Sarina suf jud.Tulcea

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mariusscarlat
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 15 Apr 2009, 11:47

Sarina suf jud.Tulcea

Mesaj de mariusscarlat » 15 Apr 2009, 12:54

A fost cineva anul asta acolo?Stiu de la prieteni ca anii trecuti au facut treaba acolo.Va pot spuna ca este situata la vreo 8km dupa Murghiol.De la intrare in sat la vreo 200m se face un drum(acceptabil)la stanga de aproximativ 1km care duce exact la ferma. Se poate pescui in trei bazine,in "canalul lipovenilor" care trece prin spatele bazinelor sau in canalul deversor in care se pare ca s-a prins cel mai mult peste anii trecuti.In acest an am fost si m-am interesat si am aflat de la paznici ca nu au mai populat canalul deversor ci doar bazinele 2 si 3.Taxa este 30ron/zi+15ron/noaptea.

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: Sarina suf jud.Tulcea

Mesaj de Dan Andrei » 02 Apr 2010, 07:20

Se mai stie ceva despre Sarina suf se mai pescuieste la crap ?Daca stie cineva orice informatie despre aceste canale si balti eventuale taxe si regulamente va rog sa postati la acest topic .Multumesc.
Numai bine!

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Sarina suf jud.Tulcea

Mesaj de janes romanes » 02 Apr 2010, 19:19

la timpu potrivit va voi arata eu niste poze cu pestele care era odata in ferma piscicola sarinasuf dar dupa cum am zis....toate la timpu lor!!!! ;) ;) ;)

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: Sarina suf jud.Tulcea

Mesaj de Dan Andrei » 02 Apr 2010, 20:02

Crede-ma ca am si eu cateva poze cu capturi capitale de crap prinse la Sarina suf si probabil ca ti-le voi arata si eu tot la momentul potrivit.......Intrebarea mea era daca se cunosc conditiile si taxele pt anul in curs pt pescuitul la crap pe canalele si baltile din localitatea mai sus pomenita.
Numai bine!

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Sarina suf jud.Tulcea

Mesaj de janes romanes » 02 Apr 2010, 22:59

daca stiam fii sigur ca postam ceva de taxa dar n am mai calcat pe acolo de ceva ani buni!!!! cu tata mergeam acolo....asta e, pacat :-S :-S :-S

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Sarina suf jud.Tulcea

Mesaj de janes romanes » 02 Apr 2010, 23:02

tin minte caam fost acum vreo 6 -7ani cama asa ceva si de atunci nu mai puteai sa mai inaintezi pe fostele diguri dintre bazinele piscicolei din cauza cucutei care avea tulpina groasa de nu puteai sa o tai cu nimic si era asa de deasa ca un gard viu!!!! :-S :-S

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”