Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 06 Mai 2010, 21:25

pharaoh scrie:Pai cine-ti poate indica cu exactitate un loc? nu prea ai cum. E suficient sa stii zona si odata ajuns acolo iti alegi locul in functie de preferinte. Nea Ion Paun a pus chiar un filmulet cu multe locuri de pescuit chiar pe bratul Sf. Gheorghe. Chiar si eu am pus poza de pe google earth cu locatia unde merg de regula...ce sa mai zic de sebastian care a descris in amanunt zona unde campeaza el de obicei intr-un foarte stufos si citit topic. Cat de concret vrei?
multumesc!am citi cu atentie(atat cat se poate cu 2 copii mici care ma trag de nadragi) si am gasit filmuletul lui nea Ion Paun. imi pare rau ca nu am gasit poza ta si locul lui sebastian. dar ma multumesc cu atat. multumesc oricum!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de pharaoh » 06 Mai 2010, 22:25

I Fish. Therefore I am.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 07 Mai 2010, 14:50

davidnicolaie scrie:salutare eu acum am venit de la bela.si am luat un amur lka 4 kg si o trasatura de crap ratata.noaptea nu merge nimic.si la pluta vre-o 3 kg carasel si rosioara .eu o consider o partida buna m-am distrat la pluta enorm am luat multe regine si le-am dat drumul
unde mergeti la sfarsitul saptamani

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 09 Mai 2010, 19:05

nimeni nu zice nimic se pare ca poate unii sunt la peste

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 10 Mai 2010, 13:03

am fost de sambata pana duminica la bela si am luat numai caras la pluta vreo 3 kg m-am distrat macar asa ca in rest nici un peste la fund nimeni ,nu luase nimic .asta e poate data viitoare .voi ce ati facut astept vesti

Avatar utilizator
Razvan_Bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 01 Iul 2009, 17:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Razvan_Bv » 10 Mai 2010, 14:18

Sambata, 6 ciortani de la 1.5-3kg, foarte bataiosi ,plecari in forta si vreme buna! o partida perfecta pt a-ti "incarca bateriile" dupa o saptamana de munca. ;)
Prinzi...Fotografiezi...Eliberezi

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 10 Mai 2010, 17:32

Razvan_Bv scrie:Sambata, 6 ciortani de la 1.5-3kg, foarte bataiosi ,plecari in forta si vreme buna! o partida perfecta pt a-ti "incarca bateriile" dupa o saptamana de munca. ;)
Pe ce balta??

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 12 Mai 2010, 13:54

Ce liniste....Linistea dinaintea furtunii...
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 12 Mai 2010, 20:11

la popescu nu am luat decat doi carasi (pe care i-am eliberat c&r :)) bineinteles). nu a mers deloc. asta e....poate data viitoare

Avatar utilizator
Dragosj
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 12 Mai 2010, 21:42
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Dragosj » 12 Mai 2010, 21:53

Salut colegi pescari,
Am fost duminica la San Paul langa Odorhei si am avut o zi pe cinste impreuna cu un prieten am avut cateva capturi notabile aprox 12 kg din care am retinut 3 buc la 7 kg,pe care i-a luat colegul meu.Merg de un an pe aceasta balta(chiar daca drumul ma omoara bv-san paul 100km)dar pot sa spun ca pana sa obtin abonament (acum 2 saptamani)pe balta 4 la Vadu Rosu era singura balta rentabila pt stilul de pescuit pe care il practic C&R.
Vineri am programata o partida de pescuit la vadu rosu si va tin la curent cum a mers.

Sa auzim numai de bine.
Viata a inceput in Apa !!!

Avatar utilizator
Bogdybad
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 13 Mai 2010, 14:19

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdybad » 13 Mai 2010, 14:24

Salutare la toti pescarii.

As vrea sa merg la pescuit cu 2-3 prieteni si as dori sa stiu un loc unde sa putem face un gratar si sa si pescuim in acelasi timp.
A si cel mai important sa nu fie foarte aglomerat (gen belin).

As vrea sa merg la Moacsa, a fost careva de curand pe acolo sau ati aflat ceva despre aceasta balta?

Multumesc frumos.

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 13 Mai 2010, 18:20

anu trecut am fost la moacsa foarte foarte des.dar numai la gratar..cu cortu.distractie.am vazut si pescari..unii kiar prindeau bine in ciuda faptului ca era aglomeratie..oamenii se scaldau in apa...probabil aqm,fiind mai rece nu prea e lume deci e propice pescuitului..fir intins!

Avatar utilizator
titu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 13 Mar 2010, 14:06

Re: Zona Brasov

Mesaj de titu » 13 Mai 2010, 22:27

Dragosj scrie:Salut colegi pescari,
Am fost duminica la San Paul langa Odorhei si am avut o zi pe cinste impreuna cu un prieten am avut cateva capturi notabile aprox 12 kg din care am retinut 3 buc la 7 kg,pe care i-a luat colegul meu.Merg de un an pe aceasta balta(chiar daca drumul ma omoara bv-san paul 100km)dar pot sa spun ca pana sa obtin abonament (acum 2 saptamani)pe balta 4 la Vadu Rosu era singura balta rentabila pt stilul de pescuit pe care il practic C&R.
Vineri am programata o partida de pescuit la vadu rosu si va tin la curent cum a mers.

Sa auzim numai de bine.
Prietene tin sa te anunt ca astazi la vadu rosu a-m avut o zi superba si satisfactie deplina cu capturi frumoase si ratari spectaculoase a-m avut o zi extraordinara a-m prins 6 buc cel mai mare de 7kg iar 5 buc antre 1,5 si 2 kg din punctul meu de vedere a fost o zi foarte buna VA DORESC FIRE INTINSE

Avatar utilizator
Bogdybad
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 13 Mai 2010, 14:19

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdybad » 14 Mai 2010, 09:36

adi.bogdan scrie:anu trecut am fost la moacsa foarte foarte des.dar numai la gratar..cu cortu.distractie.am vazut si pescari..unii kiar prindeau bine in ciuda faptului ca era aglomeratie..oamenii se scaldau in apa...probabil aqm,fiind mai rece nu prea e lume deci e propice pescuitului..fir intins!

Multumesc de ajutor.
O sa merg sambata pe acolo si o sa va spun ce am prins. :))
Sper ca macar sa am ceva trasaturi. :-B

Fir intins.

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 14 Mai 2010, 21:33

la belin (popescu) am inteles ca merge asta ca poate din cauza celor 1200 kg de crap bagate acum cateva zile?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”