tac pac ai rezolvat problema :D .tare de tot salaul ,no ala da peste.cred ca te am mai felicitat pt el si in alt context.fire intinse si mare grija la folosirea emoticonurilor cat si la ortografie.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 18 Mai 2010, 10:52

da o sa-mi montez un suport in cap sa tina camera ca sa filmez si drilul va promit treaba asta numa sa nu cad in namol cum am cazut , ca se duca dracu filmarea :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 18 Mai 2010, 10:53

da o sa-mi montez un suport in cap sa tina camera ca sa filmez si drilul va promit treaba asta numa sa nu cad in namol cum am cazut , ca se duce dracu filmarea :O
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mai 2010, 15:45

..deci PRODAN,zi-ne si noua la ce a intrat frumusetea aia de peste,unde si cand??Hai da-ti drumu ,vorba lui nea Ion,ce blinkerul meu ,doar suntem colegi ...
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 18 Mai 2010, 15:49

ma nea COSMINE sa-ti zic lu matele taraseania ce-am patit-o eu ca salaul ala ? =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mai 2010, 15:53

ABIA ASTEPT nea PRODANE..
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 18 Mai 2010, 16:06

eram la pietraoaie in bot la dunare la C 0 ca acolo e cota o unde baga apa pe canalul de irigatii, ma frate vin niste baieti de la craiova cu o barca cu sonarul se uitara se uitara si se postara langa noi acolo in bot eram eu cu un prieten , cum prideam moaca de somn asa prindeam ba frate . ei se baga in pitroaie si da la caras ba frate la caras in carlig la somn dar nu d-ala mic era mai mare de palma , eu hot hopa langa om ma uitai la montura cum era facuta cu doua ancorele etc.....statura frate aia in 10 m patrati toata noaptea cu ochii pe doua lansete ,,,,,si cucu nimic nu luara nimic. dis de dimineata se urcara in barca si vasti plecara . eu nebun cum sunt luai o lanseta si o bagai acolo , pusei un clopotel pe ea si plecai in locul meu :!! ma dupa ceva timp mi se paru mie ca se aude ceva ba ce dracu mai veni cineva si da cu clopotei? :-??uitasem de lanseta aia si nu prea se auzea ca sarea avatul curgea apa ~x( e ma frate acu sa te tii , cind ma duc tragea de ea ca de dracii il gesisera pe salau lua fir la greu si dai nene ca e anafor si dai si dai usor sa nu rupa ca erau pitroaie minciog cucu ca era dincolo ~x( ajotorul meu trecuse dicolo si dadea la avat strigai la el ba frate , o lua ba frate ala la fuga de rupea pamantul =D> si eu dai si dai am grezut ca e somn dar la mal uimire :-/ cand ai vazui spinarea neagra ai trasei intre doua pitroaie si ma urcai pe el ca pe porc 8-> numai decat veni si prietenul meusi zice: ca dracu ai ba de tipi ?e cand vazu soprla :-B de amuti si incepu sa topaie de bucurie :-h
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 18 Mai 2010, 16:13

Deci sa inteleg ca a intrat la caras .Faina patanie ,inseamna ca esti norocos frate ---<>< si inca ceva zi-mi pe nume ,ca doar n-oi fii mult mai batran ca tine .Merci.
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 18 Mai 2010, 17:20

ok COSMINE acu nu am timp ca am treba in solar dar o sa-ti mai zic una tot cu un salau de 5 kg care s-a prins de un carasel de la undita la dunare l-a luat in gura si nu i-a mai dat drumul el salaul =)) find neagatat de carlig :-B
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 20 Mai 2010, 09:35

Sa traiesti nea Ion ,mata ce zici daca apa va fii ridicata si tulbure va trebui dat mai tare pe somn ,ca la crap nu stiu zau ,adevarul este ca eu niciodata nu am fost in Delta pe apa tulbure si ridicata ,daca ai fost zii ceva ,ce trebuie facut..??
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 20 Mai 2010, 10:07

cosmin mihut scrie:Sa traiesti nea Ion ,mata ce zici daca apa va fii ridicata si tulbure va trebui dat mai tare pe somn ,ca la crap nu stiu zau ,adevarul este ca eu niciodata nu am fost in Delta pe apa tulbure si ridicata ,daca ai fost zii ceva ,ce trebuie facut..??
......................................................................................................................................
Ma,,, pe ape mari,,acum are si apa o temperatura buna,,,pesti umbla pe linga mal,,in zonele cu prag,,eu aruncam la 5,6 m max ,poti avea surprize sa o ia si crapul,,ce daca e tulbure,,,de caras si somotei,astia ar trebui sa traga,normal,,,singura problema e sa nu fie apa tulbure rau tare,,,eu ma duc la o testare saptamina viitoare,,cind probabil cota va fi cu 1m mai mare decit acum ,,sa vad cit va fi de tulbure,,,o sa va spun ce si cum.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 20 Mai 2010, 10:19

Nea Ioane, stii si dumneata ca sansele sunt slabe. Si daca o ia crapul este exact cum ai zis: "surpriza"
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 20 Mai 2010, 13:27

eu cred ca o v-a lua si crapul daca-i este foame :-q
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 20 Mai 2010, 18:26

Multumesc ,totusi mai sunt 3 saptamani ,poate vremea se va indrepta si vom avea si surprize...de crap vreau sa zic.
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 20 Mai 2010, 21:20

stai Cosmine linistit ca pana atunci se limpezeste,chiar daca e mare nu e asa problema,tulbure sa nu fie,daca totusi e tulbure axeaza-te pe somn,pt alte specii sansele tind spre 0,da te bagi si tu pe la o stiuca prin vreun canal tot scoti de'un bors :D !

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”