ingrediente boilliesuri

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
STAN MIHAI
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 08 Ian 2008, 21:06
Localitate: SATU MARE

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de STAN MIHAI » 11 Mar 2010, 17:37

alexx scrie:Mai devreme spuneam ca eu nu-mi permit greseli.BIGFISH isi permite?Imi cer scuze daca sint prea catolic.
stii tu ca e greseala lor..... :-/ :-??
Imagine

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de tonny » 11 Mar 2010, 18:39

pai nu are cum sa stie ca e gresala lor din moment ce nu are probe,iar daca vrea sa afle neaparat a cui este gresala sa urmeze sfatul d-lui Pavlovici.Eu asa as face de as fii in locul lui.Stima.

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 11 Mar 2010, 22:14

Pai cum sa nu stiu ,am probe ca undeva s-a strecurat ceva pentru ca eu am acasa originalele din Anglia.Referitor la sfatul domnului Tonny ,nu cred ca merita osteneala sa le trimit inapoi,platesc curierul s.a.m.d. si ajung cu pretul ingredientelor la dublu.......ca sa ce?Sa-mi trimita altele si mai si! Multumesc pentru sfat dar ardeleanul e om dintr-o bucata,eu renunt definitiv la orice colaborare cu BIGFISH. Colegul meu de pescuit si afaceri zice la fel,mai ales ca el lucreaza de mult in domeniu,la magazinul Vidra -baia mare.Stima si respect tuturor colegilor de conversatie.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de Vlad Pavlovici » 11 Mar 2010, 23:00

alexx scrie:nu cred ca merita osteneala sa le trimit inapoi,platesc curierul s.a.m.d. si ajung cu pretul ingredientelor la dublu.
Revin cu propunerea de a rezolva lucrurile cat mai simplu. Daca returnezi produsele si daca s-a facut o greseala (ori la Big Fish, ori la CC Moore), vei primi atat banii pe ele, cat si banii de curier. Sau vei primi alte produse in locul lor. Pentru moment, insa, trebuie vazute produsele pe care le reclami, altfel Big Fish nu are ce corecta. Repet, curierul va fi platit de Big Fish.
alexx scrie:ca sa ce?Sa-mi trimita altele si mai si! Multumesc pentru sfat dar ardeleanul e om dintr-o bucata,eu renunt definitiv la orice colaborare cu BIGFISH.
Se vand tone de nada CC Moore in Romania si probabil sute de tone in toata Europa. La un asemenea volum nu e exclus sa apara si erori. Apar si in Anglia si firmele oneste fac acelasi lucru, incearca sa le corecteze cat mai repede. Dar daca nu vrei indreptarea greselii, ci vrei doar sa iti exprimi dezamagirea fata de Big Fish, fara dovezi sau fara sa te intereseze o solutie de rezolvare, atunci chiar nu vad ce s-ar putea face.

Sper ca mesajul meu lamureste problema si astept un semn de la tine.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de florentiniuga » 11 Mar 2010, 23:34

@ alexx
Nu inteleg acest gen de atitudine. Daca nu vrei sa-ti dai osteneala de a contacta curierul, ok dar continuarea pe acelasi ton dupa oferta facuta de Big Fish, ma duce cu gandul la un soi de rafuiala sau incercare de discreditare. Pana una-alta avem doua pozitii: pe de-o parte o afirmatie nedemonstrata si nedemonstrabila (pentru ca zici ca nu vrei tu) iar pe de alta parte pozitia oficiala extrem de onesta a magazinului care, da-mi voie sa-ti spun, iti anuleaza si decredibilizeaza toate afirmatiile tale.
Voi ruga si moderatorii si voi avea si eu mai multa grija pe viitor, ca genul acesta de afirmatii care nu pot sau nu se vor a fi probate sa nu-si mai gaseasca locul pe forumul nostru.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 12 Mar 2010, 13:30

Departe de mine o asemenea intentie de discreditare sau rafuiala domnule Florentin.Am un mare respect pentru dumneavoastra,pentru colegii de forum si pentru BIGFISH.Era doar un sentiment de mihnire.Cautam doar o sursa de produse CCM originale pentru o productie constanta de boilliesuri.Comanda respectiva,domnule Pavlovici,ma gindeam sa o fac lunar,chiar imbunatatita pentru ca va incepe sezonul si pentru alti pesti(n. ten) pentru care ma gindeam sa dezvolt o reteta proprie,dupa cum cred ca ati observat pe forum la un alt topic.Ca sa nu spuneti ca sint chiar <<bou>> am sa va trimit respectivele produse care mi se par dubioase sa vedem ce se poate face.Rog de asemenea moderatorii acestui site sa nu considere postarile mele drept ofensa la adresa cuiva.Ma gindeam sa va trimit si o dovada a ceea ce am considerat eu produs original CCM,cel primit din Anglia de la prietenii mei (o mica monstra din cit mai am ).IMi cer scuze inca odata daca am ofensat pe cineva,am doar nevoie de o sursa sigura de CCMOORE.Sint fan al produselor lor si le consider exceptionale.Cu ajutorul lor am reusit boilliesuri de top cu eficacitate maxima indiferent de sezon,rece sau cald.Tinem legatura. >:D<
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de tonny » 12 Mar 2010, 14:16

alexx scrie:.IMi cer scuze inca odata daca am ofensat pe cineva,am doar nevoie de o sursa sigura de CCMOORE.Sint fan al produselor lor si le consider exceptionale.Cu ajutorul lor am reusit boilliesuri de top cu eficacitate maxima indiferent de sezon,rece sau cald.Tinem legatura. >:D<
Alexx nu mi-o lua in nume de rau dar as avea o intrebare pt. tine si vreau sa imi raspunzi sincer.De fiecare data cand ai facut bile cu produse CC Morre aduse din Anglia acei oameni pt. care le-ai facut sau mai bine zis care le-au cumparat de la tine(ca asa reiese ca tu faci bile nu numai pt tine ) au prins de fiecare data la fel de mult peste cu ele,eu cred ca nu :D deoarece asa ceva nu se poate intampla si nu ii s-a intamplat la nimeni pana acuma.Deci in concluzie oamenii aceia care nu au prins intr-o anumita zii cu bilele facute de tine ar trebui sa nu mai cumpere niciodata de la tine pe motiv ca i-ai "sabotat" in ceea ce au cumparat dupa ce i-ai castigat cu marfa buna le-ai dat marfa rea.Eu cred ca o firma care face rulaj de marfa impresionant nu si-ar permite greseli INTENTIONAT facute deoarece nu-si au rostul,iar daca tu ai ales pana la urma sa trimiti inapoi acele produse "indoielnice" sa stii ca ma bucur foarte mult si astept sa vad si rezultatul,ca sa vedem cu totii si sa ne lamurim unde a fost gresala.Stima si prin coincidenta si eu sunt tot ardelean si sunt mandru :D ca si tine de fapt,dar cateodata lasam mandria la o parte si cautam sa facem ca totul sa fie bine si eu zic ca daca o sa se rezolve treaba nu o sa ai de ce sa nu mai comanzi in continuare de la Big Fish. **==

Avatar utilizator
colega
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 24 Oct 2008, 18:03

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de colega » 12 Mar 2010, 14:49

Dragi creatori de bile, daca aveti indoieli sau dubii, nu ezitati sa profitati de oferta mea: testez bile prin clasica metoda a pescuitului; recenziile le scriu la indicatia furnizorului; cost modic pentru serviciile prestate. :-c :D

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 12 Mar 2010, 14:57

Dimpotriva eu vreau sa mai colaborez cu BIGF,pentru mine e o solutie mai rapida decit Anglia si mai ieftina bineinteles.Iar referitor la bile din informatiile de la clientii nostrii(fara sa vreau sa fiu modest sau sa-mi fac reclama)au prins de fiecare data cu mici diferente de cantitate,in functie si de conditiile de pescuit si de loc(Brateni,Sisterea,Livada ,Adrian si mai ales Cetariu).Si aici as vrea sa ma opresc cu detaliile pentru a nu fi inteles gresit de cineva.Poate in particular...
MEFI CARP TEAM

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de gor965 » 12 Mar 2010, 15:12

alexx scrie:......Poate in particular...
Ca veni vorba "in particular''... nu inteleg de ce trebuie rezolvata o astfel de problema ,apeland intai la postari publice pe un forum si evident ,cu sau fara voie ,la discreditarea unui magazin. Mai corecta mi-i s-ar fi parut contactarea initial in privat ,pe e-mail ,la telefon si ulterior ,daca solutia nu ar fi convenit celui nemultumit ,problema putea fi pusa in discutie in loc public ! Orice magazin pune la dispozitia cumparatorilor datele de contact tocmai ptr. a putea fi in legatura cu clientii si a rezolva orice problema pe cale amiabila !
Eu am avut o problema cu o lanseta si n-am stat sa acuz comerciantul ca mi-a vandut un produs defect ...am luat legatura pe e-mail si cel cu care am discutat problema ,din cale afara de amabil , mi-a solutionat cazul rapid ,corect si pe cheltuiala lui !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
alexx
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 06 Feb 2010, 16:16
Localitate: baia mare
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de alexx » 12 Mar 2010, 15:46

Eu imediat ce am primit marfa am sunat urgent la BIGFISH si am semnalat problema la numarul de telefon afisat dar nici nu s-a incercat solutionarea.Domnul Pavlovici a fost singurul care mi-a cerut returnarea produselor si rezolvarea problemei,tot respectul.Faptul ca am postat pe forum a fost determinat de faptul ca in prima faza am fost tratat cam rece. :-q Acum este deja in rezolvare problema.
MEFI CARP TEAM

Avatar utilizator
LUCKY
senior
senior
Mesaje: 182
Membru din: 26 Dec 2009, 20:50

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de LUCKY » 12 Mar 2010, 16:20

Cred ca Alex vrea sa inpuste doi iepuri deodata cu un singur glont !... rezolva sigur problema cu BigFish si mai si face si putina reclama la rulatul bilelor, o comanda in plus nu strica pe timp de criza ;)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de gor965 » 12 Mar 2010, 16:54

alexx scrie:Eu imediat ce am primit marfa am sunat urgent la BIGFISH si am semnalat problema la numarul de telefon afisat dar nici nu s-a incercat solutionarea.Domnul Pavlovici a fost singurul care mi-a cerut returnarea produselor si rezolvarea problemei,tot respectul.Faptul ca am postat pe forum a fost determinat de faptul ca in prima faza am fost tratat cam rece. :-q Acum este deja in rezolvare problema.
Inteleg ...dar in primul post al acestui topic nu amintiti deloc de faptul ca ati incercat sa rezolvati problema amiabil !Noi nu avem de unde sa stim cum ,ce,cand si cu cine ati discutat dvs., dar citim din start de produse contrafacute ,CC More ,Big Fish , comanada ,tzeapa...si nu e chiar OK !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de tonny » 12 Mar 2010, 18:58

gor965 scrie: Inteleg ...dar in primul post al acestui topic nu amintiti deloc de faptul ca ati incercat sa rezolvati problema amiabil !Noi nu avem de unde sa stim cum ,ce,cand si cu cine ati discutat dvs., dar citim din start de produse contrafacute ,CC More ,Big Fish , comanada ,tzeapa...si nu e chiar OK !
Si eu te sustin aici George deoarece un om care acuza o alta persoana sau firma ce o fii,trebuie in primul rand sa aduca argumente concrete,in cazul de fata trebuia spus ca cei de la Big Fish nu au acceptat nici un fel de intelegere in urma cerintei d-lui Alexx de a rezolva problema cat mai diplomatic posibil,fara a fii nevoie sa se ajunga la asemenea discutii,care pana la urma sunt in favoarea d-lui Alexx si in defavoarea Big Fish.Asa ca odata zici ca e mai bine sa comanzi din Anglia si acuma zici ca ar fii convenabil pt tine varianta Big Fish :-? nu stiu ce sa mai cred,in fine =P~
alexx scrie:Dimpotriva eu vreau sa mai colaborez cu BIGF,pentru mine e o solutie mai rapida decit Anglia si mai ieftina bineinteles.Iar referitor la bile din informatiile de la clientii nostrii(fara sa vreau sa fiu modest sau sa-mi fac reclama)au prins de fiecare data cu mici diferente de cantitate,in functie si de conditiile de pescuit si de loc(Brateni,Sisterea,Livada ,Adrian si mai ales Cetariu).Si aici as vrea sa ma opresc cu detaliile pentru a nu fi inteles gresit de cineva.Poate in particular...

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: ingrediente boilliesuri

Mesaj de mausse26 » 12 Mar 2010, 19:43

Trebuie spus ,cu alte cuvinte,ca,prin aceasta atitudine pierdem cu totii.Firmele i-si pierd clientii,clientii ramasi cumpara in continuare produse de slaba calitate si stam pe urma sa ne vaitam ca lucrurile nu merg bine in aceasta tara.Un cerc vicios inchis nu poate fi inlaturat decat prin dialog ,respect,intelegere.Stima

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”