Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 31 Mar 2010, 23:02

Numero 1) ARON DAN, NICOLESCU MIHAI - CONTRA AMANĂRII
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 31 Mar 2010, 23:19

28.Cristian Bebesel - CONTRA AMANĂRII

(Cred ca in postarea anterioara am fost destul de conciliant si am aratat posibilitatile mele reale, acum deoarece se cere o pozitie transanta,cum e normal dealtfel, sunt impotriva amanarii).
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iorgu » 31 Mar 2010, 23:34

Serbane concursul a demarat cu dreptul, sincer nu ma steptam sa fie atat de mare cererea de participare si iata ca au fost solicitari peste asteptari. Tu ai alergat f.f. mult pentru crearea conditiilor optime desfasurarii concursului si ai reusit. Esti pescar de pescar si stii ce inseamna dorinta de a fii pe balta intr-o perioada dorita. Nu va faceti probleme cat peste se va prinde, toti au sanse egale. Nimeni nu este dezavantajat. Ce sa mai vorbim de MV2. Nu au fost acolo meseriasi? Cunosti rezultatele si nimeni nu a obiectat nimic. Noi eram pe punctul sa facem echipa amandoi, dar ,,n'' motive au zis nu. Deci asa cum ai mottoul tau : mergi inainte :noob:
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de IULIAN C » 31 Mar 2010, 23:47

Cristi,transant realist si sincer.... =D> =D> Aceste calitati ar trebui sa le avem toti!
Hai sa-mi exprim si eu parerea sincera si deschisa pt ca DOAR asa stiu eu s-o fac :
Nu sunt de acord cu votarea datei concursului,luand in considerare ca s-ar putea sa nu se prinda peste,pt ca sunt multe de enumerat care ar argumenta pozitia mea!
Un exemplu real si relevant:
Anul trecut,am fost pe Peris cu Serban in echipa la un concurs care anuntat fiind tot din iarna,totusi chiar in perioada de bataie a crapului!
Poate noi nu am luat prea mult in calcul,dar din atatia pescari sa nu se fi gandit nimeni ca nu va manca??????
Si totusi nu s-a cerut modificarea asta a datei,mai ales ca nu era posibil!
S-a castigat concursul cu o cantitate destul de mica...cativa pesti...noi am prins fix 0(ZERO) si daca nu ma insel au mai fost si altii...
Acum,la concursul de pe Moara,tot din cauze ce nu tin de organizatori sau balta in sine,unii prea au prins,altii de-abia i-au vazut solzii,si se prevedea asta poate,insa nu s-a intervenit la data!
Eu,personal datorita unor probleme as fi mai mult decat avantajat daca s-ar amana,dar nu vreau asta pt ca nu vreau sa izgonim concurentii care s-au exprimat ca nu pot veni alta data si pt ca e data lasata de raposat...etc...etc!
Ca atare,eu zic ca mai bine constientizam cu totii ca un concurs e pana la urma un risc asumat si de asemenea ca luam in calcul si cele expuse mai sus,adica faptul ca nici balta,nici organizatorul nu au vina daca nu se vor prinde cantitati,nimeni nu a prevazut ca nebuna asta de iarna va sta atat de mult la noi!
Deci: daca popularile se faceau la momentul anuntat initial,acum nu mai discutam despre amanare!
Va rog ,ca atare sa va exprimati toti parerea si sa consemnati faptul ca ati luat in calcul ca un eventual esec se datoreaza exclusiv vremii nicidecum altcuiva!Mai ales ca al meu coleg Serban v-a pus in fata destul de vizibil absolut totul,nu a ascuns nimic,emisiunea vorbeste de la sine
Cum spune si Maxx ...de ce mai e concurs? De retinut ca toti suntem pe aceeasi balta,daca unul are cu 100 grame mai mult,a castigat,nu?
Ce,la pescuit e cineva care ppoate spune ca nu a avut partide in care nu a prins nimic?
Mai ganditi-va fratilor si astept reactii!
P.S-@Andrei I-Foarte interesanta expunerea ta,sincer ma bucur sa vad ca nu a murit fair-playul si ca persista totusi frumusetea pescuitului in sine in fata intereselor....stii si tu.....de tot felul al multora de pe langa noi!
Daca toti am gandi astfel,am fi sus de tot in acest sport! Ai =D> de la mine!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
razvan999
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 27 Apr 2008, 16:53

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de razvan999 » 01 Apr 2010, 00:07

Sunt de acord cu cele spuse de Iulian C. Un concurs e un concurs si trebuie tinut la data la care a fost postat. Fir intins !! :)

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 01 Apr 2010, 00:23

şi dacă Cel de sus va vrea ca concursul să se câştige de omul cu 100 de grame mai productiv, nu e mai palpitant aşa ? sau poate curajul lipseşte ? da sunt mic, da sunt necunoscător, nu am experienţa multora, dar totuşi cred în Şansă... care va fi de partea CUI VA VREA EA... aşa că daţi-i bice cu voturile oameni buni şi fraţi pescari, că n-o fi un capăt de lume...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 01 Apr 2010, 07:31

@IULIAN C

Iulica Perisul este o balta consacrata daca nu sa prins peste la un concurs au fost pescari de vine, in schimb la CHIRIACU daca nu se prinde este de vina balta, eu nu am vrut sa fac altceva decat sa asigur reusita concursului, daca nu se va prinde peste mie frica sa ma gandesc la comentariile de dupa concurs.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
thomas
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 29 Oct 2009, 13:38

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de thomas » 01 Apr 2010, 08:20

Buna ziua,

Votez si eu contra amanarii.
Sunt de parere ca sunt multi incepatori in concursurile de crap care au asteptat acest moment cu sufletul la gura si dezamagirea amanarii ar fi mai mare decat aceea de a nu prinde peste. In fond o sa fie o provocare si mai mare in situatia in care nu se va prinde foarte mult si toti vor incerca sa dea tot ce au mai bun pentru a prinde podiumul.

As mai avea si o intrebare legata de echipament pentru ca incerc sa ma pregatesc cat mai profesionist din acest punct de vedere, dar finantele isi spun cuvantul pana la urma:
- minciogul trebuie sa fie obligatoriu cel de concurs cu deschidere mare si plasa cu ochiuri mici?

Multumesc,

Thomas Nicolae

Avatar utilizator
The One
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 04 Feb 2010, 09:49

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de The One » 01 Apr 2010, 08:26

21.Batraneanu Gabriel+Mardare Sebastian+Sfintesi Viorica-contra amanarii

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 01 Apr 2010, 08:49

thomas scrie:Buna ziua,

Votez si eu contra amanarii.
Sunt de parere ca sunt multi incepatori in concursurile de crap care au asteptat acest moment cu sufletul la gura si dezamagirea amanarii ar fi mai mare decat aceea de a nu prinde peste. In fond o sa fie o provocare si mai mare in situatia in care nu se va prinde foarte mult si toti vor incerca sa dea tot ce au mai bun pentru a prinde podiumul.

As mai avea si o intrebare legata de echipament pentru ca incerc sa ma pregatesc cat mai profesionist din acest punct de vedere, dar finantele isi spun cuvantul pana la urma:
- minciogul trebuie sa fie obligatoriu cel de concurs cu deschidere mare si plasa cu ochiuri mici?

Multumesc,

Thomas Nicolae
Nu se accepta decat minciog cu deschidere mare( 105 cm) si cu ochiuri mici( maxim 1 cm).
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de mausse26 » 01 Apr 2010, 09:26

16)Adrian Dinu+partener,contra amanarii
17)Jipa Raul+partener,contra amanarii
Noi ne-am luat concedii de odihna pentru a venii la concurs.Nu mai zic ce interventii am facut pentru a ne lua concediile in aceasta perioada.
Si oricum nu este prima data cand nu as prinde peste.Eu unul sunt obisnuit :D :))

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Alexandru Mihai » 01 Apr 2010, 09:29

Dupa cum se vede...vineri ne strangem pe balta. ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Andrei I
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 31 Mar 2010, 13:37

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Andrei I » 01 Apr 2010, 09:37

37.Mihai Adrian - Andrei Ionita - Cristi Ionita ----------------- CONTRA Amanarii

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de florentiniuga » 01 Apr 2010, 11:08

Nici nu cred ca mai are sens votul. Este absolut limpede ca nu are rost sa mai luam in considerare varianta amanarii. Serban si-a exprimat doar nelinistea in ceea ce priveste o eventuala critica ulterioara dar e un risc asumat de toata lumea. In fond asemenea rateuri au fost si pe alte balti, pe care nu le-a criticat nimeni. Daca vreti un exemplu, luati primul concurs de anul trecut de pe Bunget. Acum toata lumea s-a convins ca este peste suficient acolo. Sunt convins ca se va prinde si la Chiriacu suficient pentru un prim concurs, asa ca nu va descurajati. Daca balta va fi plina, pestele se va pune in miscare. Daca vremea permite, voi incerca o noua partida de control de marti pana miercuri.
Cine doreste sa ma acompanieze pentru 24 de ore... deschidem o noua lista. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Pro Natura

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Pro Natura » 01 Apr 2010, 11:22

serban_31 scrie:@IULIAN C

Iulica Perisul este o balta consacrata daca nu sa prins peste la un concurs au fost pescari de vine, in schimb la CHIRIACU daca nu se prinde este de vina balta, eu nu am vrut sa fac altceva decat sa asigur reusita concursului, daca nu se va prinde peste mie frica sa ma gandesc la comentariile de dupa concurs.
Categoric daca nu se prinde peste vina este a balti si in acest caz nu vad nici o problema legata de comentariile ulterioare. Nu se prinde stergem numele balti din agenda pe anul 2010 (parca auzisem de 10 tone dar pana acum au populat cu 1.5, dupa braconajul din toamna si marimea balti este foarte putin). Fir intins tuturor participantilor si sarbatori fericite.

Vineri noi suntem pe balta pentru concurs.
Pro Natura
http://www.........

Post Editat -> Gor965
Nu stiu daca va numarati printre sponsorii acestui concurs dar ...Conform Regulamentului :
Nu se accepta reclame in alte zone ale forumului, mai ales cele "deghizate" sub forma unui post despre un anume subiect sau in cadrul semnaturii.
Daca mai postati o data un link catre un magazin on-line ,fara nici o legatura cu subiectul discutat ,primiti avertisment !

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”