C&R prinde si elibereaza

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de george-alexandru » 20 Dec 2009, 13:00

Discutii placute. **==
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de misu_sipanu » 20 Dec 2009, 13:24

In Dobrogea,sint 42 de amenajari piscicole care sint trecute cu situ ri de prezentare dar care nu au actualizate datele .....din 2005.Nu mai vorbesc de baltile care nu au prezentare media,sint si astea foarte multe,Dunarea,Delta,canale,brate,Canal Dunare Marea Neagra etc.Nu cred ca exista regiune cu mai multa intindere de apa populata niciunde in Europa,sper sa nu gresesc,
REZULTAT....nu ai unde sa pescuiesti,scurt.De fapt e gresit spus,ai unde pescui berechet...peste ioc,braconaj sa nu mai spun.CAUZA,pescuit sportiv abuziv,taxe mari,populari rare,pescuit industrial si ajung si unde trebuie.....inexistent pescuitul c&r sau implementarea prea tirziu cind ecosistemele erau distruse.Nu trebuie sa ne gindim mult pentru a ne da seama ca pestele in mediul salbatic o sa dispara.
ps Laurentiu,,cred ca pentru consum ar fi de ajuns 3 kg,dar daca dispare pestele sau daca amenajarile piscicole vor baga c&r ca sistem de pescuit ce vom face :-??

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Ion Mironov » 20 Dec 2009, 13:30

iulian petre scrie:
jonny_23 scrie:

iulica vezi ca esti off topic.........daca nu ai de gand sa raspunzi la subiect abtine-te ...

--------------

o sa am grija sa nu mai raspund la nici un topic "creat" de tine si nici alt membru al clubului nostru nu o sa te mai "deranjeze" ca vad ca numai unele persoane sunt "off topic "

sanatate si fir intins .

sincer nu iti duc lipsa iuliane....deloc...dar in topicul asta incercam sa......lasa ca nu are rost ce vreau eu...problema este sa inteleaga si altiii ceea ce facem putini dintre noi .....

ps:sa inteleg ca interzici membrilor tai sa posteze aici?PACAT....DACA TU NU STII SA TE EXPRIMI POATE EI VOR STI SA O FACA......RESPECT TOTI PESCARII DIN CLUBUL VOSTRU...AR TREBUI SA FACI SI U LA FEL....FIRE INTINSE
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Ion Mironov » 20 Dec 2009, 13:32

ps Laurentiu,,cred ca pentru consum ar fi de ajuns 3 kg,dar daca dispare pestele sau daca amenajarile piscicole vor baga c&r ca sistem de pescuit ce vom face :-??[/quote]

atunci o sa manance vanat.....si cand se termina si cu vanatul ....... [-x [-x [-x
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Ion Mironov » 20 Dec 2009, 13:33

george-alexandru scrie:Discutii placute. **==
multumim george
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de florentiniuga » 20 Dec 2009, 14:53

@Iulian
Numai moderatorii sau admin. apreciaza si atentioneaza off-topicul. Restul isi dau cu parerea, asa ca poti sa continui.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Laurentiu » 20 Dec 2009, 15:01

Nu mai luati apararea patronilor balti! Ei sunt marii vinovati ca nu mai e peste in balti si lacuri, nu pescarii! De ce pe vremea lu' ceasca era peste pe orice balta? Si se retinea peste cacalau! Ca se ocupau cu popularea, ceeace patronii de azi nu se ocupa decat cativa care ii numeri pe degete.
Va suparati cand va spun ca sunteti creduli, dar cei mai inversunati adepti no kill sunteti voi cei tineri care habar nu aveti cum a mers treaba cu pescuitul inainte de revolutie sau repet din nou: nu mancati peste. Unul mai ''BATRAN'' ca sa ma exprim asa, tace, ca stie care este purul adevar, dar nu-i place sa intre in polemici sau e prea comod, etc...
De ce sa-i dau 60 lei sa nu retin peste? Ca ce chestie? 10 lei nu e bine? Sau tuseste, bietul patron, nu mai are bani sa umple rezervorul la jipan care mananca 30%? Si tu iti rupi de la gura sa faci un pescuit, doua pe luna.Un pescuit inseamna sa si retii o parte din prada, la fel ca si la vanatoare. De vanat nu mai tipa nimeni si acolo treba e si mai groasa...
Hai sa fim seriosi si sa nu fim mai credinciosi decat papa de la Roma.

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de nando » 20 Dec 2009, 16:07

Laurentiu scrie:Nu mai luati apararea patronilor balti! Ei sunt marii vinovati ca nu mai e peste in balti si lacuri, nu pescarii! De ce pe vremea lu' ceasca era peste pe orice balta? Si se retinea peste cacalau! Ca se ocupau cu popularea, ceeace patronii de azi nu se ocupa decat cativa care ii numeri pe degete.
Va suparati cand va spun ca sunteti creduli, dar cei mai inversunati adepti no kill sunteti voi cei tineri care habar nu aveti cum a mers treaba cu pescuitul inainte de revolutie sau repet din nou: nu mancati peste. Unul mai ''BATRAN'' ca sa ma exprim asa, tace, ca stie care este purul adevar, dar nu-i place sa intre in polemici sau e prea comod, etc...
De ce sa-i dau 60 lei sa nu retin peste? Ca ce chestie? 10 lei nu e bine? Sau tuseste, bietul patron, nu mai are bani sa umple rezervorul la jipan care mananca 30%? Si tu iti rupi de la gura sa faci un pescuit, doua pe luna.Un pescuit inseamna sa si retii o parte din prada, la fel ca si la vanatoare. De vanat nu mai tipa nimeni si acolo treba e si mai groasa...
Hai sa fim seriosi si sa nu fim mai credinciosi decat papa de la Roma.
stii cine sint cei mai mari jepcari? cei care au loat balti in concesiune imediat dupa revolutie si pina prin 2004 . si aici ma refer la faptul ca efectiv acesti [asazisi patroni] bagau scule si dadeau cu ancora la greu
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Amstel » 20 Dec 2009, 16:15

Va reamintesc ceea ce a spus Vlad Parfene: NICIODATA!!! >:D<

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Laurentiu » 20 Dec 2009, 17:26

Nando a punctat foarte bine la ceeace am omis eu.

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Ion Mironov » 20 Dec 2009, 21:52

problema este ca daca erai in locul lor acum 20 de ani faceai la fel...si eu si cred ca toata lumea.....acum trebuie sa te adaptezi la cerintele patronului...vrei bine nu vrei iarasi bine...te duci pe dunare si prinzi odata la 5 luni un baboi.... ma repet din nou....acolo unde regulamentul iti permite sa iei peste acasa esti liber sa o faci...nu te opreste nimeni...acolo unde nu ai voie...te supui regulamentului.....vrei sa dai 10 ron sa prinzi?omul ala care acum 20 ani a luat balta cu sau fara peste plateste si el la stat plus investitia lui....e o afacere ca oricare alta si nimanui nu i-ar conveni sa piarda intr-o afacere....asteapta mult si bine o taxa asa modica pt no kill....poate pe lumea cealalta dar cred ca si acolo e criza....
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de nando » 20 Dec 2009, 22:08

crezi ca plateste? te inseli. toti dau bilantu pe o sau mai nou pe pierdere
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de nando » 20 Dec 2009, 22:09

si am uitat au cistig de sute de mi de euro pe an
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Ion Mironov » 20 Dec 2009, 22:14

ma rog...eu nu plang taxele sau patronii aici...vreau sa vorbim doar de c&R...
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: C&R prinde si elibereaza

Mesaj de Laurentiu » 20 Dec 2009, 22:15

Lasa, nu-l mai plange tu pe omu ala care a facut burtoaca mare 15 ani si acum plange ca vrea C&R ca nu mai are peste in balta, l-a lovit criza si nu mai are cash sa populeze cu peste. Daca au ajuns sa mute crapii din Peris in Tancabesti iti dai seama ce foame au patronii.
Deci nu ma duc sa pescuiesc la balti cu C&R si nici nu promovez acest pescuit deoarece eu nu am furat peste si nici nu am braconat balti cot la cot cu cei care se milogesc azi la no kill. V-a gasit pe voi o mana de naivi sa promovati C&R pe balti cu taxe astronomice si va bucurati ca pescuiti gratis la ei in balta.
O sa promovez acest pescuit in clipa cand voi plati o taxa simbolica raportata la salariile din Romania nu 60-150 de ron pt nimic, ca nu el a facut balta aia, a fost lasata de natura pe pamant cu peste in ea si au venit toti taranii parveniti si s-au imbogatit.
PROMOVARE PLACUTA!
Ultima oară modificat 20 Dec 2009, 22:21 de către Laurentiu, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”