bratul sf.gheorghe km48-49

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 22 Feb 2010, 19:57

Foarte ,foarte fain.Sa inteleg ca tu esti maestru si in ale bucatariei.Si mie imi place sa pregatesc ,mai ales la ceaun.Ia zi-mi si mie te rog cum postezi pozele sa-ti arat si eu cateva.Mersi.
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 22 Feb 2010, 20:05

Inca ceva eu cam dupa ora 20 aproape zilnic intru pe net ca sa mai vad una,alta ,daca vrei putem vorbi si pe mes cosminmihut este.Asta daca vrei,pe linga forum.Salutare.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 22 Feb 2010, 20:25

cosmin mihut scrie:Foarte ,foarte fain.Sa inteleg ca tu esti maestru si in ale bucatariei.Si mie imi place sa pregatesc ,mai ales la ceaun.Ia zi-mi si mie te rog cum postezi pozele sa-ti arat si eu cateva.Mersi.
nu ma consider un maestru in arta culinara dar imi place si ma stradui, in special cind sunt in natura.cu pozele vb pe mess

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 23 Feb 2010, 20:33

halo, halo ,ce mai faci sebastian.Azi am fost la un mag. de scule mi-am luat niste carlige de crap,sa mai fac niste monturi, mai trece dorul.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 24 Feb 2010, 09:33

cosmin mihut scrie:halo, halo ,ce mai faci sebastian.Azi am fost la un mag. de scule mi-am luat niste carlige de crap,sa mai fac niste monturi, mai trece dorul.
bravo.iti dai seama ca eu sunt toata ziua intr un magazin de scule ,si dorul tot nu se diminueza :-< .

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 24 Feb 2010, 17:54

Exact asa este.Spune-mi te rog,sau mai bine zis recomanda-mi niste cirlige de crap,tu ce folosesti?
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 24 Feb 2010, 19:03

Si inca ceva, vad ca tu sebastian esti mai mult axat pe somn.Zi-mi o montura de-a ta si cu ce fir pescuiesti la somn ,grosime si firma?Mie anul trecut in iunie,ti-am zis eu unde merg ,mi-a rupt fir de 60,pur si simplu n-am avut nici o sansa la animal.
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 24 Feb 2010, 19:06

Anul asta in iunie o sa-l atac din nou . :-?
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 24 Feb 2010, 19:23

bravo,asa sa faci.mai in primul rind nu vreau sa par eu maestrul pescuitului si sa dau sfaturi ca un mare cunoscator, dar pot sa iti spun ce folosesc eu.la somn am fir textil pe tot tamburul,de 0.35mm teflonat, cirligul e legat direct de firul principal , cirlig mustad 4/0 cu ochet si dublu contraspin,iar la crap folosesc gamakatsu super snag hook nr1.
montura la somn e simpla si fara noduri multe pt ca sa nu exista riscul ca acestea sa se desfaca-cirligul legat de firul textil berkley 0.35mm,principal si legat asa ca un pater noster ,plumbul de 120-150gr cu un monofilamet de 0.28mm, pt ca in caz de agatare sa pierd plumbul nu somnul.cam asta ar fi.sper ca ti am fost de ajutor 8->

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 24 Feb 2010, 19:29

aici daca maresti ochii si poza cred ca poti sa vezi aproximativ montura folosita de mine ;) bine la micutul asta nu ai nevoie de asa mare filozofie dar e bine sa fii sigur si sa ai incredere in echipamentul pe care il folosesti in delta ca nu se stie niciodata cind vine monstru ;)
Fişiere ataşate
somnic
somnic

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 24 Feb 2010, 19:47

iea,mersi .Hai sa ne auzim maine seara pe mes,azi sunt plecat din Medias ,la Valcea,avem aici un santier mare.A,nu ti-am zis eu sunt sofer la director gen.,care este fratele meu.PA
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 24 Feb 2010, 19:55

Ce mai vreau sa zic ,vino si tu in iunie ,vii pana in Medias cu masina ta ,si de acolo mergi cu noi cu masina mea.Ce zici,gandeste-te.Daca in 04 06 se deschide in 03 noaptea plecam ajungem in 04 dimineata acolo, numa bine. >:D<
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 25 Feb 2010, 09:50

cosmin mihut scrie:Ce mai vreau sa zic ,vino si tu in iunie ,vii pana in Medias cu masina ta ,si de acolo mergi cu noi cu masina mea.Ce zici,gandeste-te.Daca in 04 06 se deschide in 03 noaptea plecam ajungem in 04 dimineata acolo, numa bine. >:D<
multumesc cosmine de invitatie,dar trebuie sa te refuz categoric din mai multe motive.iti spun doar citeva-afacerea mea pe care nu o pot neglija in aceea perioada,delta pt mine inseamna altceva decit 3,4zile adhoc si in pripa,septembrie e perioada in care am incredere si ma simt cel mai bine acolo[aici ar fi o gramada de hai sa le spunem submotive],nu plec cu persoane pe care nu le cunosc bine de tot,si nu in ultimul rand asa sa te gandesti ca eu ,impreuna cu partenerul meu am inceput deja sa ne facem planuri incepind de la cele mai mici amanunte pt.expeditia din septembrie.sunt ultra conservator si cu tabieturi de om batran , si imi este bine asa . nu vreau sa schimb nimic doar de dragul schimbarii chiar daca dorul este mare.ms incaodata de invitatie si iti urez fire intinse.

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cosmin mihut » 25 Feb 2010, 10:57

Cu mare placere.Sa stii ca si eu sunt asa,si mie i-mi place organizarea eu am inceput demult pregatirea ptr. prima iesire-iunie-eu zic ca nu-i deloc adhoc tinand cont ca din oct. si pana in iunie,nu-s doar 2-3 saptamani.I-mi place si mie sa am totul pregatit,nimic fara rost ,totul cu rost pana in cel mai mic amanunt.Ptr.ca pe noi timpul n-e termina :!! Pa vb. pe mes pe seara.
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 25 Feb 2010, 12:15

timpul asta,trece atat de greu pina sa ajungi acolo,iar odata ajuns trece ca o clipa,niciodata nu este indeajuns,mereu am senzatia ca a trecut prea repede ,ca nu ma facut tot ce se putea face,ca as mai putea sta un an intreg acolo ,si cel mai aiurea este cind ajund din nou in orasul plin de stres si galagie stiind ca mai trebuie sa treaca inca un an pina sa ma intorc in coltul meu de rai o:-)

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”