Mulinete ptr. lansete harrison balista

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mulinete ptr. lansete harrison balista

Mesaj de mosharu » 26 Dec 2009, 18:23

asta care zice de BBRLC ca is' ca Loganu...sigur le-a vazut doar in poze =))
mare'i gradina nene ca lumea compara BBRLC'u cu Entoh'u ~x( <:-P
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
nastase
senior
senior
Mesaje: 238
Membru din: 09 Sep 2009, 12:15

Re: Mulinete ptr. lansete harrison balista

Mesaj de nastase » 26 Dec 2009, 18:36

mosharu scrie:asta care zice de BBRLC ca is' ca Loganu...sigur le-a vazut doar in poze =))
mare'i gradina nene ca lumea compara BBRLC'u cu Entoh'u ~x( <:-P
da,in poze... :-@ de ce te c..i in gustul omului?
am vandut doua luna trecuta aici pe forum :))
Costi P poate sa confirme =D>
pe banii lui omul poate sa se plimbe si cu liftul...daca isi ia bblc,foarte bine,e alegerea lui,sunt banii lui...nu o sa spun niciodata ca face o greseala
ce am spus e doar parerea mea la ce intrebare a pus user-ul,nu incerc sa conving pe nimeni de nimic...
parerea ta e ca nu iti convine parerea mea plus ironia care te caracterizeaza,puteai foarte simplu sa sugerezi sa isi ia bblc ca ti se par tie mai bune...le-am vazut doar in poze...ce sa spun...
sa scriem doar ce ne trece prin cap e foarte simplu :-q
La muti ani si Craciun fericit!!!

Avatar utilizator
mosharu
Veteran
Veteran
Mesaje: 544
Membru din: 15 Iul 2008, 22:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mulinete ptr. lansete harrison balista

Mesaj de mosharu » 26 Dec 2009, 20:19

te cred tase nene....da nici sa compari bebereu cu pocnitori ~x(
hai sa traiesti si spor la sarmale <:-P
Cristian Surdu
mosharu carp fishing team

http://www.facebook.com/cristimosharu

Avatar utilizator
al crapone
senior
senior
Mesaje: 237
Membru din: 13 Mai 2009, 10:56

Re: Mulinete ptr. lansete harrison balista

Mesaj de al crapone » 29 Dec 2009, 01:07

intersant topic! ce pacat insa ca unii considera ca mulinetele foarte scumpe e musai sa fie si cele mai bune.
Aline, 90 % dintre pescarii de crap din Romania iti vor spune ca nu exista mulineta comparabila cu BBLC, cel putin in raportul calitate-pret. Sint niste tancuri indestructibile. Vorba unui amic, daca nu traiesti foarte mult le ai toata viata fara sa fie nevoie sa le ungi. Citindu-ti postarea cu faptul ca ti-ai lua Basia, imi dau seama ca esti unul dintre cei asupra carora cirligele de marketing numite Basia, distante extreme si inel de 50 au avut efectul scontat de vinzatori. Nu ma intelege gresit, Basia este o mulineta extraordinara, dar nu pentru pescuit crap. Este pentru casting si pentru pescuit marin de pe plaja, lucru care aproape iese din discutie gindindu-ne ca traim, totusi, in Romania.
gpo - frumoase si bune bete ti-ai luat (pacat ca-s cu inel de 50, daca ma intrebi pe mine, asta ingreuneaza virful si schimba putin actiunea lansetei, fara sa-ti aduca beneficii reale in pescuit), sa le folosesti sanatos! Acum, ca sa-ti putem da un sfat care sa fie si folositor (observ cu stupoare ca nimeni nu ti-a pus intrebarea asta, inainte sa condamne o mulineta sau alta!), spune-ne cum pescuiesti. Daca plantezi in majoritatea cazurilor, atunci nu exista alta varianta in afara de BBLC. Sint foarte grele, dar nu te lasa niciodata la greu, indiferent de conditii, intra 500 m de fir de 0.35. Daca arunci din mina mai des si pe balti cu mult ciortan, atunci incearca sa echilibrezi batul cu o mulineta ceva mai usoara, si cea care mi se pare mie cea mai potrivita este Ultegra XTB. O adevarata bijuterie! Are baitrunnerul pe tambur, ceea ce pentru unii e un minus, dar inveti repede s-o folosesti.
Daiwa Entoh n-am folosit, are un prieten si e extrem de multumit de ele.

Succes!

Avatar utilizator
alin_f
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 22 Oct 2008, 22:52
Localitate: la pesti
Contact:

Re: Mulinete ptr. lansete harrison balista

Mesaj de alin_f » 07 Ian 2010, 17:56

sunt deacord cu tine in ce priviste BBLC = 90% pescar romania!, dar restul 10% e clasa cealalta care totusi a riscat sa incerce si altceva! si eu la inceputul mi-am luat bblc, dar crede-ma ca nu se poate compara cu un shimano mgs, sau basia, din toate punctele de vede ( greutate, finete, design, etc.etc ) ....intr-adevar chestiile astea au si un pret! toti suntem infectati cu acest microb dar fiecare si-l trateaza cu ce are mai bun....nu crezi :-?
crapu´e prietenu nostru nu mancarea noastra

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”