Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Liviu Belu » 30 Mar 2010, 00:18

cristian505ro scrie:O parte din noi mai suntem inscrisi si la alte concursuri unde am platit avansuri ............deci , pe mine nu ma avantajeaza amanarea datei.
Fire tensionate!!
Subscriu si eu, cum am afirmat de altfel mai sus, tot din aceleasi motive. Sa ramana aceeasi data.[/quote]


OK si vei fi multumit ca sa-ti pierzi un weekend pe balta la concurs fara sai vezi culoarea?

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iorgu » 30 Mar 2010, 08:24

George ,multumesc de raspuns, m-ai edificat. Nu am avut legatura cu regulile si obligatiile de concurs. Exista vreun topic unde pot afla in totalitate aceste reglementari; dimensiune stand, culoar luciu de apa, obligatii ale participantilor? Nu m-a interesat pana acum, dar vremurile s-au schimbat si urmarim si noi pescuitul de competitie @-)
Ocroteste natura, merita!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de gor965 » 30 Mar 2010, 09:56

iorgu scrie:.................Exista vreun topic unde pot afla in totalitate aceste reglementari; dimensiune stand, culoar luciu de apa, obligatii ale participantilor? ...................)
Nu cred ca exista un topic de genul asta ...ptr. ca fiecare concurs are specificul lui (in functie de specificul baltii ,de organizator ,de scopul urmarit,etc.) si automat un set unic de reglementari nu se vor potrivii in toate cazurile ! Reguli generale sunt cele imprumutate din regulamentul CIPS-FIPS (legate de monturi ,nadire ,manevrarea pestilor,etc.) ,insa se specifica mereu de catre organizator ,in regulamentul propriu ,ce e voie si ce nu e voie sa faci in concursul respectiv !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iorgu » 30 Mar 2010, 11:48

George esti MARE, mai bine de atat cat mai ajutat cu normele si regulamentul ,,CIPS-FIPS'', cred ca nu se putea. Crede-ma ca il asimilez si altfel participa Iorgu la discutii de acum incolo. Punct ochit -punct lovit =D>
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 30 Mar 2010, 18:53

Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de iorgu » 30 Mar 2010, 19:29

Serbane, ai reusit, frumos reportaj, felicitari si cameramanului pentru prezentarea facuta =D> De unde incepe numaratoarea standurilor? Nr. 1 este in dreptul? Multumim.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
rosata sorin
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 30 Apr 2008, 22:43

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de rosata sorin » 30 Mar 2010, 22:17

dalungulesei scrie:As vrea sa revin putin la ceea ce scria colegul meu de echipa Gabriel , si sa va propun si eu la randul meu amanarea acestui concurs cu cel putin trei saptamani , avand in vedere popularea recenta,vremea neprietenoasa,si nu in ultimul rand capturile ''impresionante'' de la partida de pescuit din data de 27.03.2010.
Totodata as vrea sa rog organizatorii acestui concurs sa rezolve problema drumului de acces pe balta pana la data organizarii
concursului (oricare ar fi aceasta).
Cred ca ar prinde bine inca un antrenament inaintea concursului pentru participanti , in idea in care vom ajunge la un consens privind amanarea acestui concurs , ce parere aveti stimati colegi , poate in felul acesta ne facem o idee despre aceasta balta ?
Asteptam parerile participantilor la concurs in aceasta privinta.

Cu stima,
si noi, din brasov am fi de acord cu o amanare de una doua saptamani!
ENERGY-CARP

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 30 Mar 2010, 22:39

Liviu Belu scrie:
cristian505ro scrie:O parte din noi mai suntem inscrisi si la alte concursuri unde am platit avansuri ............deci , pe mine nu ma avantajeaza amanarea datei.
Fire tensionate!!
Subscriu si eu, cum am afirmat de altfel mai sus, tot din aceleasi motive. Sa ramana aceeasi data.

OK si vei fi multumit ca sa-ti pierzi un weekend pe balta la concurs fara sai vezi culoarea?[/quote]

Nu te pot contrazice si nici sa-ti dau dreptate. Din punct de vedere al vremii aceasta se va incalzi si va fii bine, din punct de vedere al diferentei de data dintre ultima populare si data concursului cred ca 4-5 zile sunt suficiente. Dar ce ai face daca ai fii in locul celor care au platit deja alte concursuri care se vor suprapune, daca se amana data? Sau si-au rezervat din timp liber in zilele anuntate pentru concurs. Parerea mea este ca daca s-a hotarat o data, sa ramana asa, altfel o tot schimbam din diverse motive. Oricum toti vom avea aceleasi sanse, restul depinde de fiecare.....
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de eden » 30 Mar 2010, 23:00

aici nu pot să nu-i dau dreptate domnului cristian, colegul meu de echipă şi-a luat concediu pentru această perioadă, mai târziu fiind nedisponibil...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 31 Mar 2010, 00:13

Bravo! Stiu ca nu e usor si depinde foarte mult si de administrator. Manevrarea pestilor in timpul popularii un pic cam brutala. Poti da indicatii despre fundul apei,are agatatura, e curat? E malos sau tare?
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Andu105 » 31 Mar 2010, 00:24

pe locul unde am stat eu avea ceva verdeata care se prindea de ac la recuperare.si pare a fi malos (cel putin unde am stat eu)

Avatar utilizator
serban_31
Veteran
Veteran
Mesaje: 944
Membru din: 04 Oct 2008, 14:42
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de serban_31 » 31 Mar 2010, 08:00

cristian505ro scrie:
Bravo! Stiu ca nu e usor si depinde foarte mult si de administrator. Manevrarea pestilor in timpul popularii un pic cam brutala. Poti da indicatii despre fundul apei,are agatatura, e curat? E malos sau tare?
Acei oameni care ajutau la populare ca si multi dintre colegi nostri nu au respect fata de crap, eu unul fiind de fata credema ca imi plesnea capul de draci, sper ca o sa ii educam pe viitor. De fund ce pot sa iti spun are structuri diferite prima jumatate a balti are fundul malos si malurile tari( atentie zona tine raci) si partea a doua a balti este fund tare cu pietris si are putina vegetatie moarta recomandat sa se dea cu pufulet solufil pe carlig. Nu am apucat sa sondez eu personal toata balta astea sunt informatii stranse de la pescari.
Serban Ionescu
0722.439.937
ionescu.serban@yahoo.com
www.heruselectric.ro

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 31 Mar 2010, 11:54

serban_31 scrie:
cristian505ro scrie:
Bravo! Stiu ca nu e usor si depinde foarte mult si de administrator. Manevrarea pestilor in timpul popularii un pic cam brutala. Poti da indicatii despre fundul apei,are agatatura, e curat? E malos sau tare?
Acei oameni care ajutau la populare ca si multi dintre colegi nostri nu au respect fata de crap, eu unul fiind de fata credema ca imi plesnea capul de draci, sper ca o sa ii educam pe viitor. De fund ce pot sa iti spun are structuri diferite prima jumatate a balti are fundul malos si malurile tari( atentie zona tine raci) si partea a doua a balti este fund tare cu pietris si are putina vegetatie moarta recomandat sa se dea cu pufulet solufil pe carlig. Nu am apucat sa sondez eu personal toata balta astea sunt informatii stranse de la pescari.
Multumesc mult de raspuns. Cred ca ti-a fost greu sa asisti la acea populare si asta imi explica poate de ce nici nu atras pestele pe 27. Era zapacit tare de tot. O sa aveti ceva de furca cu instructajul, dar si cu sprijinul D-nei. Administrator sunt convins ca veti reusi.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de cristian505ro » 31 Mar 2010, 12:00

Andu105 scrie:pe locul unde am stat eu avea ceva verdeata care se prindea de ac la recuperare.si pare a fi malos (cel putin unde am stat eu)
Multumesc de raspuns! Pai trebuie sa tinem cont si de ce ne-a spus Serban mai sus.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Andrei I
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 31 Mar 2010, 13:37

Re: Cupa memoriala "GABI NEAMTU" ed 1 _ 9-11 aprilie

Mesaj de Andrei I » 31 Mar 2010, 13:44

Salut Serban,

Te rog sa re-confirmi data concursului, vad ca exista ceva discutii pe aceasta tema.

As vrea daca se poate sa stiu cati arbitri sunt alocati pentru acest concurs. Intreb pentru ca este un concurs unde se pare ca multi vor debuta si e bine ca arbitrajul sa fie unul calificat si suficient (ca numar de arbitri).

Mai sunt cateva zile pana la concurs asa ca ar fi util sa pui o lista la zi cu cei achitati si eventual care sunt premiile raportate la numarul de participanti.

Scriu toate cele de mai sus in ideea unui concurs reusit, lasand la o parte orice discutii referitoare la cluburi, trecut, ligi, sau federatii :). Este un concurs Carp Zone, eu fac parte din Senior Crap, dar imi doresc ca acest concurs sa iasa de exceptie in memoria fratelui nostru pescar GABI NEAMTU.

ROG pe aceasta cale toti participantii, cu vechime in concursuri sau nu, sa se simta bine si sa pescuiasca sportiv, sa fie fair- play asa cum a fost Gabi!

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”