Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dragan o
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 31 Ian 2010, 22:38
Localitate: Arad

Re: Semnati aici

Mesaj de dragan o » 06 Feb 2010, 01:11

Va salut.Ma numesc DRAGAN OVIDIU sunt din Arad,am 33 de ani,pescuiesc de la varsta de 8ani,de cand bunicul meu mi-a dat in mana lanseta pe malul Muresului.De 11ani am descoperit pescuitul la crap si am constatat ca e o boala grea de care NU vreau sa ma tratez(oricum nu exista leac).Pescuiesc pe Mures,Cris,dar cel mai des pe balta de la Ghioroc.Cam atat despre mine.Fire intinse tuturor!!!

Avatar utilizator
andymarius
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 16 Feb 2009, 00:39
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de andymarius » 08 Feb 2010, 11:34

Salut!
Ma numesc Marius, am 35 de ani, sunt din Bucuresti.
Pescuiesc la crap de 5 ani, c&r, ador serile cand anunt ca voi pleca la peste, reactiile greu de reprodus in cuvinte, probabil ca unii forumisti sunt familiarizati cu ele.
Ador sa pescuiesc langa pescari galagiosi care asculta manele si langa femeile lor grase care fac plaja langa salteaua mea de primire, si asta pentru ca-mi elibereaza vocabularul de adjective si injective pe care cu mare drag le adresez vecinilor!
Ador sa scriu acum, doar cu stanga, dreapta mi-am rupt-o ieri!
Ce ma faceam daca eram in plin sezon de crap???

Va urez tot ce va doriti!
Se poate sa ma insel, dar mai bine sa ma insel decat sa nu fac nimic!

Avatar utilizator
adyman
membru activ
membru activ
Mesaje: 85
Membru din: 03 Feb 2010, 21:13
Localitate: Constanta

Re: Semnati aici

Mesaj de adyman » 08 Feb 2010, 12:23

Salutare tuturor manumesc Raus adrian sunt din Constanta am28 de ani pescuiesc de mic copil,im place foarte mult pescuitul la crap dar si la chefal si laban,vreau sa aflu cat mai multe despre pescuitul la crap @-)

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Qnyx » 08 Feb 2010, 13:43

BIne ai venit Adrian !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Semnati aici

Mesaj de tonny » 08 Feb 2010, 18:35

Salutare tuturor ma numesc Toth Stefan Anton sunt din Alba Iulia si am 26 de ani practic pescuitul la crap de 2 ani si pescuitul ca hoby de la varsta de 12 ani.Ma bucur ca am reusit sa ma inscriu pe acest site si ma bucur deasemenea ca pot dezbate subiecte interesante pe acest forum al pescarilor sportivi de pretutindeni.Stima moderatorilor.Fire intinse

Avatar utilizator
chituctin
senior
senior
Mesaje: 242
Membru din: 07 Ian 2010, 16:15
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de chituctin » 08 Feb 2010, 19:34

Salutare si bine ai venit printre noi.

Avatar utilizator
tudor mircea
Veteran
Veteran
Mesaje: 598
Membru din: 21 Dec 2008, 17:22

Re: Semnati aici

Mesaj de tudor mircea » 08 Feb 2010, 20:08

Salut!Ma numesc Tudor Mircea si sunt din Mioveni-Arges.Am 31 ani si pescuiesc inca de pe la 10 ani.Cand ma lasa serviciul,in special in week-end-uri,pescuiesc pe OLt,iar in timpul prohibitiei merg la baltile private din Arges si din apropiere.Imi place cel mai mult sa pescuiesc la crap si incerc sa invat cat mai multe de la profesionisti.Urmaresc cu atentie toate emisiunile InfoPescar si consider ca aici e cea mai mare si mai buna comunitate de pescari.Mi-ar placea sa particip si eu la un concurs adevarat de crap,dar echipamentul pt. concurs este cam costisitor.In timp sper sa imi achizitionez si eu o parte din echipament.Fire intinse va doresc la toti!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 08 Feb 2010, 23:52

@ dragan o
@ andymarius
@ tudor mircea

Bine ati venit printre noi !
Fir intins si navigare placuta pe forum ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
gafencu sorin
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 12 Feb 2010, 15:06

Re: Semnati aici

Mesaj de gafencu sorin » 13 Feb 2010, 21:58

Va salut cu respect,
Numele meu este sorin din bucuresti ,31 ani,pescar de vreo 10,la inceput pe balti dar acu doar la dunare,bratu borcea dar si frumoasa noastra si inegalabila delta..acolo-i viata si natura..respect!!! **==
fire intinsee!!!

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Semnati aici

Mesaj de iorgu » 16 Feb 2010, 15:07

andymarius scrie:Salut!
Ma numesc Marius, am 35 de ani, sunt din Bucuresti.
Pescuiesc la crap de 5 ani, c&r, ador serile cand anunt ca voi pleca la peste, reactiile greu de reprodus in cuvinte, probabil ca unii forumisti sunt familiarizati cu ele.
Ador sa pescuiesc langa pescari galagiosi care asculta manele si langa femeile lor grase care fac plaja langa salteaua mea de primire, si asta pentru ca-mi elibereaza vocabularul de adjective si injective pe care cu mare drag le adresez vecinilor!
Ador sa scriu acum, doar cu stanga, dreapta mi-am rupt-o ieri!
Ce ma faceam daca eram in plin sezon de crap???

Va urez tot ce va doriti!
Marius felicitari ptr.prezentare =D> Sincer imi pare cea mai realista(scuze celorlalti) :lol: Mai ales ca avem aceleasi imenseBUCURIIla prezenta pe balta a celor invocati de tine =))
BINE ai venit! <:-P
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Semnati aici

Mesaj de florian1954 » 26 Feb 2010, 16:05

Salut împătimiţi ai pescuitului!Sunt Florian,pescar vechi,de mic,pe Dunăre,în zona Bechet am învăţat multe.Sunt din Lugoj,Timiş,pescar de Dunăre,de la Baziaş pînă la Salcia,Mehedinţi.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Allen Besnovich » 03 Mar 2010, 16:57

Salutare,
Ma numesc Alin, sunt din Craiova, am 24 de ani si cred ca pescuiesc de vreo 4-5 ani.
Cel mai mult imi place seara dinainte sa plec la peste, pregatiri si toata gama de emotii si bineinteles cateodata si fara sa dorm. :D
Pescuiesc la crap,ten si caras.
Urasc baltile cu plata,unde stai 3 zile si nu trage nimic,nu prinzi nimic, nimeni nu prinde nimic si toata lumea asculta manele.

Fire intinse!
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
danalis
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 05 Mar 2010, 01:52
Localitate: ALGARVE -PORTUGALIA

Re: Semnati aici

Mesaj de danalis » 05 Mar 2010, 12:15

salutari prietenilor pescari! Ma numesc daniel simulescu-danone si sunt din targoviste , am 40 de ani si de 9 ani locuiesc in portugalia-algarve.Sunt un impatimit pescar si din cate imi aduc eu minte cred ca pescuiesc de la 5-6 ani !! Pana sa plec din tara am pescuit in mai toate lacurile din jud. dambovita care pe vremuri erau pline de peste si de capturi ce imi dadeu mari satisfactii-butimanu,colacu,crevedia,lacurile1,2,3,4,5 vacaresti-cazaci,lacurile nucet,suta-olteni si multe balti pe care acum nu mi le mai aduc aminte ,delta,dunare,olt,marea neagra.De cand sunt in portugalia continui cu acest hoby si de fiecare data am aceiasi satisfactie si emotie.Aici pescuitul la ocean este pe primul loc pentru ca portughezii apreciaza foarte mult pestele,pentru ei nici o masa fara peste,dar eu continui sa iubesc pescuitul stationar la crap si bass(ansiga).Merg cel putin de 2-3 ori pe luna la peste,in toate anotimpurile iar vara aproape in fiecare zi si pe balta si noaptea pe plaja la ocean.Si aici am avut mari satisfactii pentru ca portugalia are foarte multe baraje si doar cu 8 euro cat costa un permis pe un an poti sa pescuiesti fara probleme in toate barajele din toata tara !Se prinde crap de marimi bune in fiecare zi si mreana(barbo) o gume.corcitura de crap si mreana, dar si trofee si cantitati mari de bass(ansiga) la diferite gume.Ma bucur sa va cunosc si astept cu drag noutati si sfaturi din tara ! Am uitat anul trecut am fost in delta la maliuc in septembrie si a fost superb ,am fost fascinat de locuri si fauna dar am prins si mult peste,caras la kg,ciortani la 3-4 kg,si somotei la4kg. Cu drag va multumesc ca existati si astept noutati! **==

Avatar utilizator
dummy81
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 28 Feb 2009, 02:47
Localitate: tulcea
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de dummy81 » 11 Mar 2010, 21:53

salutare ma numesc turcoeanu dumitru sunt din tulcea am 28 de ani si pescuiesc de la 6 ani , la inceput am pescuit cu bunicul meu cu undite facute din betze de alun, frasin dupa care am trecut la metode mai moderne lansete ,telescopice si din 2002 pescuiesc la spinning incercand tot felul de metode de a pacali pestele care se lasa pacalit din ce in ce mai greu :)) nascocind tot felul de naluci dar ce este mai frumos decat pescuitul daca la vanatoare vezi vanatul care nu mai poate fi eliberat la pescuit asta este farmecul nu vezi ce prinzi poate veni captura :-? sau doar unul mic :)) fir intins si toate cele bune
natura-aventura si spinning

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de pharaoh » 16 Mar 2010, 13:28

Va salut prieteni pescari. Ma numesc Marius Sârbu si sunt din Constanta. Microbul m-a infectat de mic, copilarind vara la bunici pe malurile lacului Razelm, in loc. 6 Martie (actual Salcioara), com. Jurilovca. De cativa ani buni am inceput sa ies regulat la balti si Dunare, microbul acaparandu-ma total. Un loc aparte in calendarul iesirilor pe malul apei il au excursiile in Delta Dunarii, dar orice intalnire cu natura e o sarbatoare pentru mine.
De pe forum sper sa invat cat mai multe si de ce nu sa imi fac noi prieteni pasionati de pescuit. Fire intinse si bambine saltarete! >:D<
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”