CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorinbv » 14 Mai 2010, 21:27

pe 26 iulie ma duc si eu in delta. as prefera zona lui sebastian dar as vrea un om de incredere la care sa las masina si sa ma duca cu barca.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 14 Mai 2010, 21:42

sorinbv scrie:eu am gasit lipitori cu 0.7 lei. este acceptabil pretul?
Sorine, 1 (una tigara) costa 0,5 ron si o fumezi in 4-5 min si iti ataca sanatatea si nu ramane nici fumul. Cred ca o lipitoare daca o pui cum trebuie si o lansezi in locul porivit si esti meserias sa scoti pe mal pe cel care o ataca, iti creeaza o amintire placuta pentru multi ani. Asta binenteles ipotetic. La noi sunt 1,5-2 roni buc., Si asta in contextul ca nu prea sunt cerute de multi pescari, dar sa fie solicitate... cred ca ar ajuge mai sus ca pret.
Sa te transporte cu barca (gluma) :))
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 14 Mai 2010, 21:57

Servus Iorgule ,da esti anti tutun dupa cum vad eu,stii ceva ,eu niciodata nu am incercat la lipitori ,dar acum in iunie vreau sa incerc ,m-a ambitionat Sebi...,eu sunt mare pipas...spre marea mea parere de rau .
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorinbv » 14 Mai 2010, 22:16

incerc sa ma las de fumat ( e a 3 incercare sper sa reusesc) dar lipitori tot iau, nu stiu cate, dar sigur tipul o sa-mi faca o oferta buna ca e criza nu?

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de iorgu » 14 Mai 2010, 23:07

cosmin mihut scrie:Servus Iorgule ,da esti anti tutun dupa cum vad eu,stii ceva ,eu niciodata nu am incercat la lipitori ,dar acum in iunie vreau sa incerc ,m-a ambitionat Sebi...,eu sunt mare pipas...spre marea mea parere de rau .
Cosmine, te dezamagesc, fumez aproape doua pachete pe zi, mai si ciugulesc o palincuta si nu prea am viata sportiva :)) Te rog sa dai la lipitori din cel putin doua motive : cel putin pentru somn (nu exclude nici crapul) sunt atractive si, ele au un timp mai indelungat de vitalitate in carlig, fata de alta momeli vii. Au fost cazuri si nu rare, cand lipitorile puse au trait mai mult decat un peste viu, vorbesc in numele meu. Incearca macar la o lanseta pe toata perioada cat stai acolo. In rest numai si numai de bine :-h
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 15 Mai 2010, 02:41

Sorin din Brasov, sper ca vorbesti de lipitorile negre de pamant si nu alte "specii". 0,7 ar fi un pret bun.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 15 Mai 2010, 07:15

baieteilor si fetitelor,hoooo,dati inapoi,derulati in spate, nu sariti :D pretul corect la lipitorile verzi este de 0.5lei[nu vb de tulcea] cel putin acesta este pretul cu care le vand eu in magazin,iar pt cele negre eu este de 1.5lei maxim2lei.oricum sfatul meu este sa le procurati din timp de oriunde altundeva ,decit TULCEA[sensul giratoriu] :-q

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 15 Mai 2010, 08:18

lipitorile negre le puteti gasi in natura ,tre numai sa stii unde sa cauti
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 15 Mai 2010, 08:21

Hai ma Seby ca dracu nu e chiar asa de al dracu,,,la sensul girator la Tulcea ,,,pe strada catre deal,unde sint mai multe magazine cu momeli,e concurenta si preturile nu sint asa mari,,eu la ultima iesire am luat cu 10 ron, o cutie tapana cu rima neagra si 5 coropisnite ,mie unu mi sa parut rezonabil,pentru o iesire de 3 zile sa ajuns momeala.Bine coropisnitele ,,ai sanse sa le toace la rapid,maruntisul,,(pentru iesiri de lunga durata iti trebuiesc mult mai multe.Am invatat pe timpuri cum tinea unu coropisnitele ,taia teava de lumina din pvc,la vreo 7cm ,o incalzea la un capat si o turtea ,baga coropisnita cu capul inainte catre partea turtita, ii punea si o bucatica mica de cartof in fata ,sa aibe mincare,iar in spate ii punea un dop din cocean,,avea al dracu si o cartusiera de vinator,,si le infigea in locul cartuselor.Am folosit si eu metoda asta cu exceptia cartusierei,,e buna ,,nu se mai omoara intre ele,.Dar eu ma duceam cu furca la o gramada de gunoi si sapam acolo pina adunam cite vroiam.

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 15 Mai 2010, 08:25

asa e coropisnitele trebuie pastrate individual,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 15 Mai 2010, 09:03

sorprodan scrie:lipitorile negre le puteti gasi in natura ,tre numai sa stii unde sa cauti
in natuuuraaaaa?uau ce chestie :-/ .stiam de cele verzi ca sunt la aprozar si la farmacii,insa cu cele negre in natura....pai ia sa ma duc sa caut, ca si natura asta ,cat poate fi de mare?imposibil sa nu gasesc :D

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 15 Mai 2010, 09:09

Paun Ion scrie:Hai ma Seby ca dracu nu e chiar asa de al dracu,,,la sensul girator la Tulcea ,,,pe strada catre deal,unde sint mai multe magazine cu momeli,e concurenta si preturile nu sint asa mari,,eu la ultima iesire am luat cu 10 ron, o cutie tapana cu rima neagra si 5 coropisnite ,mie unu mi sa parut rezonabil,pentru o iesire de 3 zile sa ajuns momeala.Bine coropisnitele ,,ai sanse sa le toace la rapid,maruntisul,,(pentru iesiri de lunga durata iti trebuiesc mult mai multe.Am invatat pe timpuri cum tinea unu coropisnitele ,taia teava de lumina din pvc,la vreo 7cm ,o incalzea la un capat si o turtea ,baga coropisnita cu capul inainte catre partea turtita, ii punea si o bucatica mica de cartof in fata ,sa aibe mincare,iar in spate ii punea un dop din cocean,,avea al dracu si o cartusiera de vinator,,si le infigea in locul cartuselor.Am folosit si eu metoda asta cu exceptia cartusierei,,e buna ,,nu se mai omoara intre ele,.Dar eu ma duceam cu furca la o gramada de gunoi si sapam acolo pina adunam cite vroiam.
mai bre nea ioane :D eu inclin sa cred ca tu ai ceva buissiness cu aia din giratoriu,ai cota parte din vanzarile lor de ai tot ridici atata in slavi?pai cum sa fie ok 10 lei o cutie de rime negre cind acolo e patria lor si la mine in magazin sunt 5 lei cutia?de restul momelilor ce sa mai vorbesc [-x :-q .si da coropisnitele se pastreaza cel mai bine individual[separat]sau impreuna in galeata mare cu mult pamint dupa ce in prealabil li se ard extremitatile din fata cu care sapa si cu care se omoara intre ele[asa mai plastic spus]

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 15 Mai 2010, 09:32

sebastian unde ai magazinul de pescuit ? poate dau si eu o fuga pe la matale daca ai preturi bune fratioare :-B
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Sebastian » 15 Mai 2010, 09:39

sorprodan scrie:sebastian unde ai magazinul de pescuit ? poate dau si eu o fuga pe la matale daca ai preturi bune fratioare :-B
pai... :-? scrie si in prezentarea mea .in status, in avatar,in unele postari.dar pt tine ca te simt asa cu banu pe tine ,ma repet ,in BAIA MARE,mai exact in locul de unde se da ora exacta pt Romania :D te astept ;)

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de sorprodan » 15 Mai 2010, 12:03

am sa vin cu siguranta ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
**==
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”