DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de gor965 » 22 Feb 2010, 22:56

julio scrie:
sebastian scrie:chiar astept cu interes,exemplele clare ca prea furtunoasa a fost intrarea 8->
nu am ce exemple sa dau nu am intrat sa ma cert sau sa critic pe nimeni nu vreau sa dau detalii,..........<
Pai daca nu aveti de gand sa dati exemple ...si nici detalii ...si nici nu vreti sa va certati... si nici asa si pe dincolo ... eu v-as ruga sa nu mai faceti afirmatii de genul celor de mai inainte, ca inflamati forumul degeaba ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 23 Feb 2010, 09:27

julio scrie:sh inca o informatie atunci cand eu prindeam crapi alti pescari care-si posteaza pozele aici veneau sh gustau din mamaliga mea sh nu prindeau nimic iar acum se dau mari cu capturi prinse la curent sau plasa.RUSINE :-@
julio ce faci tata o sucesti acum sau vrei doar sa te bagi in seama; spune daca sti cine a prins peste dupa cum spui tu . cine iti gusta din mamaliga ? daca esti cumva un mare pescar si nu sa auzit de tine fate auzit dar nu asa deranjind sau jignind pe alti . parerea mea este sa-ti ceri scuze si un modelator sa stearga cele doua posturi ale tale iar matale mergi la rubrica '''' citeste inainte ,,,,

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de nando » 23 Feb 2010, 09:33

Mirele nu vezi cate postari are? te uiti in gura lui?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 23 Feb 2010, 10:32

am avut pe vremuri ,un papagal, stia sa vorbeasca :D ;)

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 23 Feb 2010, 13:47

nu inteleg de fapt sh de drept cine greseste aici cei care spun adevarul sau cei care nu?iar daca vreti sa dau ex ei bn eu nu vreau,se stiu ei cei care se simt cu musca pe caciula,o intrebare am sh eu acesta este un forum unde atunci cand intra cv se pun toti pe el sh in fond sh la urma urmei nu stiu,ce va deranjaza,adevarul?daca este numai forumul anumitor oameni e ok nu am ce cauta aici dar nu sa-mi spuna x sh z sa nu mai postez ca nu vreau iar apropo cate mesaje am............o gramada stati linistiti sub un alt nume,k? :-??

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 23 Feb 2010, 13:53

ROSCA MIREL scrie:
julio scrie:sh inca o informatie atunci cand eu prindeam crapi alti pescari care-si posteaza pozele aici veneau sh gustau din mamaliga mea sh nu prindeau nimic iar acum se dau mari cu capturi prinse la curent sau plasa.RUSINE :-@
julio ce faci tata o sucesti acum sau vrei doar sa te bagi in seama; spune daca sti cine a prins peste dupa cum spui tu . cine iti gusta din mamaliga ? daca esti cumva un mare pescar si nu sa auzit de tine fate auzit dar nu asa deranjind sau jignind pe alti . parerea mea este sa-ti ceri scuze si un modelator sa stearga cele doua posturi ale tale iar matale mergi la rubrica '''' citeste inainte ,,,,
te-ai simtit tu cumva jignit?deocamdata nu am dat nume iar pt cultura ta generala este moderator nu modelator ca nu modelam plastilina,de bagat in seama nici atat ca n-am dc,iar de auzit de mn nu stiam ca prin asta trebuie sa te afirmi ca sh pescar,iar posturi au cei care muncesc sh postari am eu multe stai linistit. :D

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 23 Feb 2010, 13:58

sebastian scrie:am avut pe vremuri ,un papagal, stia sa vorbeasca :D ;)
dl moderator cn pe cn jigneste acum cu subi ---<>< ntele ............................?

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 23 Feb 2010, 14:00

multumesc pt primire si fire intinse ---<><

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: DUNAREA

Mesaj de vali003 » 23 Feb 2010, 14:28

julio scrie:multumesc pt primire si fire intinse ---<><
Si noi i-ti dorim fire intinse , dar cu marea rugaminte , scrie cuvintele intregi , aici nu sintem pe mess. , numai de bine .

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 23 Feb 2010, 19:06

da m-am simtit jignit t-ai referit la cei din motru unde locuiesc si eu daca te uiti mai bine. si dupa cite se vede esti prea destept pentru secolu asta . ps ; aici am venit pentru a discuta despre pescuit nu sa atragem atentia sau sa jignim pe altii .

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 23 Feb 2010, 19:57

vali003 scrie:
julio scrie:multumesc pt primire si fire intinse ---<><
Si noi i-ti dorim fire intinse , dar cu marea rugaminte , scrie cuvintele intregi , aici nu sintem pe mess. , numai de bine .
in sfarsit un om care este impartial,multumesc pentru mesaj si o sa tin cont de cele spuse de tine. ---<><

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de nando » 24 Feb 2010, 08:41

prietene sti ce liniste a fost pana sa apari tu
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA

Mesaj de adyro » 24 Feb 2010, 20:59

julio scrie:sunt tare curios cine prinde cel mai mult peste anul asta cu referire la cei din motru care anul trecut s-au intrecut in minciuni care mai de care au prins cel mai mult peste sh atunci cand ajungeau acasa portbagajul gol acum avem sh magazin de unde ne putem aproviziona totul e sa mearga trasul (la peste)sh e k.Fir intins sh la mai mare.Cand incepeti sa prindeti cv postati sh aici sa mergem sh noi. :D :-@ :-??
Salutare cate bag seama esti tare curios cine prinde mai mult peste anul asta cu referire la cei din motru,crezi ca ii cunosti atat de bine pe cei din motru? eu nu cred,iar daca da aveai si tu inclusiv locatia de unde esti.Imi pare rau de afirmatiile pe care le faci pt. ca nu cred ca ai fost cu toti cei din motru o data la pescuit.Si cate bag seama esti unul din pescarii cei parati. >:) :-@ Si era mult mai linsite pana sa apari tu pe acest site.BAU!.. >:) .
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 25 Feb 2010, 00:47

adyro scrie:
barba scrie:va salut pe totii :-h si tot ce va doritii pe noul an sa vi se inplineasca .

Ady ar trebui sa facem o iesire sa vedem noii ce se intimpla pe Dunare puate o sa avem ceva surprizee ;)
Firee intise la totii pescarii :-h pe noul an
Hai Salut ! Cred ca ar trebui sa facem o iesire la sfarsitul lunei feb.dar ai s-a intrebam pe cool marius cum se prezinta Dunarea si daca poate sa ne dea niste informatii mai proaspete despre mama natura de pe malul DUNARII.Marusica asteptam un semnal de la tine cat mai repede .ceauuuuuu :-h


Salutare all ,

Am avut ceva prb cu contul .. nu-mi mai recunoastea parola , si daca dadeam sa o recuperez nu-mi venea nika pe mail . In fine , cu chiu cu vai am rezolvat .
Legat de Dunare , ce sa zic :
1. Saptamana trecuta apa era bunicica de dat pe la rapitor .. nici foarte scazuta , dar nici venita .
2. In weekend am fost la tara la Pristol ( ptr cei care stiu unde este ) . Apa crestea incet incet .. informatii aflate - a inceput sa se prinda , DAR NU FOARTE BINE , cate 1 avat ..2...3... la pilker ( 45..50 g , culori : alb, albastru ) si/sau twistere de alea de care v-am aratat eu ( CULOARE ALB ) , facute de localnici cu plumbi grei , undeva in zona cazematelor , pe la Cozia , pana in ora 13.00 . La Chesoane ( statia de irigat ) , in canal se prinde biban la twister ( nu f mare ) si .. sa ma fac de rusine :))) ... nu stiu cum ii spune exact , dar se mai prinde peste cu corn ( aia p la tara p acolo asa ii zic ) - seamana f tare cu scobarul dar are botu ca un corn si gura sub el ... asta merge f bine la plase la aia ... la batz, nu stiu cum / cu ce s-ar putea prinde .
3. Azi am fost pe la Burila la statia electrica unde am avut de lucru si am trecut pe langa Dunare ... in zona Hinova ... Ostrov .. Batoti .. apa era foarte crescuta , murdara si plina de brate de iarba si crengi ... deci fara sanse de reusita pe la nici o specie ... Topolnita este in crestere si ea ... ca si celalalte rauri . Personal cred ca in urmatoarea perioada de 15..20 zile , Dunarea va creste fiind inpracticabila pescuitului ... exceptand anumite cazuri ... :D:D de ex , anul trecut , pe la inceputul lui Martie cand a crescut Dunarea , a fost inundata lunca de la Cozia si s-a facut o balta f mare ... o vreme s-a prins bine salau acolo , pana au aparut baietii cu plasele si au inceput sa care cu lazile . Sper ca anu asta sa mai intre apa acolo si..ceva peste ..

Apropo .. v-ati luat cartoanele ? - permisele .. ?


SA AUZIM DE BINE .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 25 Feb 2010, 01:23

Pozele is din 3 Martie , anul trecut.. la Poarta Coziei - sau Garloaca , cum i se mai zice pe acolo .
In zona asta , in Dunare acoperite de apa la 20 m de mal sunt niste cazemate din timpul razboiului . Cand trece apa prin ele se fac valtori destul de puternice si curenti numa buni ptr rapitorii acestei perioade .
Garloaca e un mic golf din Dunare prin care apa s-a revarat in lunca ( balta coziei ) si a facut o balta destul de maricica ( se vede in partea stanga a pozei ) .

S-a prins bine salau acolo la twister pana au aparut milogii ( nu aveau nici permise , foloseau si numai monofilamente si erau si pe mana cu granicerii la care le-au umplut sacosele cu peste - fiind frig , m-a lasat repede acumulatorul la aparat si n-am reusit sa prind si scenele astea ) ... sper sa nu fiu "amendat" de admin ptr ca le-am pus pozele , dar poate mai trece pe aici si cine ar tre sa-i vada pe malul Dunarii ...

Acum 2 ani , aici , la Garloaca , s-a prins bine caras, platica ..bucati mari dar dupa ce s-a incalzit timpul .

Sanatate si spor la uns molinetele ;) - eu azi le-am terminat pe toate
Fişiere ataşate
Garloaca -- locul prin care se revarsa Dunarea in lunca
Garloaca -- locul prin care se revarsa Dunarea in lunca
Malul in dreptul cazematelor ... apa crescuta pana sus in margine ... wow .. daca ai vedea vara ca malu in jos are vreo 10 m ... pana la plaja :)
Malul in dreptul cazematelor ... apa crescuta pana sus in margine ... wow .. daca ai vedea vara ca malu in jos are vreo 10 m ... pana la plaja :)
Milogii 2
Milogii 2
Milogii 1
Milogii 1
Milogii
Milogii
dunarea crescuta.JPG
Curentii cauzati de cazemate
Curentii cauzati de cazemate
Balta Coziei ... in urma inundarii luncii
Balta Coziei ... in urma inundarii luncii
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”