CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 15 Mai 2010, 16:22

Mai poate ca o fii baimarean fecioru ,si o sa te trezesti cu el in magazin,si dupa ce pleaca de la tine va trebui sa-ti bagi repede marfa ,ca-ti goleste tot si ramai cu stoc zero.... :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 15 Mai 2010, 17:50

Cosmine, e craiovean fecioru`, da poate are bunici p`acilea :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 15 Mai 2010, 18:22

da mai bine n-as avea vreo gagica , =)) p-acolo a? la astea nu va sta gandul [-x
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 15 Mai 2010, 18:23

pt cine merge la somn in delta in Iunie trebuie sa stie ca e cea mai buna perioada pt somn,daca exista posibilitatea de clonc a pus-o,ca momeala carcalete de rama cu coro' !

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorinbv » 15 Mai 2010, 18:27

pe chilia imi puteti spune si mie o zona pe unde ati pescuit?

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 15 Mai 2010, 18:49

dunareanu scrie:pt cine merge la somn in delta in Iunie trebuie sa stie ca e cea mai buna perioada pt somn,daca exista posibilitatea de clonc a pus-o,ca momeala carcalete de rama cu coro' !
Costine, nu baga oamenii in penal... Pai cloncul e cam interzis pe la noi... Doar pe ucraineni i-am vazut practicand.
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorin1362 » 15 Mai 2010, 19:11

sorinbv scrie:pe chilia imi puteti spune si mie o zona pe unde ati pescuit?
Tizule, din Tulcea pana la Pardina sunt nenumarate locuri in care ai acces cu masina. Drumul este de-a lungul bratului Chilia. Am vazut multe tabere in zona. Eu am pescuit pe Ostrovul Tataru, la Chilia Veche. Acolo am prieteni si acolo cunosc bine locurile. Numai ca mai trebuie sa stii un aspect, pana pe Tataru sunt cam 90 km (din Tulcea) si iti trebuie masina nu jucarie... :)) .
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 15 Mai 2010, 19:20

Am vazut si eu unu anul trecut ,trecea cu barca asa dusa de curent si tot cloncanea ,l-am intrebat daca are ceva rezultat ,nimic ,in ceea ce priveste luna iunie Dunarene,eu voi fii acolo dar pe mal Sf. Ghe.,la Nufaru...la crap in special,dar voi fii pregatit anul asta si pentru somn ,gratie informatiilor culese de pe la voi (merci Sebi),sper sa am ceva rezultate notabile la somn ,anul trecut in iunie am avut un mare rateu .Anul asta sper sa-l punctez .Fire intinse celor care merg la scrumbie ... ---<>< ---<>< ---<>< Si ptr. feciorul nostru gagicar ,ii cam mare distanta de la Craiova la B.M. :))
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 15 Mai 2010, 19:59

nu stiu daca e interzis Sorine,eu cel putin nu stiu de asa ceva,pai ce dracu se pescuieste la clonc peste tot in Europa,pe Dunare sant cloncari peste tot,sincer n-am auzit de asa ceva, o fi vreun ordin idiot ca la astia te astepti la orice ineptie,dar sincer ,ma indoiesc de asa ceva,poate pe Chilia unde e raduta jupan sa de-a vreun ordin intern !

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 16 Mai 2010, 09:35

dunareanu scrie:pt cine merge la somn in delta in Iunie trebuie sa stie ca e cea mai buna perioada pt somn,daca exista posibilitatea de clonc a pus-o,ca momeala carcalete de rama cu coro' !
Costine ce inseamna carcalete cu coro ?Explica vreau sa merg foarte dotat ptr. somn .Am zis ca o sa iau vreo 2 peturi de 5 kg.cu sange si vreo 4-5 plamani de porc sa folosesc momeala ptr. JUPAN ,tu ce parere ai???
MERCEDES S

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 16 Mai 2010, 15:13

Rame cu coropisnite = carcalete cu coro ! Cica e tare bune, la somn in Delta Dunarii !!!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 16 Mai 2010, 16:45

craparulsef scrie:Rame cu coropisnite = carcalete cu coro ! Cica e tare bune, la somn in Delta Dunarii !!!
mai bine zis somotei,ca ala mare la mustati haleste ceva mai consistent[exceptiile intaresc regula-vorbesc de aia peste 20kg] :D si ca sa citez un clasic in viata-,,parerea mea,, :)) :))

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorinbv » 16 Mai 2010, 18:19

plamanii de porc treb. lasati sa se strice un pic si apoi ii bagi in carlig?

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 16 Mai 2010, 19:30

sau boboci de rata,,,,,,,,,,,,,, :-q
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 16 Mai 2010, 20:22

sau cel mai bine merge cu mate de mort proaspat =)) ,bai fratilor mai lasati legendele astea,nu uitati ca somnul e un peste rapitor,doar daca nu gaseste altceva se baga si la imputiciuni,supermane asculta la mine,la clonc cea mai buna momeala e carcaletele rama + coropisnita,e imbatabila,de pe mal e carasul,se ancoreaza bine o varga de vreo 6 m si se tine carasul la suprafata apei cat sa faca balaceala,metoda asta numai noaptea :!:, ziua pe lansete merge f bine coropisnita insa nu de gunoi,trebuie coro de balta,atentie,cu cele de gunoi stati mult si bine,

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”