Parere mulinete Prowess Revenger sau Pandor

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
clean
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 27 Feb 2008, 13:51

Parere mulinete Prowess Revenger sau Pandor

Mesaj de clean » 04 Oct 2009, 17:31

Salutare!

As vrea si eu niste pareri despre mulinetele Prowess(Revenger si Pandor)....ma poate ajuta cineva?

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Parere mulinete Prowess Revenger sau Pandor

Mesaj de Neamtul » 04 Oct 2009, 20:57

Sunt bune,nu extraordinare dar bune.Eu iti recomand Mitchell Avorunner 8500FD.Eu stiu pe un tip care le are de doi ani si a prins amuri si de 20kg cu ele si inca mai merg bine.Mi se par mai bune decat mulinetele Prowess si chiar mai bune decat Okuma.

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Parere mulinete Prowess Revenger sau Pandor

Mesaj de marian_popescu » 04 Oct 2009, 22:11

prowess revenger si SERT pandor. sert-ul l-am vazut si eu acum un an-doi, ambalat ca un set de portelanuri, cu doi tamburi de rezerva metalici. amanuntele astea comerciale mi s-au parut exagerat de scumpe, mai ales ca mi s-a parut ca seamana izbitor cu platforma mulinetelor okuma (oryx, axeon, latitude etc). mai ales ca aia pe care am vazut-o eu avea si un tmbur cu buza lovita. in afara tamburilor metalici (3 mi se par inutili pt o singura mulineta, doi metalici pt mine e ideal), nu le vad peste oryx sau synex, dar axeon si spector cu siguranta ruleaza mai fin.
cred ca sunt alte optiuni mai bune in banii astia. daca nu te intereseaza cele cu baitrunner, poate un shimano navy sau chiar biomaster merita banul, sau chiar o tica scepter sau dolphin (poate face gipo vreo reducere de iarna la tica)
nu am vazut nicio mulineta prowess, deci nu comentez asupra lor. betele lor mi se par, insa, foarte scumpe, la fel ca si divizia de spinning (sakura si sebile)
Fishing is life. The rest...just details

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Parere mulinete Prowess Revenger sau Pandor

Mesaj de gor965 » 04 Oct 2009, 22:56

Are un amic niste mulinete Prowess si din cate mi-a spus singura problema avuta cu ele este ca nu se potrivea talpa mulinetei cu mandrina lansetei !...culmea e ca lansetele sunt tot Prowess ! >:)
Sert Pandor e asemeni cu JRC X-Press ...si din cate vad dupa preluare de catre concernul Pure Fishing , JRC nu le mai are in catalog . Acum ca n-or fii fost prea bune ,ori ca deja astia au brandurile Mitchell ,Abu Garcia si Penn ,si nu vor sa se bata cap in cap ... :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”