DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 15 Ian 2010, 02:03

adyro scrie:Salutare baieti !Si un nou An plin de capturi mai frumoase si mai burtoase.Mariuse ai deschis tu anu asta topicul si ne intrebi de pescuit pe Dunare dar tu stai la severin curge dunare pe langa blocul tau tu ar trebui sa ne dai noua cele mai proaspete informatii despre cat e Dunarea de mare si daca ai facut o plimbare pe malul ei anul acesta,sa ne spui daca ai incercat ceva..

Adyro .. sincer , am fost aici aproape..dar am fost pentru delectare mai mult.
Aproape inseamna la piciorul podului ..la muzeu ... am incercat la pipait un pik pe la salau cu twistere .. de toate culorile..dar fara rezultate ... mai degraba cu pierderi , ptr ca era apa foarte venita ... aproape pana sus si am agatat cateva twistere prin pietre. Pe langa faptul ca era venita , era si foarte murdara .

Vazand ca nu am sanse la nimik , am luat varga si am dat la hexagoane putin ... am momit cu un pik de mamaliga chiar intre ele si am luat vreo 4 babusti la 300 .. 400 g .. frumoase ... dar rare si alea ( pe viermisor ) .. dupa care m-am alaturat celor 15 oameni ( cam atatia erau ) care dadeau la oblete , intr-un galdan de 2 x 2 m ce avea legatura pe sub drum cu Dunarea ( in galdanul ala era o fosta scurgere de canal ) si in care era apa destul de calduta .. am prins oblete la greu , babusca , rosioara dar mititei .. pana la urma , prima "partida" de pe anu asta a avut ceva roade si asta m-a bucurat ca nu am stat degeaba :)
In rest ... pe Dunare in jos e apa foarte crescuta , murdara , plin de lemne ... nici o sansa de nimic .
Ar fi bine sa ramana asa , mai mare , sa mai aduca peste in mal dar sa se si linisteasca .

Sanatate multa .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 20 Ian 2010, 11:32

Am primit aceste foto de la un prieten si am zis ca nu ar strica sa le vada si alti iubitori ai Dunarii mai ales ca acum este timpul de stat la gura sobei ;)

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 20 Ian 2010, 11:34

Crapcenii Dunarii -2
P.S.
Un articol foarte interesant , ai ce concluzii sa tragi si multe de invatat.

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: DUNAREA

Mesaj de stefanflorin » 20 Ian 2010, 12:14

am revistele si am citit articolele, si din punctu meu de vedere, sunt destul de interesante insa nimic ce un pescar de Dunare nu stie. Partea cu barca si sonarul ma depaseste intrucat nu am barca :P
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA

Mesaj de adyro » 28 Ian 2010, 19:36

Salutare voi pescari de Dunare numai dati nici un semn de viata sau acuma cu vremea asta toata lumea s-a apucat de facut monturi si forfacuri care mai de care mai prinzatoare pt.pesti care ne asteapta anul acesta in DUNARE.Care sunteti la curent cu mersoarea pestilor acum in perioada aceasta as vrea sa stiu ceva noutati.Multumesc anticipat. FIR INTINS PE 2010 TUTUROR PESCARILOR SPORTIVI
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 28 Ian 2010, 19:52

adyro scrie:Salutare voi pescari de Dunare numai dati nici un semn de viata sau acuma cu vremea asta toata lumea s-a apucat de facut monturi si forfacuri care mai de care mai prinzatoare pt.pesti care ne asteapta anul acesta in DUNARE.Care sunteti la curent cu mersoarea pestilor acum in perioada aceasta as vrea sa stiu ceva noutati.Multumesc anticipat. FIR INTINS PE 2010 TUTUROR PESCARILOR SPORTIVI
pai vezi ca sunt si alte topicuri mai active despre dunare si delta ;)

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA

Mesaj de adyro » 03 Feb 2010, 18:09

sebastian scrie:
adyro scrie:Salutare voi pescari de Dunare numai dati nici un semn de viata sau acuma cu vremea asta toata lumea s-a apucat de facut monturi si forfacuri care mai de care mai prinzatoare pt.pesti care ne asteapta anul acesta in DUNARE.Care sunteti la curent cu mersoarea pestilor acum in perioada aceasta as vrea sa stiu ceva noutati.Multumesc anticipat. FIR INTINS PE 2010 TUTUROR PESCARILOR SPORTIVI
pai vezi ca sunt si alte topicuri mai active despre dunare si delta ;)
Salutare sebastian,am urmarit si celelalte topicuri mai active despre dunare dar sunt interesat in sperical de zona dunarii din MH in aval si in amonte si oricum iti multumesc pt.sugestia facuta.
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 03 Feb 2010, 18:17

cu placere .din pacate cu zona aceia nu te pot ajuta,oricum fire intinse oriunde vei pescui **==

Avatar utilizator
barba
membru activ
membru activ
Mesaje: 64
Membru din: 04 Noi 2009, 13:09

Re: DUNAREA

Mesaj de barba » 08 Feb 2010, 11:37

va salut pe totii :-h si tot ce va doritii pe noul an sa vi se inplineasca .

Ady ar trebui sa facem o iesire sa vedem noii ce se intimpla pe Dunare puate o sa avem ceva surprizee ;)
Firee intise la totii pescarii :-h pe noul an

Avatar utilizator
adyro
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 13 Iun 2009, 10:55
Localitate: Pe malul Dunarii..

Re: DUNAREA

Mesaj de adyro » 09 Feb 2010, 19:01

barba scrie:va salut pe totii :-h si tot ce va doritii pe noul an sa vi se inplineasca .

Ady ar trebui sa facem o iesire sa vedem noii ce se intimpla pe Dunare puate o sa avem ceva surprizee ;)
Firee intise la totii pescarii :-h pe noul an
Hai Salut ! Cred ca ar trebui sa facem o iesire la sfarsitul lunei feb.dar ai s-a intrebam pe cool marius cum se prezinta Dunarea si daca poate sa ne dea niste informatii mai proaspete despre mama natura de pe malul DUNARII.Marusica asteptam un semnal de la tine cat mai repede .ceauuuuuu :-h
**==Fir Intis !

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 21 Feb 2010, 15:56

sunt tare curios cine prinde cel mai mult peste anul asta cu referire la cei din motru care anul trecut s-au intrecut in minciuni care mai de care au prins cel mai mult peste sh atunci cand ajungeau acasa portbagajul gol acum avem sh magazin de unde ne putem aproviziona totul e sa mearga trasul (la peste)sh e k.Fir intins sh la mai mare.Cand incepeti sa prindeti cv postati sh aici sa mergem sh noi. :D :-@ :-??

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 21 Feb 2010, 20:20

sh inca o informatie atunci cand eu prindeam crapi alti pescari care-si posteaza pozele aici veneau sh gustau din mamaliga mea sh nu prindeau nimic iar acum se dau mari cu capturi prinse la curent sau plasa.RUSINE :-@

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de ROSCA MIREL » 21 Feb 2010, 22:27

julio scrie:sh inca o informatie atunci cand eu prindeam crapi alti pescari care-si posteaza pozele aici veneau sh gustau din mamaliga mea sh nu prindeau nimic iar acum se dau mari cu capturi prinse la curent sau plasa.RUSINE :-@
fi mai exact despre cine este vorba ; capturi au mai multi puse pe forum .

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Sebastian » 22 Feb 2010, 16:15

chiar astept cu interes,exemplele clare ca prea furtunoasa a fost intrarea 8->

Avatar utilizator
julio
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 21 Feb 2010, 15:26

Re: DUNAREA

Mesaj de julio » 22 Feb 2010, 22:37

sebastian scrie:chiar astept cu interes,exemplele clare ca prea furtunoasa a fost intrarea 8->
nu am ce exemple sa dau nu am intrat sa ma cert sau sa critic pe nimeni nu vreau sa dau detalii,daca am intrat inseamna ca vreau sa discutam insa un lucru e cert pescuitul in fond sh la urma urmei nu inseamna numai mamaliga ci atunci cand esti pescar incerci tot felul de nade momeli chiar sh atunci cand mergi doar pe un singur fel crapist sau mergi la rapitor,in general mie-mi place ca atunci cand este vreme de crap sa merg la crap,somn etc.Sh atunci cand nu am ce face pana se prinde cv merg la rapitor sportul,in general pescuitul,se incearca la orice numai sa traga.Astept sugestii sau felul in care pescuiti voi,iar daca va pot ajuta cu cv o fac cu placere numai voie buna sa fie sh timp sa traga.FIRE INTINSE :D :D :D ---<><

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”