primavara in delta

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 21:24

=)) =)) nea Ioane,mare hatru mai esti,pai de unde iti veni bre treaba asta ?ridicam un pahar pt voi,ce mare treaba,gata crezi ca ma fac lat ? =)) sant acasa bre ,sant cu copiii pe cap,ce-ti venii =))

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 09 Apr 2010, 21:28

dunareanu scrie:=)) =)) nea Ioane,mare hatru mai esti,pai de unde iti veni bre treaba asta ?ridicam un pahar pt voi,ce mare treaba,gata crezi ca ma fac lat ? =)) sant acasa bre ,sant cu copiii pe cap,ce-ti venii =))
Hai bre ,nu trebuie sa mai ridem si noi,,,pina om ajunge pe girla ,sete buna,vezi ca se lasa grea scrumbia

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 09 Apr 2010, 21:31

Vezi ca esti dator cu o poveste pescareasca reala,,, ca de poze reale nu mai zic,,dar merge si dastea de picnic ,,ne creaza apetit

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de liviu_neacsu » 09 Apr 2010, 21:32

Nu am mai auzit nici o noutate!! Mai pleaca cineva in curand prin delta? Ceva planuri???

Mai jos, un bun amic incearca sa pozeze niste stiuci.
Fişiere ataşate
Iti cam scapa printre degete.JPG

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 21:33

sebastian scrie:topicul este PRIMAVARA IN DELTA si nu in fata blocului :-q cu pesti prinsi acolo nu cumparati de la supermarket si poze din fata blocului[casei]rog admin.sau moderatorii sa intervina si sa mute unde gaseste el de cuviinta [recycle bin :D ] dupa cum ai spune si numele -BAIA MARE- este prea mare ca se poata supara pt asa o micime mitica ;) deci no offence.sfat poti sa iti faci un topic separat dupa cum ti s a mai sugerat ,pot sa iti dau sugestii in legatura cu titlul-scrumbia de ferentari,ghibortul de pantelimon sau crapul la capac... de canal,imbibat in aurolac verde de gara de nord etc s.a.m.d :D
:O :O :O :O :O ...ma rog!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 09 Apr 2010, 21:34

liviu_neacsu scrie:Nu am mai auzit nici o noutate!! Mai pleaca cineva in curand prin delta? Ceva planuri???

Mai jos, un bun amic incearca sa pozeze niste stiuci.
Nu dureaza 2 saptamini si am plecat

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: primavara in delta

Mesaj de Paun Ion » 09 Apr 2010, 21:46

Am un prieten ,lucreaza pe o nava de pasageri in Delta,vorbeam cu el la un pahar,zice, bai eu stiu toata Delta cu ochi inchisi, la care eu zic ,,pai duma ma si pe mine pe niste locuri bune de crap,da el zice ,,bai ,eu stiu girla ca umblu mereu pe aici,dar de pescuit nu pescuiesc,dar te pot duce cu barca mea si oprim si noi unde vedem unditari si ne documentam.

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 21:48

de plecat in delta,momentan eu nu plec insa va pot da ceva informatii:se prinde binisor pe incinte,e vorba de stiuca,Holbina merge bine dar e scumpa,avand in vedere ca e departe si preturile practicate sant prohibitive dpmdv,as recomanda la Traian,are o incinta beton,stiuca babana si cu preturile a lasat-o mai moale,s-a aruncat la bani anul trecut,nu i-a venit lume iar investitia care a facut-o s-a ridicat la bulionul de euro,criza i-a dat la cap si acum n-are din ce platii ratele,se poate negocia foarte bine,anul trecut cerea 100 de roni si daca te cazai la el(pe Dunavat la iesirea in lac,f.frumos)era 50,acum pe criza asta se poate scoate foarte bine pretul!app.f.frumoase bucati :-*

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de liviu_neacsu » 09 Apr 2010, 21:50

Mai jos, un bun amic incearca sa pozeze niste stiuci.[/quote]
Nu dureaza 2 saptamini si am plecat[/quote]

Eu plec pe 6mai. As merge pe perivolovca.. insa nu sunt hotarat inca de locatie. O sa fim un grup mai mare (cam 14 insi - e ziua mea pe 13 mai). Ne-ar trebui un mal unde sa avem loc sa ne intindem cu toti. Sincer nu prea stiu unde sa ne stabilim. Si neaparat trebuie sa pice si peste pentru ciorba. Cu friptura am rezolvat. Ne da un nene din Victoria un miel gata asezat pe protap, doar sa-i bagam carbuni sub el :D Ma ajutati cu vreun sfat?

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de liviu_neacsu » 09 Apr 2010, 22:13

Nu as da ciorba asta..... nici pe 100 de gratare facute in spatele casei. ;)
Fişiere ataşate
Ohhh.. mama ciorba.JPG

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 22:15

pai eu v-am zis mai sus,dar nu stiu,aveti in vedere ca e prohibitie si pe foametea asta de bani sant toti cu ochii in paispe sa scoata bani la buget,din cate stiu eu Maxim,seful ecologistilor pe sf Gheorghe,a primit instrutiuni clare s-a faca bani!

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 22:17

nici eu!

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: primavara in delta

Mesaj de zamfi » 09 Apr 2010, 22:20

Ce se aude cu Dunarea? Va scadea pana la deschidere sub cota de 200 la Tulcea? Ce zice lumea prin Delta? Si apropo de scrumbie ...a venit anul asta scrumbia? Ca am si eu o curiozitate... :D

Avatar utilizator
liviu_neacsu
membru activ
membru activ
Mesaje: 88
Membru din: 09 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti,sect.6
Contact:

Re: primavara in delta

Mesaj de liviu_neacsu » 09 Apr 2010, 22:24

dunareanu scrie:pai eu v-am zis mai sus,dar nu stiu,aveti in vedere ca e prohibitie si pe foametea asta de bani sant toti cu ochii in paispe sa scoata bani la buget,din cate stiu eu Maxim,seful ecologistilor pe sf Gheorghe,a primit instrutiuni clare s-a faca bani!
Dunarene... eu intrebam altceva. Din caterinca te-ai facut prea serios si ... parca nu-ti sta bine. Eu incercam sa vorbesc cu niste domni eleganti. Intrebarea era pentru dl. Ion. Daca erai putin atent la ce te sfatuia Sorin, iti deschideai un topic nou pentru sfaturi. ;)

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: primavara in delta

Mesaj de dunareanu » 09 Apr 2010, 22:30

ma scuzati,n-o sa va mai raspund la intrebari!

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”