Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 11 Apr 2010, 16:53

Nu se va suplimenta nici o taxa o sa ma descurc eu asa cum pot, sunt baiatmare dau din coate si ies eu in fata.
Multumesc SPORTIVILOR ADEVARATI care au inteles decizia mea.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
ady91
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Feb 2010, 13:04

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de ady91 » 11 Apr 2010, 17:38

Blondutule nea Marin nu se inchiriaza :)) , este omul de baza in aceasta echipa cu toate ca a dormit de vineri de la ora 21 pana sambata dimineata la ora 9 dar nu conteaza :)) . Fir intins ! **==

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 11 Apr 2010, 17:46

ady91 scrie:Blondutule nea Marin nu se inchiriaza :)) , este omul de baza in aceasta echipa cu toate ca a dormit de vineri de la ora 21 pana sambata dimineata la ora 9 dar nu conteaza :)) . Fir intins ! **==
Nu radeti ma de un om batran care oboseste repede si i sa mai aplecat saracu si de la pulpa aia de miel, ca mielu facea "bea bea" si el sa conformat :)) :)) :))
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de mausse26 » 11 Apr 2010, 18:00

Serban,vreau sa te felicit pentru organizarea concursului,pentru curajul de a intrerupe concursul si pentru taria de caracter de care ai dat dovada.Trebuie spus ca eu am dorit ca acest concurs sa aiba loc la data stabilita din motive egoiste si de acea i-mi fac public mea culpa si cer scuze tuturor celor care ne-au atras atentia asupra perioadei de desfasurare(de,experienta lor.....).Dincolo de vorbe raman faptele,de acea te felicit si te respect.Adrian Dinu standul 26.

Avatar utilizator
Ionut_pescar
senior
senior
Mesaje: 184
Membru din: 31 Mar 2010, 21:01
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Ionut_pescar » 11 Apr 2010, 20:25

La noi la standul 40 pestii prinsi aveau laptii perfect maturizati,cred ca a fost si asta un motiv pentru inactivitatea asta.E posibil sa fi intrat deja in bataie. :-?
CS CARP ZONE
Neguleasa Ionut Petrut

Avatar utilizator
Florin Ion
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 10 Apr 2010, 21:46

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Florin Ion » 11 Apr 2010, 21:06

Salutare,
Probabil ca toata lumea a fost dezamagita de faptul ca nu s-a prins peste (cred ca cei mai dezamagiti au fost organizatorii care cu siguranta si-au dat silinta ca totul sa iasa bine) si cred ca reprogramarea competitiei este un lucru binevenit.
Nu cred ca ar trebui sa uitam totusi ca pescuitul este un sport si nu ar trebui sa ne comportam tipic romaneste in sensul in care, daca ceva nu iese asa cum ne asteptam e musai sa gasim un vinovat....
Concluzionand, organizare ok, balta frumoasa, pestele...n-a tras... nu e nici prima si nici ultima oara cand se intampla ca pe o balta sa nu se prinda peste....
Fir intins !

Avatar utilizator
ady91
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Feb 2010, 13:04

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de ady91 » 11 Apr 2010, 21:31

Nu cred ca suntem la prima partida de pescuit la care nu am prins nimic.Pana la urma suntem pescari si stim de cand plecam de acasa ca poate prindem ceva sau poate nu prindem :)) ... sa ne mai bucuram si de natura,vreme si multe altele pe care le-am avut pe balta...

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 11 Apr 2010, 22:17

Ionut_pescar scrie:.E posibil sa fi intrat deja in bataie. :-?
Exclus, bataia e in mai, se va termina putin inainte de data reprogramarii, sau chiar atunci in functie de temperatura apei.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
razvan999
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 27 Apr 2008, 16:53

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de razvan999 » 11 Apr 2010, 23:05

din 4 bucati prinse pe standul 40 toti aveau solzi rupti si aripioare rupte, dar mentionez ca erau negriciosi si din ce am vb cu toti cei care i-au vazut nu pareau a fi din populari ci locatarii vechi ai baltii si asta a fost indiciul de care ne-am legat cand am crezut ca ar fi in bataie :)

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de IULIAN C » 12 Apr 2010, 10:04

Nu am postat pana acum,am lasat sa vad reactiile,recunosc ma asteptam la unele nu tocmai placute!
Castigatorul acestui concurs,de fapt echipa,poate confirma ca le-am spus dupa ce am numerotat standurile ca daca pica pe locul cu salcia mare pe malul opus o sa aiba ceva treaba...
Si pe alte locuri puteam miza a tine cu siguranta peste,vedeam dimineata cum mergeau prin apa,apoi forfoteau
Auzind pe la unii si altii ba ca nu s-a populat,ba ca filmarea nu a fost facuta acolo,ba ca s-au braconat....aberatii !
Partea dureroasa e ca dupa toate aceste polemici iscate,pierdem un coleg de club,se pare ...pe Serban,poate ca astia care comentam faceam mai bine sa il incurajam sau sfatuim in timpul concursului in loc sa-l intrebam "Serbane,zi pe bune,e peste aici"? Noi,colegii de club poate ca trebuia sa-l intrebam daca are nevoie de ajutor,sa-i fim alaturi,eu unul l-am vazut ca era f obosit dar mai ales foarte foarte stresat de ceea ce se intampla pe balta ,daca cineva are ceva de reprosat privitor la decizia lui de a intrerupe concursul,ganditi-va atat la faptul ca era o presiune fantastica pe capul lui dar si la faptul ca oricum echipele plecasera si plecau in continuare,oricum ne-am fi trezit cred 2-3 standuri la final,si tot acolo ajungeam!
Felicit pozitia XTR Team,care au venit 1000 de km constienti ca realitatea e una destul de nefavorabila si ei nu au mai sarit atata in sus ca altii de la 50-60 km!
De asemenea,regret enorm ca un concurs memorial,de suflet a ajuns un prilej de tensiune,de comentarii rautacioase si neavenite!
Imi anunt pozitia echipei mele,aceea de a face tot posibilul sa venim si sa ne jucam sansa si la al doilea concurs,chiar daca tot acolo,chiar daca nu reuseste D-na Velicu sa faca ce a spus ca face,chiar daca nu vom avea decat 3-4 trasaturi ca si acum,(si alea soldate cu rateuri)....chiar daca....chiar daca...
Si asta nu pt Serban,ca ne e prieten,coleg de club...etc ci pt ca nu il uitam,nu putem,nu avem cum,pe cel ce a lansat de fapt aceasta provocare,si pt care am venit acolo cu totii,regretatul GABI NEAMTU!
A uitat cumva cineva imaginea asta sfasietoare?????
P.S.-@Serban-te rog sa revii asupra deciziei cu demisia,nu mai lua vina asupra ta chiar daca al tau caracter onorabil te impinge,avem nevoie in continuare de oameni capabili in Club,pt ca abia au inceput competitiile!
Fişiere ataşate
loadfoto.php-gabi neamtu.jpg
(23.55 KiB) Descărcat de 308 ori
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de dalungulesei » 12 Apr 2010, 12:53

Salutare dragi colegi pescari,
Nu pot sa ma abtin sa nu fac si eu cateva comentarii legate de acest concurs , as dori in primul rand sa felicit colegii de la standul 40 pentru rezultatul lor , si totodata sa reamintesc ca eu si colegii mei de echipa (Team DDG) am fost cred ca singurii care alaturi de Serban am propus aminarea acestui concurs , dar nu cred ca mai are rost sa revenim la acest subiect foarte discutat si disputat pana acum.
Ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca Serban a facut tot posibilul pentru ca acest concurs sa fie o reusita din toate punctele de vedere , din cate l-am cunoscut eu si colegii mei de echipa (standul 41) , este un baiat extraordinar , care ne-a ajutat de fiecare data cand am apelat la el.
As vrea inca o data pe aceasta cale sa-l felicit pe Serban pentru organizare si nu in ultimul rand pentru decizia de a
opri si reprograma acest concurs in prima saptamina din iunie (daca am inteles eu bine).Sper din tot sufletul sa se ocupe tot el de organizarea acestui concurs , aici cred ca voi pescarii puteti sa va exprimati parerea in ceea ce priveste profesionalismul acestui baiat.
Fir intins tuturor pana la data reprogramarii acestui concurs.

Avatar utilizator
raulytto69
membru activ
membru activ
Mesaje: 66
Membru din: 09 Feb 2010, 18:08
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de raulytto69 » 12 Apr 2010, 16:48

Sincer, eu ma asteptam la astfel de reactii din partea unora... daca priviti in urma cateva pagini, o sa vedeti ce motiv a avut Serban pentru a cere amanarea concursului cu 3 sapt-o luna.... si de ceea ce se temea, de asta n-a scapat! ce-i drept si eu am fost impotriva amanarii dar asta din cauza ca mi-am luat concediu special pt acest concurs si l-am luat cu interventii ... dar as vrea sa ii intreb pe carcotasi: cate concursuri au organizat pana acum? stiu ce inseamna? cata bataie de cap implica? si daca ne gandim mai bine, nu el a ales locatia si perioada... el nu a facut decat sa continue munca regretatului Gabi Neamtu. si din punctul meu de vedere, s-a descurcat de minune! nu este vina lui ca nu mananca pestele... BRAVO SERBAN!!! la cat mai multe concursuri!!! asta trebuie sa spunem toti!!! una peste alta, tin sa ii felicit pe colegii de la standul 40 pentru clasare, dar si pe Madalin care a reusit sa il pacaleasca pe mustacios!!!si nu in ultimul rand, pe toti concurentii care au dat dovada de intelegere si sportivitate!!! eu ma bucur tare mult de acesta iesire in aer liber si de faptul ca mi-am facut noi cunostinte!!! abia astept sa dialogam din nou in iunie!!! numai bine va doresc si fire intinse oriunde ati pescui!!! :-h :-h >:D< JIPA RAUL-STANDUL 39.
Vremurile bune, iti aduc prieteni!!! Vremurile rele, ii incearca!!!

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de dan-hd » 12 Apr 2010, 19:47

Sunt onorat sa cunosc oameni ca voi si ma bucur ca toata lumea intelege ca mai presus de toate suntem oameni . Mi se umple sufletul de bucurie citind ce scrieti si am sa revin cu placere oricand in mijlocul vostru . Felicitari pt. fair-playul de care dati dovada si sa ramaneti aceiasi oameni minunati si de acum incolo . Respectele mele si sa aveti fire cat mai intinse !!! Dan XTR Royal Team , standul 5 .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 12 Apr 2010, 20:53

dan-hd scrie:....... . sa aveti fire cat mai intinse !!! Dan XTR Royal Team , standul 5 .
Fir intins in urmatoarele voastre concursuri : Topolovat, Palici si Naghykallo. Sa ne vedem sanatosi in iunie!
Cristi, stand 22.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
dan-hd
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 24 Feb 2008, 12:45
Localitate: Hunedoara

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de dan-hd » 12 Apr 2010, 21:04

Multumim mult Cristi ma bucur ca v-am intalnit si v-am cunoscut . Acest concurs a fost un castig pt. noi chiar daca nu am prins nimic , cum mai spunea cineva mai sus nu e nici prima nici ultima data cand nu prindem nimic dar am pescuit , vremea a fost minunata si ne-am simtit bine alaturi de voi , si am cinstit memoria unui mare pescar si om : Gabi Neamtu .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”