Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 21 Mar 2010, 20:47

Da de asta ce zici?
Fişiere ataşate
2010_0321pozepe0011.JPG

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 21 Mar 2010, 20:49

rez final 14 crapi plus novacul pe care il vedeti :)) :)) :)) :))

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 21 Mar 2010, 21:41

Frumos frumos...acum ma oftic k nu am venit si eu cu voi dar macar am facut o investitie buna(3 senzori).Ne vedem la urmatoarea iesire
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
ionutvip
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 22 Mar 2010, 00:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de ionutvip » 22 Mar 2010, 00:42

Bravo Florine si eu am prins un fitofag la fel ca al tau la vadu din greseala scoteam undita din apa sa o reincarc :)
stie cineva si de alte balti in afara de belin ? A fost cineva la Vadu Rosu anu asta sau la Cismasu ? sau Dumbravita vreu sa fac si eu o iesire vineri si nu stiu sigur unde sa merg ma bate gantu sa merg la vadu stiu ca nu prea mai e peste si ca se umbla la apa dar na sper si eu la cativa carasi si poate si un crap.Astept parerile voastre.

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de PiciuS » 22 Mar 2010, 00:47

Bragau Laurentiu scrie:Da de asta ce zici?
Foarte frumos.Cate kg a avut ? La ce a intrat ?
Catch & Release

Avatar utilizator
ionutvip
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 22 Mar 2010, 00:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de ionutvip » 22 Mar 2010, 00:48

novacu cum ii spui tu a muscat la ceva?ca eu in experienta mea de pescar toti pe care ii cunosc adika de unde lucrez eu la Compania Apa unde toti sunt pescari nimeni nu a vazut novacu sa muste ala mai mult verdeata mananca ai luat la expandata de menta sau?si crapi porumb sau alceva expandata cu vierme ?sau tii secret?:P daca e zi-mi si mie ca nu iau toti pestii mai mult dee distractie ca anul trecut mi-am pierdut vara toamna la pescuit si am prins un singur novac de 6 kg in rest pesti sub 500 grame :)

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 22 Mar 2010, 16:42

A avut 12,800 :D :D

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 22 Mar 2010, 16:44

ionutvip scrie:Bravo Florine si eu am prins un fitofag la fel ca al tau la vadu din greseala scoteam undita din apa sa o reincarc :)
stie cineva si de alte balti in afara de belin ? A fost cineva la Vadu Rosu anu asta sau la Cismasu ? sau Dumbravita vreu sa fac si eu o iesire vineri si nu stiu sigur unde sa merg ma bate gantu sa merg la vadu stiu ca nu prea mai e peste si ca se umbla la apa dar na sper si eu la cativa carasi si poate si un crap.Astept parerile voastre.
novacul nu e al meu e a persoanei din imagine eu am prins salaul prima data si apoi crapi de care am zis ca raman dator cu poze pt. ca acum nu am facut la crapi poze dar am avut destui .eu sunt multumit si cu siguranta vor veni si zile mai rele sau mai bune .novacul a fost prins de coada cand omul strangea ultimul bat .laurentiu a mai stat o noapte dupa ce am plecat noi si va va spune el la ce a prins novacul cert este ca nu il avea cand am plecat eu .a era sa uit novacul omului avea 17 kg si un pic
Ultima oară modificat 22 Mar 2010, 16:49 de către davidnicolaie, modificat 1 dată în total.

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 22 Mar 2010, 16:47

m-ai egalat cu novacul laurica asa am avut si eu unul stii bine anul trecut de 13 kg

Avatar utilizator
Razvan_Bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 01 Iul 2009, 17:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Razvan_Bv » 22 Mar 2010, 18:41

Felicitari !! Banuiesc ca novacii au fost eliberati...... fir intins!
Prinzi...Fotografiezi...Eliberezi

Avatar utilizator
ionutvip
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 22 Mar 2010, 00:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de ionutvip » 22 Mar 2010, 23:09

da razvan au fost eliberati in juvelnic :)) lasa ca sunt destui ce sa mai elibereze namila de atatea kg ca sa imi rupa mie firu si sa disper ca montez montura noua :)
si eu novacu meu l-am prins de burta nu stiu daca astia trag la ceva multi zic ca la expandata dar eu personal nu stiu pe nimeni sa fii prins de gura novac astia mananca rar si numai iarba vegetatie de-a lor din balta rod la stuf asa mi-a zis cineva ca vedea stufu cum se misca si rodea un novac din el :)) or fii rozatoare

Dar faza de la rotbav cu bobocii de rata care dispar mancati de somn cine o stie :))

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 23 Mar 2010, 09:40

Novacul a fost agatat de mine asa cum se agata adica de spate :D :D :D si scos la mal in combinatie eu si lau si un bun prieten care e mai priceput la pesti mari de eliberat..... :^O :^O l-am eliberat :^O :^O

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 23 Mar 2010, 12:15

A am unitat sa va spun cat timp am fost noi ocupati ca drilul sa adunt mai multa lume pe acolo pe linga noi si ne au eliberat si pe noi de un minciog al prietenuliu de care va ziceam pe mine de o catapulta care era pe jusa ca nadisem cu ea atunci oricum sa traiasca bine daca uni asa cred ca daca omu niu atent trebuie furat :-q :-q :-q :-q

Avatar utilizator
Razvan_Bv
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 01 Iul 2009, 17:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Razvan_Bv » 23 Mar 2010, 13:37

Pacat! asemenea exemplare valoreaza mai mult in apa decat in tigaie! eu cred ca satisfactia cea mai mare este atunci cand il ai in minciog si te bucuri de el , ca ai reusit sa-l pacalesti sau pur si simplu ai avut noroc si l-ai agatat, nu atunci cand il duci acasa.fiecare face cum crede dar nu e frumos sa-ti "halesti" prietenii de joaca . [-x .toate bune...
Ultima oară modificat 23 Mar 2010, 15:20 de către Razvan_Bv, modificat 1 dată în total.
Prinzi...Fotografiezi...Eliberezi

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 23 Mar 2010, 14:54

Fiecare face ce vrea...Dak eu vreu sa iau pesti acasa,ii iau,dak tu vrei sa ii eliberezi,ii eliberezi.E problema fiecareia ce face cu pesti....Anti C&R
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”