CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 16 Mai 2010, 22:24

Costine eu am intrebat una si tu zici de alta ,sapoi care lanseta mea este diferenta intre coro de gunoi si aia de balta??
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 16 Mai 2010, 23:00

dunareanu scrie:sau cel mai bine merge cu mate de mort proaspat =)) ,bai fratilor mai lasati legendele astea,nu uitati ca somnul e un peste rapitor,doar daca nu gaseste altceva se baga si la imputiciuni,supermane asculta la mine,la clonc cea mai buna momeala e carcaletele rama + coropisnita,e imbatabila,de pe mal e carasul,se ancoreaza bine o varga de vreo 6 m si se tine carasul la suprafata apei cat sa faca balaceala,metoda asta numai noaptea :!:, ziua pe lansete merge f bine coropisnita insa nu de gunoi,trebuie coro de balta,atentie,cu cele de gunoi stati mult si bine,
...................................................................................................................................

Raspunsul lui Dunareanu contine si cele mai multe adevaruri ,,,,,si cele mai multe capcane
Ca sa va ajut si eu putin,,,De 1 Iunie va fac o festanie, de deschidere de sezon,,pina atunci ,,pun pe cineva sa care apa la morminte,,zi de zi.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 16 Mai 2010, 23:39

de ce bre nea DUNARENE numa pe varga ca se da cu caraselul viu la suprafata si cu lanseta =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 16 Mai 2010, 23:45

cosmin mihut scrie:Costine eu am intrebat una si tu zici de alta ,sapoi care lanseta mea este diferenta intre coro de gunoi si aia de balta??
..........................................................................................................................
Aia de balta ,,traverseaza Dunarea pe la fund ,,cu tigarea in gura

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 10:00

nea IOANE cu carligul infipt in suba :!! nu cu tigara bre...... =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 17 Mai 2010, 10:08

dunareanu scrie:sau cel mai bine merge cu mate de mort proaspat =)) ,bai fratilor mai lasati legendele astea,nu uitati ca somnul e un peste rapitor,doar daca nu gaseste altceva se baga si la imputiciuni,supermane asculta la mine,la clonc cea mai buna momeala e carcaletele rama + coropisnita,e imbatabila,de pe mal e carasul,se ancoreaza bine o varga de vreo 6 m si se tine carasul la suprafata apei cat sa faca balaceala,metoda asta numai noaptea :!:, ziua pe lansete merge f bine coropisnita insa nu de gunoi,trebuie coro de balta,atentie,cu cele de gunoi stati mult si bine,
bre nenicule eu nu contest eficienta momelilor enumerate de tine ,insa stilul meu de pescuit la somn este altul date fiind conditiile[nu am barca disponibila deci implicit si cloncul pica]pescuiesc exclusiv de pe mal ,si cind agat carasi in cirlig nu folosesc vergi asa lungi ca sal tin la balaceala la suprafata,am alte metode.in concluzie cloncaieste tu linistit cu asa ceva si in stilul tau ,ca am vazut din poze ca numa monstrii scoti :D ,iar eu o sa ma rezum la ceea ce stiu si cunosc ca imi merge bine asa.tare aia cu corop.de gunoi si aia de balta ,uite si eu inclin mai mult pt lipitori cu facultate decit inspre alea cu postliceala,e mai tari. =)) =))

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 10:15

eu cred ca tre sa zica ca au alt gust fata de cele de gunoi alea de balta etc,,,, :-@
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 17 Mai 2010, 10:25

La alea de balta le pui montura in spate si un GPS in frunte si le dai directie, si vor duce singure montura intre mustatile monstrului.. :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 10:28

Bai nene eu cred ca cel mai bine e,,,cind plecati pe girla sa dati pe la mine (sau eventual ,va trimit prin DHL) sa dau cu niste aghiazma pe momeli,pe lansete,ii pupati si aripile si ce vreti voi, lui NEPRIHANITA si garantez reusita 100% (dar prin DHL va alegeti doar cu aghiazma) ,sau vo dau pe NEPRIHANITA cu voi sa va indrume pe cararile secrete ale lui sillure si ale lui her.carp.Ca ,,,caile acvatice sint periculoase ,necunoscute,si NEPRIHATITA va indruma bine (cacofonia e bine venita in context,,abia aveti si voi mai mult noroc).

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 11:10

ne omori de tot , nu vezi ce nosolie de vreme bre afara mai bine baga un descantec de indreptare a vremii =))
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 17 Mai 2010, 11:26

Suntem doar in 17 Mai ,mai este vreme sa se indrepte ,dar totusi ar fii binevenita o astfel de predica ,si eventual de scadere rapida a apelor pe Dunare,ca la ce marime are in prezent nu stiu zau cat va mai putea sa scada pana la deschidere...si atunci venim la vorba lui Costin,hallo somn ,Pa crap...
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 17 Mai 2010, 11:32

da e vreme se somn d-ala de casa ~x(
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 17 Mai 2010, 11:39

ba baieti,se vede ca nu prea ati pescuit la peste mare :-@ experienta canci,se vede dupa postarile voastre,Cosmine tu fa cum iti zic eu si n-o sa regreti,fii atent,pe drumul dintre Braila si Tulcea inainte de intrarea in Isaccea chiar inainte sa urci dealul,este o vulcanizare unde au coropisnitze scoase din balta,sant galbui si cu abdomenul mai scurt si bont,fata de cele de gunoi care au abdomenul lunguiet si maro inchis,sa iei marimi mijlocii, nu te arunca la cele cu aripi ca in perioada asta nu le mananca,nu ma intreba de ce ca nu stiu,lasa-i pe altii sa dea cu sorici de porc sau fudulii de vitel,in fond incercarea moarte n-are =)) !

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 17 Mai 2010, 12:22

dunareanu scrie:ba baieti,se vede ca nu prea ati pescuit la peste mare :-@ experienta canci,se vede dupa postarile voastre,Cosmine tu fa cum iti zic eu si n-o sa regreti,fii atent,pe drumul dintre Braila si Tulcea inainte de intrarea in Isaccea chiar inainte sa urci dealul,este o vulcanizare unde au coropisnitze scoase din balta,sant galbui si cu abdomenul mai scurt si bont,fata de cele de gunoi care au abdomenul lunguiet si maro inchis,sa iei marimi mijlocii, nu te arunca la cele cu aripi ca in perioada asta nu le mananca,nu ma intreba de ce ca nu stiu,lasa-i pe altii sa dea cu sorici de porc sau fudulii de vitel,in fond incercarea moarte n-are =)) !
incercarea moarte nu are ,moare cine incearca :D .parca il si vad pe somnul sculat din gropan de sunetul cloncului ,cum da bot in bot de corop.de gunoi si face pfffff stramband din nas ,si pleaca dezamagit.mai sefule mai mult ca sigur ca experienta noastra de dunare e canci pe linga a ta,insa te asteptam cu ceva concret[marimea capturilor postate de tine e cam identica cu marimea pestilor pe care eu ai folosesc drept momeala :D ] ca de vbe ne-am cam acrit cu toti ,si destul va vedem toata ziua la tv cum va raciti gura de pomana :-q

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 17 Mai 2010, 13:07

sebastian scrie:
dunareanu scrie:ba baieti,se vede ca nu prea ati pescuit la peste mare :-@ experienta canci,se vede dupa postarile voastre,Cosmine tu fa cum iti zic eu si n-o sa regreti,fii atent,pe drumul dintre Braila si Tulcea inainte de intrarea in Isaccea chiar inainte sa urci dealul,este o vulcanizare unde au coropisnitze scoase din balta,sant galbui si cu abdomenul mai scurt si bont,fata de cele de gunoi care au abdomenul lunguiet si maro inchis,sa iei marimi mijlocii, nu te arunca la cele cu aripi ca in perioada asta nu le mananca,nu ma intreba de ce ca nu stiu,lasa-i pe altii sa dea cu sorici de porc sau fudulii de vitel,in fond incercarea moarte n-are =)) !
incercarea moarte nu are ,moare cine incearca :D .parca il si vad pe somnul sculat din gropan de sunetul cloncului ,cum da bot in bot de corop.de gunoi si face pfffff stramband din nas ,si pleaca dezamagit.mai sefule mai mult ca sigur ca experienta noastra de dunare e canci pe linga a ta,insa te asteptam cu ceva concret[marimea capturilor postate de tine e cam identica cu marimea pestilor pe care eu ai folosesc drept momeala :D ] ca de vbe ne-am cam acrit cu toti ,si destul va vedem toata ziua la tv cum va raciti gura de pomana :-q
..................................................................................................................................
La aia la vulcanizare are coropisnite Dunlop si Michelin ,,ajutale tu SFINTE IOANE BOTEZATORULE sa umble echipati corespunzator,pe calea apelor,echipati cu lanturi antiderapante,,,sa il poata trage pe SILLURE din adincuri.Doamne miluieste,Doamne miluieste ,In numele tatalui al fiului al sfintului duh AMIN

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”