primavara in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 10 Apr 2010, 20:47

hai dom`le, glumeam, ce naiba
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Amos » 10 Apr 2010, 20:57

Dunărene fi omenos și dă-ne și ceva detalii despre locul în care ai pescuit. :-?

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 10 Apr 2010, 21:05

In Metro =)) =)) =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Amos » 10 Apr 2010, 21:31

dunareanu scrie: binenteles ca se poate,numai ca nu stiu daca va avantajeaza,vad ca santeti din Constanta,e la Giurgiu in comuna Oinacu,daca doriti mai detaliat va dau amanunte!
Până am reușit eu să postez, cu legătura mea slabă la internet, văd că deja am primit răspuns. Mulțumesc pentru detalii. Nu se știe niciodată când ajungem pe la Oinacu. Cunosc zona, am avut colegi de liceu din Daia și Frătești, iar liceul l-am făcut în Giurgiu, la Marină, prin 86. :D

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 10 Apr 2010, 21:38

Amos scrie:Dunărene fi omenos și dă-ne și ceva detalii despre locul în care ai pescuit. :-?


Amos,nu credeam ca te intereseaza zona pt ca e departe de tine,taman la Giurgiu,iti spun intrii pe Google Earth si dai la gGiurgiu,in apropiere de Giurgiu e Gostinu,e ,inainte sa intrii in Gostinu intr-o curba la stg.se face un drum spre Dunare care se termina la un terminal de cereale,de acolo o iei pe dig in stanga si mergi cam 500 de metrii pana la un canal betonat care pleaca dintr-o statie de pompare,lasi masina acolo,cobori digul si mergi pe langa canal 150 metrii si ai ajuns,acolo e un loc foarte bun de rapitor,sant doua tevi care intra in Dunare si se face un anafor mare,stiuca ,salau,somn avat,!daca m-ar invata cineva cum sa postez imaginea de pe Gogle Earth a-si pune-o aici!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 10 Apr 2010, 21:49

Cu imaginea deschisa pe ecranul calculatorului se apasa butonul "Print Screen" de pe tastatura.
Se deschide programul Paint: Start - Programs - Accesories - Paint
Cu Paint-ul deschis se apasa combinatia de taste Ctrl + V , adica se executa comanda Paste, accesibila de altfel si din meniul Paint-ului - cred ca e in meniul Edit. Acum e poza ecranului captata mai devreme , deschisa in Paint. Aici se mai pot face modificari, taiat din poza ce nu trebuie, incercuit o parte anume care ne intereseaza a pozei, etc.
Se salveaza apoi in calc. , (File - Save sau Ctrl + S), dar atentie, sa se selecteze fomatul jpg in locul celui implicit bmp , in principal pentru ca poza sa aiba o dimensiune acceptabila postarii ei ulterioare pe forum (la asta am vazut ca te descurci) :P
Succes.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Amos » 10 Apr 2010, 22:03

dunareanu scrie: va trebuie neaparat kiks-urile de la Dam,in perioada asta cand e apa rece sant imbatabile,apoi cand se incalzeste si circula baboiul nu mai merg si trebuie sa treceti pe mastercast argintiu greu si o mulineta cu recuperare rapida,kiks-urile le procurati de la expert-spinning costa 9.50 bucata si vi le trimite prin curier,va garantez distractie,Muresul stiu ca are avat la greu!
Am intrat pe http://www.expert-spinning.ro/index.php ... urer_id=56 și am găsit EFFZETT KICK-S de la DAM, în 5 variante Gold, Blue, Green, Red Head și Rainbow Trout, la prețul de 9,50 lei. Sunt 5 variante dar nu seamănă niciuna cu cea din poza ta, adică argintie. Cumva este Red Head achiziționată mai demult și între timp s-a decolorat?
Văd că au gramaj de 14/18 grame. Care sunt cele mai bune?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 10 Apr 2010, 22:11

mai e o varianta silver pe care probabil nu o au astia pe site.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 10 Apr 2010, 22:17

Domnilor, de ce nu mergeti voi undeva, sa zicem la topicuri de vanzari, cumparari, second hand, orice 39, etc. aveti grija ca ochiul e pe voi...nu al meu, ci al admin...
Ori va e dor de niscaiva caterinca >:)
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 10 Apr 2010, 22:22

Pai de ce offtopic? Vorbeam de spinnere cu care s-a prins avat primavara . Bine, nu in delta, dar putem extrapola.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 10 Apr 2010, 22:32

Pharaoh are dreptate,au si silver dar cred ca nu sant postate,luati numai,albastre,pastrav,silver si albe,celelalte nu merg!


Pharaoh ce trebuie sa se intample cand apas print screen,poate ca nu merge tastatura la mine!

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: primavara in delta

Mesaj de sorin1362 » 10 Apr 2010, 22:38

O sa va trag eu niste...la bucile alea primavaratece de o sa spuneti ca scaunul de presedinte e scaun electric :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 10 Apr 2010, 22:40

sorin1362 scrie:In Metro =)) =)) =))

:^O

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de Amos » 10 Apr 2010, 22:50

Scuze, am obținut niște date interesante și din discuție în discuție am uitat care este topicul. Sorry încă odată :-??

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de pharaoh » 10 Apr 2010, 22:51

dunareanu scrie: Pharaoh ce trebuie sa se intample cand apas print screen,poate ca nu merge tastatura la mine!
Costin, ti-am trimis mesaj privat. Ma bate Sorin daca mai fac offtopic pe-aici :P. >:D<
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”