CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 13:31

Miine dimineata sa nu mincati nimic, astia de pescuiti dupa silure si carp,,ca viu sa va impartasesc ,,,sa va mearga bine anul asta pe girla,,si va fac si o ,festanie ,,sa se atinga CRIZA de voi ,,cum se atinge ,,apa de gisca
Ba sa nu fiti spurcati , miine dimineata,, ca se intoarce descintecele impotriva voastra,,,si ajungeti la pierzanie.
Si nu va mai salveaza nici NEPRIHANITA

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 14:03

asa asa zii mai departe =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 14:08

Sebastian veterane ?bucura-ne si noua ochiul cu ceva capturi :-??
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 17 Mai 2010, 14:33

sorprodan scrie:Sebastian veterane ?bucura-ne si noua ochiul cu ceva capturi :-??
Are ,are prietene stai linistit...
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 17 Mai 2010, 15:16

sorprodan scrie:Sebastian veterane ?bucura-ne si noua ochiul cu ceva capturi :-??
incearca sa iti folosesti ambii ochi,si vei gasi,asta numai daca nu faci parte si tu din categoria celor care din comoditate[lene]ignoranta sau posibil invidie nu citeste tot ce se scrie sau s a scris pe topicurile dedicate.mai ales ca,eu, si mai cunosc citeva persoane , ;) .postam aici nu din dorinta de a epata ,sau mai rau de a poza in campioni ai recordurilor piscicole ,ci din veneretie si respect pt coltul de rai care este delta dunarii. cauta si cerceteaza. ;)

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 17 Mai 2010, 16:21

Am citit cam toate postarile referitoare la Dunare si Delta DunariI, inclusiv topicul Sulina. Sunt cam aceiasi pescari prezenti in aceste subiecte. Nota bene este ca se posteaza civilizat, cu glumele si informatiile de rigoare. Diferenta de varsta dintre noi dispare odata cu scopul urmarit, adica prinderea, evaluarea si imortalizarea foto sau video, a exemplarelor de TOP si in special a imaginilor pe unde pescuim. Dar...cred ca nici unul dintre noi nu pescuieste in aceleasi locuri cu ceilalti, la aceleasi metode si la aceleasi momeli. Unii dau la buturugi, altii pe intinsura, unii la guri de varsare, altii la praguri, unii in curentul apei altii la ape molcome sau linistite. Deasemenea prezenta noastra acolo este cu totul si cu totul diferita, in functie de timp liber, de anotimp, de lunile anului, concediu de odihna, riverani sau nu la Dunare, (ex Marius care are control permanent la cote, specii si momente prielnice). Momelile folosite sunt deasemenea f. foarte divesificate, cu toate ca urmarim in mare aceleasi specii: crap si somn, cu mici exceptii. La un pescar in locul lui merge lipitoarea ,la altul pestele viu, broscuta, ramele coropisnita etc. etc. Aici mentionez, ca nu cred sa treca pestele pe langa broscuta si ataca coropisnita, dar este o parere personala,ignorati-o . Am facut aceasta postare in dorinta evidenta de a tine permanent legatura, cel putin virtual si sunt sigur ca toti avem de castigat intr-o masura mai mare sau mai mica. Sustin in continuare curentul acesta de comunicare si va asigur ca cel putin eu am avut multe raspunsuri din partea voastra la lucrurile nestiute sau ignorate de mine. Nota bene pentru noi este si faptul ca avem in mijlocul nostru, acea persoana care are puterea sa alunge spiritele rele, sa invoce binele si puterea Divina creand un zid benefic in jurul nostru. :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 19:16

\nea sebastiane zii bre pe care topik sa caut ca :)) se invart ochii-n cap ca busola de atata cautat
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 19:52

sorprodan scrie:\nea sebastiane zii bre pe care topik sa caut ca :)) se invart ochii-n cap ca busola de atata cautat
....................................................................................................................................
Mai Sorpodane ,,,cum dracu prinzi ma crap ?,,,ca vad ca nu ai orientare deloc in teren, (EU CRED CA TE CAUTA EL PE TINE, PE DUNARE,CUM TE VEDE ZICE ,,,HAI BA CA A VENIT SORPODAN,,,,PA EL) ,,,pai unde sa cauti ?,cauta pe topicul creat de seby,,doar nu oi cauta la CANALU 5
Ia topicul de la inceput,,

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 20:02

pai am catat bre ce sa vad? ceva mocotei marlite :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorinbv » 17 Mai 2010, 20:14

nea paun filmuletul ,, intalnirea coiotilor batrani" e facut pe sf. ghe? misto filmuletele cu arsenalul, pesti eliberati, drill-uri.....misto.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 21:16

sorprodan scrie:pai am catat bre ce sa vad? ceva mocotei marlite :-@
Mai Sorpodane ,,,traitiar familia,,,pai ce se vede ,acolo ,,aia e,,seby are vreo 2 topicuri,,alea sint.
Da tu,,daca adunam toate postarile tale ,,pe forumul asta ?,,nu cred ca se aduna un sfert de coala A4 ? (da nu sfaturi,alte figuri,ca prinzi,ca faci,ca dregi,dar cum? e secret ,mucles,nimeni nu a vazut ,nimeni nu a auzit) ,de poze,clipuri,nici nu am curaj sa te mai intreb.Ai picat asa din cer,,zici ca tu dai doar dupa crap mare ,,,si ca prinzi crap mare ,,la tine crapi prinsi de 15kg intra la normal ,da sa moara mama daca am vazut ,macar un caras ,pozat sau filmat de tine ,,si sa zici ,,,bai papagalilor asta e prins de mine.
Sfinte Ioane Botezatorule,,lumineazai tu mintea robului SORPODAN (zis si spaima crapului ) si adul pe calea cea dreapta, ca prea ne abureste,,ca la Craiova ,,spunei tu Sfinte Ioane Botezatorule,,ca aceia ce mint si inseala vor avea mutatia de flotant in IAD ,si nu va mai putea sta in compania colegilor de forum,care tea adoptat vrei nu vrei.
Ma ,,pai tu de calic si secretos ce esti ,,nu ai vrut sa ne spui nici de unde scoti rima neagra,ce dracu sa mai zic atunci,,ca parca noi nu stim,de unde se scoate,,da asa ca gest,,ca asa iti dai seama de om.Ma iei pe mine ca daca eu nu am prins un crap ca tine de nustiu cite kile ,vezi doamne ca nu am experienta ta da mare pescar,,,ba eu nu mai respund la postarile tale ,,ajunge m-am saturat ,nici nu stiu la ce categorie sa te incadrez,ca om,ca ai multe calitati,da numai dastea nasoale.
Ultima oară modificat 17 Mai 2010, 21:21 de către Paun Ion, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 21:18

sorinbv scrie:nea paun filmuletul ,, intalnirea coiotilor batrani" e facut pe sf. ghe? misto filmuletele cu arsenalul, pesti eliberati, drill-uri.....misto.
Da bre pe Sf.Gheorghe sint facute aproape toate
Sa traiesti

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 17 Mai 2010, 21:20

sorinbv scrie:nea paun filmuletul ,, intalnirea coiotilor batrani" e facut pe sf. ghe? misto filmuletele cu arsenalul, pesti eliberati, drill-uri.....misto.
Mai vizioneaza prietene ca ai ce.....sunt sigur.
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorinbv » 17 Mai 2010, 21:32

vizionez, citesc..nevasta-mea zice ca am luat-o razna cu delta asta. nu erau probleme daca nu erau aia mici ca mai vor sa se mai joace si cu mine :D .ma uit pe filmulete sa-mi dau seama pe unde sunt locurile(caut pe google earth), ma uit atent la monturi (imi place sa experimentez cat mai multe cand stau pe ,,girla" si nu mai trage). vreau sa ma duc cu tata pe sf. ghe(nu mai el e vinovat de microbul asta :)) ) si vreau sa fiu cat mai documentat. am gasit si filmuletul ala cu locurile..ce sa mai zic am citit si eu cat m-au lasat crocodilii(copiii) <:-P

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 21:50

sorinbv scrie:vizionez, citesc..nevasta-mea zice ca am luat-o razna cu delta asta. nu erau probleme daca nu erau aia mici ca mai vor sa se mai joace si cu mine :D .ma uit pe filmulete sa-mi dau seama pe unde sunt locurile(caut pe google earth), ma uit atent la monturi (imi place sa experimentez cat mai multe cand stau pe ,,girla" si nu mai trage). vreau sa ma duc cu tata pe sf. ghe(nu mai el e vinovat de microbul asta :)) ) si vreau sa fiu cat mai documentat. am gasit si filmuletul ala cu locurile..ce sa mai zic am citit si eu cat m-au lasat crocodilii(copiii) <:-P
Ce sa facem bre,,mai trancanim ,sa mai treaca timpul si criza,,cred ca o sa trancanim pina neo sari capacele,cu criza asta,,ca de nu era ea,,mai dadeam si noi cu sapa,cu grebla
dar cu girla ,,e alta treaba ,,,trebuie sa fi acolo ,,real,,aia e cea mai buna documentare,in teren,aici daca ai rabdare mai inveti cite ceva ,,dar nu de la toti,,uni sint mai deschisi,uni sint spectatori,uni stiu multe dar nu spun nimic,alti nu stiu nimic dar se dau ca stiu,dar tot nu ai ce afla de la ei,si tot asa,trebuie sa ai filtre bune tare,sa selectezi informatia de abureli,de mistouri,si fel de fel de replici.dar lasa ca e bine si asa ,,nici nu stiu cum a trecut iarna asta grea tare ,in compania acestor oameni asa cum sint ei ,,si buni si rai,sa ne tina dumnezeu sanatosi.
Miluiestei tu IOANE BOTEZATORULE pe credinciosi tai cu pacatele lor cu tot,,AMIN

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”