Mixul CRAPTOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Mix Boilies

Mesaj de mike_carp » 09 Sep 2009, 05:29

OK am inteles. Raman la parerea mea. Asa cum Ken Townley repeta aproape obsesiv cat de buna e Trigga, asa si eu spun tuturor care vor sa ma asculte ca pt mine nu e boilies mai bun decat The Source. A nu se intelege ca ma compar cu Ken, nici pe departe. Este doar ce am aflat prin teste destul de riguroase. La prima vedere poate ca nu pare scump, dar daca pt a prinde un crap iti trebuie 1kg, deja este prea scump.
Eu stiu ca pt un crap nu-mi trebuie decat bila din carlig si 7-8 bile sfaramate intr-o punga solubila. Si asta nu pe carpodroame ci pe balti semisalbatice pe care toata lumea zicea ca nu pune botul decat la porumb, mamaliga sau naturale. Asta inseamna pt mine o nada buna, ca pana la urma ma duc pe balta sa prind pestele nu sa-l hranesc.
Dar daca nada despre care se vorbeste indeplineste aceste cerinte, atunci jos palaria si respectele mele (nu ca ar avea cineva nevoie de ele)
crafty carper
Mihai Tomescu

Avatar utilizator
Beathles
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 03 Mar 2009, 21:23

Re: Mix Boilies

Mesaj de Beathles » 09 Sep 2009, 05:30

Solubilele de la Solar Squid sunt "foarte bune" s-au dizolvat pe balta in.......... niciodata 12 ore a stat in apa si nimik... apropo 1 kg de la SBS 45 de lei asha k pretul e tot pe acolo si le faci cum vrei, dar fiecare cu parerea lui

Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Mix Boilies

Mesaj de mike_carp » 09 Sep 2009, 05:30

Stai putin ca nu ne-ntelegem. Aici este vorba despre mix de boilies, nu de ready made uri. Pana acum eu nu am auzit ca Solar sa faca solubile de nici un fel.
crafty carper
Mihai Tomescu

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Re: Mix Boilies

Mesaj de vali003 » 09 Sep 2009, 05:31

mike_carp scrie:Stai putin ca nu ne-ntelegem. Aici este vorba despre mix de boilies, nu de ready made uri. Pana acum eu nu am auzit ca Solar sa faca solubile de nici un fel.



Asa as putea sa spun si eu , am folosit mai tot ce este pe piata , in UK , mixuri de renume , ready made-uri , am prins foarte bine , dar la fel de bine am prins si la porumb preparat , la fel si la tiger nuts , si atunci inseamna sa nu mai incercam si ceva nou ??? Unde pescuiesc eu , pe StLawrence , in Canada , trage mai la orice , cind ie foame , dar placerea este sa mai incerci si ceva nou , sa-ti faci bile singur , face parte din acel tot care este pescuitul , si sa fim seriosi , 40 de lei este mult ????????pai in UK nu cred sa iei ceva mai de calitate sub 15-20 de lire , asa ca ........... :-@

Avatar utilizator
mike_carp
senior
senior
Mesaje: 169
Membru din: 09 Ian 2008, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: Mix Boilies

Mesaj de mike_carp » 09 Sep 2009, 05:31

Vali, si tu vad ca o iei pe langa subiect.
In primul rand eu imi fac singur boiliesurile, iar in al doilea cand se intampla sa nu am timp cumpar The Source cu 8£/kg, gata rulate de la o firma care ruleaza bile la comanda, pe mixuri consacrate sau proprii.
E foarte adevarat ca din cand in cand mai experimentam, pana la urma asta e condimentul pescuitului, dar nu atunci cand banii nu sunt la discretie, cum se intampla cu foarte multi romani.
Am specificat mai sus ca este parerea mea, dar vad ca tu ai luat-o ca un afront; probabil vor mai fi unii care vor gandi asa. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni, doar mi-am exprimat parerea, cum de altfel se face pe forumuri.
Tight lines, Mihai!
crafty carper
Mihai Tomescu

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Mix Boilies

Mesaj de cosmake » 09 Sep 2009, 05:32

Poate ca ma bag unde nu imi fierbe oala.
Eu unul sint foarte interesat de acest mix pentru simplul motiv ca pe balti ma duc foarte rar, marea majoritate a partidelor facindu-se pe riuri unde "bilele" sint inutile.
Consider ca nu are rost sa bag 500 de lei pentru a avea ingrediente pentru bile solubile cu care poate nu pescuiesc nici o data pe an. Tinind cont ca Florentin imi va oferi un mix la care sa adaug doar apa la pret de 40 de lei raminind doar sa le rulez si sa pescuiesc mie mi se pare o chestie super.
Pina acum nu am auzit de nici un mix la care sa pui apa sau ou si sa ai si bile solubile si tari dar si pasta. Ideea lui Florentin si ceea ce a reusit sa faca mie mi se pare OK.
Abia astept sa pot cumpara si din din Craiova acest mix.

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de bufu » 09 Sep 2009, 05:32

abia astept sa vad si eu ceva capturi cu mixul asta minune =P~ ..sa vedem ce poate :))

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 09 Sep 2009, 05:33

Sa credeti voi ca numai bilele facute cu mixul asta prind pestele. :)) Mai depinde si cum sunt folosite si unde si... stiti voi, toti factorii care...
In principiu eu am creat un mix complet, de calitate foarte buna dar nimeni nu poate oferi garantia ca a descoperit o nada universala care prinde peste neconditionat, oriunde. Apropo de asta, in UK crapii au un pic alte preferinte fata de Romania. Un motiv este calitatea diferita a apei si a substratului iar alt motiv este chiar tipul diferit de nada si chiar de furaje folosite acolo. Si preferintele culinare ale englezilor difera de ale noastre. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Mix Boilies

Mesaj de Amstel » 09 Sep 2009, 05:33

Florentine, eu ma bag dealer pe Benelux. Ce zici?

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Mix Boilies

Mesaj de Gabriel » 09 Sep 2009, 05:33

Salutare.
Cosmake daca nu ma insel, pe linga apa mai trebuie si aroma.... ;)
Mike, daca cauti atent gasesti The Source pe la 22lei/kg ... ;)
Vali una ii Uk si una ii Romania ,cel putin in privinta banilor ,cu 15-20 lire unii dintre noi isi platesc facturile la bloc...
Respecte!
Fir intins!

Avatar utilizator
Beathles
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 03 Mar 2009, 21:23

Re: Mix Boilies

Mesaj de Beathles » 09 Sep 2009, 05:34

mike_carp scrie:Pana acum eu nu am auzit ca Solar sa faca solubile de nici un fel.

Am gresit eu SBS am vrut sa zic, exact ce am scris mai sus am patit cu ele. Da si ai dreptate fiecare isi spune parerea de aceea exista forum. Fire intinse in continuare si asteptam comenzile

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 09 Sep 2009, 05:35

Amsterdamer scrie:Florentine, eu ma bag dealer pe Benelux. Ce zici?

Te tin la curent cand voi creste capacitatea de productie. Inca sunt la inceput dar promit sa ma misc repede.

@Gabriel
Te inseli, nu trebuie decat daca vrei altceva, daca ai incredere intr-o anumita aroma si vrei sa-l personalizezi.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ninja_gri
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 27 Noi 2007, 16:12

Re: Mix Boilies

Mesaj de ninja_gri » 09 Sep 2009, 05:35

si uite asa intra si emisiunea INFOPESCAR in economia de piata. cineva, mai devreme, zicea ca s-a pierdut din spiritul emisiunii, adica informatiile brute nu mai sunt date pescarilor din altruism ci vin ambalate la pret de 40de lei pe kil . nu se poate face reclama in emisiune dar pe forum se vinde nada ca in piatza pe taraba. seamana oarecum situatia cu cea a doctorului care iti zice ca la spital nu poate sa te ajute cu nimic, dar te cheama la cabinetul lui privat pentru ca are acolo un aparat care ... ''asa si pe dincolo''. oricum, felicitari pentru reteta si fir intins.

Avatar utilizator
Enache Claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 87
Membru din: 26 Dec 2007, 12:40

Re: Mix Boilies

Mesaj de Enache Claudiu » 09 Sep 2009, 05:36

1. Nu vrei sa vezi legatura: nu numarul postarilor tale conteaza ci principiul, caci ai folosit ceea ce Florentin ti-a oferit numai pentru A ITI VINDE PRODUSELE si apoi ai tupeul sa te iei de om atunci cand vrea si el sa faca ceva asemanator, folosindu-se de facilitatile si de banii lui, nu de ale tale. Esti cam ingrat, musiu?

2. Daca nu ai nimic de promovat pe forumuri de ce trebuie sa critici pe cineva care chiar are un produs cu care sa se laude?

3. Te-ai ridicat aproape la cel mai inalt nivel al penibilului. Continua, o sa reusesti.

PS: vad ca tu esti nemultumit de tot si de toate, nu poti invata de nicaieri si de la nimeni, dar sa comentezi si sa-i judeci pe altii care vor sa faca ...cat cuprinde!

Vezi sa nu te doara mainile de la aplaudat si buzele de la pupat..... :-q
Eu am avut de reprosat faptul ca se foloseste emisiunea care se vrea informativa in scopuri comerciale si de reclama mascata.
Si am mai avut de semnalat faptul ca , desi nimeni nu era in masura sa isi dea cu parerea, multa lumea aplauda aparitia acestui mixt si chiar trimitea "Mii de Multumiri" !?! Vor sa comande imediat, cat mai mult, etc, etc! Asta nu ti se pare penibil ? Cum sa te apuci sa multumesti public unui comerciant ca scoate un produs pe piatza, cu atat mai mult cu cat tu nu stii nimic despre acest produs ???

M-a deranjat atat transformarea emisiunii in publicitate cat si pupincurismul de care dau dovada unii pe aici! Au mai semnalat si altii ce zic eu aici si imediat ati sarit sa dati cu pietre...ceea ce faceti si acum!

Avatar utilizator
silviu toma
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 13 Iun 2009, 17:09

Re: Mix Boilies

Mesaj de silviu toma » 09 Sep 2009, 05:36

Vezi sa nu te doara mainile de la aplaudat si buzele de la pupat..... :-q
Eu am avut de reprosat faptul ca se foloseste emisiunea care se vrea informativa in scopuri comerciale si de reclama mascata.
Si am mai avut de semnalat faptul ca , desi nimeni nu era in masura sa isi dea cu parerea, multa lumea aplauda aparitia acestui mixt si chiar trimitea "Mii de Multumiri" !?! Vor sa comande imediat, cat mai mult, etc, etc! Asta nu ti se pare penibil ? Cum sa te apuci sa multumesti public unui comerciant ca scoate un produs pe piatza, cu atat mai mult cu cat tu nu stii nimic despre acest produs ???

M-a deranjat atat transformarea emisiunii in publicitate cat si pupincurismul de care dau dovada unii pe aici! Au mai semnalat si altii ce zic eu aici si imediat ati sarit sa dati cu pietre...ceea ce faceti si acum![/quote]


Poate nu intelegi.
Emisiunea este pe banii lui.Daca nu iti place emisiunea scoate-ti postul din grila de programe sau nu te mai uita la ea.(emisiune)
Felicitarile au fost pentru munca si testele efectuate.Realizarea lui a costat ceva timp si bani.
Daca acest forum nu se ridica la standartele tale nu il mai accesa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”