Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 29 Mar 2010, 21:22

sunt curios cum o sa reusesti

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 29 Mar 2010, 22:03

O sa il mituiasca cu jumate de tuica.Sapoi dak le dai ceva ti-ar prinde si peste dak ar putea
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 29 Mar 2010, 22:06


Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 29 Mar 2010, 22:28

mamamia asta numa peste nu e...zici ca ii extraterestru
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 30 Mar 2010, 09:21

salut , sunt membru nou pe 'infopescar' , imi puteti spune si mie pe unde ati fost la pescuit prin imprejurimile Brasovului si daca a mers sau nu ??? ce balti frecventati ??? cum e la Dumbravita , Vadu , Belin , Cismasu ???

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 30 Mar 2010, 10:15

salut si bine ai venit printre infopescari!

in legatura cu baltile de pe langa brasov citeste ultimele pagini din acest topic si o sa vezi ce este :D :D


fire intinse ---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 30 Mar 2010, 11:24

ok , merci , in weekendul acesta mergeti undeva pe la pescuit ???

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 30 Mar 2010, 17:59

Eu merg luni si marti la Belin (Popescu).Balta a fost populata zilele astea
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 30 Mar 2010, 21:56

mai merge cineva la pescuit?

Avatar utilizator
ionutvip
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 22 Mar 2010, 00:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de ionutvip » 30 Mar 2010, 23:13

acuma am venit de la pescuit de la belin popescu 2 crapi unu la 3 kg unu la 1,5 kg am stat de la 10 dimineata la 7 8 seara dar seara mi-a fost stricata la sfarsit cand ma apucasem sa strang iar m-a agatat cineva 3 undite si pe mine si pe vecinu s-au prins in stuf si s-au dus monturile fiind seara mare lucru nu am putut salva aiurea rau cam batea vantu sa prins si destu de binisor cei care mai au fost si stiau cu ce sa dea si locurile pt mine care eram destul de nou pe acolo fiind a 2-a oara a fost destul de ok daca nu ar fii asa agolmerata ar fii minunat ma gandeam ca totusi e marti e mai liber dar nu a fost asta.....saptamana viitoare merg la vadu rosu m-am oprin acolo de dimineata dar era full si nu am stat acolo ca nu aveam chef sa car si nici portaru nu era acolo sa mi le care ;))) care ce a mai facut si pe unde in afara de belin unde toata lumea stie cam cum stau lucrurile pt ca numai despre belin se cam vorbeste.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 30 Mar 2010, 23:22

Cine imi zice si mie de unde imi iau niste viermi luni?maine am sa ma duc la gara sa intreb dak vin aia luni dimineata dar nah.poate stiti un loc mai bun
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 30 Mar 2010, 23:36

ionutbv : am si eu o intrebare , pe ce latura ai stat , deci cum intri pe poarta sa-mi zici , si la ce a mers .... la rama sau expandat cu viermusi , porumb ?...carasul , platica nu a miscat?..... la pluta nu ai dat ??? aste raspuns , merci

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 31 Mar 2010, 07:57

Bogdanagy scrie:ionutbv : am si eu o intrebare , pe ce latura ai stat , deci cum intri pe poarta sa-mi zici , si la ce a mers .... la rama sau expandat cu viermusi , porumb ?...carasul , platica nu a miscat?..... la pluta nu ai dat ??? aste raspuns , merci
iti raspund eu .merge numai la vierme cu expandat in functie de solul in care te-ai asezat daca este buriana pe fundul apei neaparat trebuie vierme cu expandat rareori se prinde la porumb iar de stat important este sa stai in asa fel incat sa nu te incurci cu cei de pe colt .adica sa eviti coltul balti.la pluta nu merge si nu prea e balta de pluta in general rareori se prinde la pluta pe aceasta balta.carasul si platica sunt rare pe balta poate novacul daca ai noroc prinzi mare dar de coada sau de spate .stiu numai eu ca sau prins 3 bucati mari anul asta unu de 13 kg unu de 17 kg si ceva si unu de 14 kg.

Avatar utilizator
adytz
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 23 Mar 2010, 19:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de adytz » 31 Mar 2010, 18:09

sal florine! din pacate nu pot sa merga zilele acestea, :(( poate dupa paste.sa vedem cum mai merge balta.

Avatar utilizator
Bogdanagy
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 30 Mar 2010, 08:57
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bogdanagy » 31 Mar 2010, 18:38

merci david......mergeti pe undeva weekendul acesra???

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”