Mixul CRAPTOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cordoba
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 26 Mar 2009, 22:10

Re: Mix Boilies

Mesaj de cordoba » 09 Sep 2009, 05:45

uf ! daca se implica un moderator sa-ti taie craca ziceai ca e al draq , dar asa uite la ce sa ajuns ! haideti oameni buni sa vedem cine a cumparat si cum lucreaza mixul si lasati-l in pace pe omu asta ca nu merita. :-w

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Mix Boilies

Mesaj de stefanflorin » 09 Sep 2009, 05:45

concluzia este ca Florentin trebuie sa se duca pe Cassien si sa stea 2 luni acolo. (punct)
PS: da n-am inteles ce treaba are Cassien cu baltile de la noi? aia testeaza acolo nadele ca apele lor sunt praf.
Oricum eu daca produceam emisunea mea proprie, si nada mea proprie pai frate, va tranteam reclama fara nici un fel de masca. E ograda mea, tai gaina care-mi place.

Work is for people who can't fish!
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Mix Boilies

Mesaj de vali003 » 09 Sep 2009, 05:46

Ultimul avertisment..... cine nu se conforma ..........ia o bila rosie .Discutii de acest gen , la diverse , va rog .

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Mix Boilies

Mesaj de Enache Claudiu » 09 Sep 2009, 05:46

stefanflorin scrie:concluzia este ca Florentin trebuie sa se duca pe Cassien si sa stea 2 luni acolo. (punct)
PS: da n-am inteles ce treaba are Cassien cu baltile de la noi? aia testeaza acolo nadele ca apele lor sunt praf.
Oricum eu daca produceam emisunea mea proprie, si nada mea proprie pai frate, va tranteam reclama fara nici un fel de masca. E ograda mea, tai gaina care-mi place.
Fiecare intelege ce vrea...si ce poate!
Pacat ca aveti ochelari de cal si nu puteti vedea mai mult!
Eu am incercat sa atrag atentia ca o emisiune informativa s-a transformat in publicitate si un produs netestat este primit cu aplauze desi nu se stie nimic de el!
Nu am jignit pe nimeni si am adus si argumente afirmatiilor mele, fapt ce nu se poate spune despre multi dintre cei ce mi-au sarit in cap!
Aplaudati-va voi cu voi ca eu nu voi mai continua discutia asta deoarece :-& :-& :-&

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de cristian505ro » 09 Sep 2009, 05:47

Nu stiu cate emisiuni Infopescar au urmarit cei care critica,nu vreau sa ma laud cate am urmarit si am eu in arhiva proprie, cat am invatat si testat din ele. Si nu urmaresc numai Infopescar, sunt la zi cu tot ce pot in materie de informatie text si video din Ungaria,Franta,Anglia si Belgia.( Ma refer la pescuitul de crap,somn,stiuca si salau). Pot sa spun si eu ca si altii,ca emisunea Infopescar este cea mai competitiva de la noi si poate sta langa orice alta emisiune de profil din lume. Vizionati deci pe indelete arhiva Infopescar A-Z si vedeti la cat de multi a facut Florentin reclama in 2 ani inainte de a-l critica ca-si face singur reclama! Iar acum ca a prezentat un produs, chiar inovator zic eu ( si eu care fac boilies, chiar ma miram ca partea lichida e inclusa in mix),unii sar cu gura inainte de a-l testa.
E tipic romanesc tot ce se intampla in carpfishingul nostru. Capra vecinului e ceea ce ne caracterizeaza cel mai bine, iar pe criza asta face legea.
Revenind la mix, eu nici nu l-am testat, dar intrati pe topicul Moara Vlasiei 2,baietii care au stat acolo 36 de ore de marti pana miercuri au fost foarte multumiti cu boiliesurile din mixul lui, eu am m-am asezat aseara in locul lor pentru 24 ore, am avut rezultate dar nu ca ei (cu boilies facut de mine si altele de la alti producatori). Si bineinteles si cu porumb!
Sa nu ma intelegeti gresit, nu sunt in relatii personale cu Florentin,am dat mana si discutat de cateva ori, am avut onoarea ca sa zic cum trebuie, dar e pacat sa critici o emisiune, care ramane in primul rand artistica,tehnica si informativa, comerciala e pe ultimul plan si nu ar fii nimic rau in asta.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Qnyx » 09 Sep 2009, 05:47

In fiecare zi citesc si recitesc tonele de posturi de pe forumul acesta si de fiecare data ma minunez de inventivitatea romanului in materie de scandal, polemici si alte bascalii inutile, dar in acelasi timp invat alte lucruri si cum firea mea nu prea ma lasa sa "hibernez" psihic, am ajuns la concluzia ca anumite lucruri trebuie demonstrate si certificate. La ce ma refer mai precis ? la faptul ca trebuie totusi sa demonstram oamenilor ca ceea ce promovam nu reprezinta niste lucruri fara valoare. De aceea, in cele ce urmeaza, am hotarat ca anumite persoane (pescari) sa testeze acest mix acolo unde nici nu va trece prin cap. In UK (si nu numai). Mixul acesta va ajunge la 3 persoane din UK (Regatul Unit al Marii Britanii) si va fi folosit aproximativ 1 luna de zile; persoanele implicate in acest sens, vor posta pe acest forum (care in curand va avea o rubrica in limba engleza dedicata pescarilor care nu sunt din Romania) toate rezultatele, parerile si nemultumirile legate de acest mix. Sper ca majoritatea partidelor sa fie filmate (sau cel putin fotografiate) pentru a aduce dovezi in acest sens. Paralel cu acest experiment "extern", se va desfasura si o perioada de teste pe anumite balti asa numite "salbatice" din Romania, unde nici macar nu sa pescuit la boilies (baltile sunt din judetele Constanta, Ialomita si Tulcea).

Va voi tine la curent cu detalii !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de misu_sipanu » 09 Sep 2009, 05:48

Fiind din Constanta,ma ofer cobai pentru linistirea spiritelor.Daca vrea Florentin ma ofer sa filmez prepararea mixului si o partida de 48 de ore,pe o balta salbatica dar cu populatie de crap frumusica.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:49

Ce as mai testa si eu mixul aici, in Olanda, daca nu as fi in convalescenta...dar as putea sa-l dau unor colegi de la club sa-l incerce.

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Mix Boilies

Mesaj de vali003 » 09 Sep 2009, 05:49

Mixul va ajunge si in Canada , il voi folosi pe StLawrence , va tin la curent .

Avatar utilizator
Ciuchi
membru activ
membru activ
Mesaje: 98
Membru din: 21 Feb 2009, 02:18
Localitate: Pitesti

Re: Mix Boilies

Mesaj de Ciuchi » 09 Sep 2009, 05:49

Si... in final? A iesit au ba? Cand pun mana pe el voi face si eu o partida pe balta Stolnici din Jud. Arges exclusiv cu acest mix de minim 24 de ore si voi anunta rezultatele. Deci? Cand il avem?
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
sory_leonte
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 24 Ian 2009, 22:30

Re: Mix Boilies

Mesaj de sory_leonte » 09 Sep 2009, 05:50

As vrea sa le propun celor care au spus despre domnul Florentin ca-si face reclama,sa vizioneze inregistrarile emisiunilor din iarna trecuta cand era prea frig pt. o partida de pescuit.Iar pt. cei care nu vor face asta sa va povestesc ce s-a intamplat.In acele emisiuni au fost prezentate in atelierul enisiunii INFOPESCAR nu numai retete de boiles dar shi mix-uri,atractanti,arome,produse de alte firme de profil din Romania.Prin urmare la aceasta emisiune au fost promovate si produsele altor producatori.Cat despre aceasta presupusa ''reclama'' eu nu cred ca a fost o reclama,ci domnul Florentin a spus ce mix va folosii la prepararea acelei paste din ziua respectiva,iar omul a ales pt. acea zii mixul produs chiar de el.Este asa de greu de inteles? :-h :-h

Avatar utilizator
ninja_gri
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 27 Noi 2007, 16:12

Re: Mix Boilies

Mesaj de ninja_gri » 09 Sep 2009, 05:51

ma bucur sa vad ca exista si oameni (dl Enache Claudiu) care au ratiune si nu interpreteaza la modul extrem parerile altora.
1. nu am contestat calitatea mixului produs de dl Iuga, chiar l-am felicitat pentru realizare. unii insa au gasit de cuviinta sa interpreteze acest lucru ca pe o carcoteala, ca pe o invidie ce nu are absolut nici un fundament.
2. nu inteleg de ce sunt atacati cei care au cat de cat alte idei decat majoritatea, de ce nu este acceptata critica? chiar credeti ca noi, cei care criticam suntem atat de prosti incat sa nu putem sa emitem o idee logica, pertinenta?

Pt Amsterdammer : mai baiatule, nu ai tu de unde sa stii ce probleme de sanatate am sau nu. Daca nu te ajuta inteligenta( asa cum singur ai precizat) nu iti mai da cu parerea despre lucruri pe care nu le stii. am dat ca exemplu cazul cu medicul ,nu din cauza ca as fi fost intr-o asemena situatie ci pentru ca sunt medic si stiu sa fac autocritica sistemului in care lucrez. cat despre faptul ca nu iti plac falfaielile.sincer , mi se falfaie. **== **== **== **== **== **== **== **== **== **==

Avatar utilizator
cordoba
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 26 Mar 2009, 22:10

Re: Mix Boilies

Mesaj de cordoba » 09 Sep 2009, 05:51

hai ca tot pe aratura mergem... ~x( .pana la urma cum fac sa procur cateva kg de mix sa il probez? comanda direct pe mail infopescar ?

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:52

ninja_gri scrie:...chiar credeti ca noi, cei care criticam suntem atat de prosti incat sa nu putem sa emitem o idee logica, pertinenta?
Da.
ninja_gri scrie:...am dat ca exemplu cazul cu medicul ,nu din cauza ca as fi fost intr-o asemena situatie ci pentru ca sunt medic si stiu sa fac autocritica sistemului in care lucrez.
:-$
Dar in afara de critica si autocritica, mai sti sa faci ceva?

Astept sa ti se falfaie (mai) logic/pertinent. :-h

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de cristian505ro » 09 Sep 2009, 05:52

Liviu Belu scrie:
Deci pana la urma care este mai economic? simai util? nu de alta dar nu vreau sa ma incarc cu prea multe info inutile.
Pai mai economic ar fii mixul lui Florentin la care nu mai pui decat apa sau oua. Eu tocmai am facut vreo 30 de solubile de 20 din el, le las la uscat si o sa le incerc, sa vad si cat sunt de prinzatoare.Cel mai bine este sa-ti faci singur testele si sa tragi apoi concluziile.
Cristian Bebesel

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”